N79 kupovina.

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Alibegovic, May 30, 2009.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kakav ba stereo na mobitelu? :lol:
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne vidim sta je smijesno.. ima dva zvucnika. S desne strane u gornjem i donjem cosku. Kada se polozi na lijevi bok zamisljeno je da bas dodje kao lijevi i desni zvicnik. Pa to sam imao davno na w550... stereo zvucnike. La bas stereo je bilo.. ne mono.


    EDIT: evo:


    [​IMG]
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Al fakat stereo na 2 zvucnika razmaknuta par cm? Kakav je to stereo. Imam to na N73ci, a ovaj mališan 6220 bez sterea daje za razliku od N73cinog treštavog metalnog zvuka (npr distorzija gitare je nemoguca za slusati na N73) odličan i razumljiv zvuk. Stereo widening na telefonu je najveca glupost.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Stereo ne znaci jaci zvuk ili bolji kvalitet zvuka. Stereo znaci samo "podjela instrumenata na dva zvucnika".. da se tako izrazim.

    I nije najveca glupost nego je juedan od vecih marketinških pogodatak. Dosta raje se pali na to i ako ne zna sta je.

    A da sluzi.. sluzi mal ne reko sta.. debilnost.

    Jedino moram reci da je na w550 bio jedna veliki i jaedan manji zvucnik. Davali su druge boje tonova odnosno.. dvosistemci. Ja iskreno jos nisam cuo lijepse zvono ili glasnije od w550. Sad.. dal to treba naravno da ne. Sminka veca ..ato, kada smo se dotakli toga.

    A da.. otkud ti daje n73 stereo ?
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel istina da se moze zbavit Micro sd karta sa Wifi modulom, koja ce upotpuniti ovaj telefon?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma i to je ko rjesenje. Pa sta sa podatcima izvadjene kartice ?
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ništa ja ne lupam... govorim na osnovu iskustava ljudi koji su imali taj telefon.
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nisam rekao da je najlošiji, nego JEDAN OD najlošijih nokia modela u toj grupaciji telefona.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Govoris na osnovu iskustava drugih ljudi. Ja sam ga nosao u ruci 15tak dana, telefon star nekih 6 mj. i apsolutno nemam nikakvu zamjerku u pogledu izrade, kvaliteta kamere.

    U kojoj grupaciji? Pa ti svrstavas telefoncic 6220 u grupu N95 i n96.

    Pa on razvaljiva u svom segmentu candy bar telefona ili je pri vrhu, ali svakako ne najlosija nokia ikad napravljena kao sto govoris. Nemoj lupat loncice.
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    gdje sam ja spomenuo igdje na ovom topicu u kontekstu poređenja n95 i n96? pa nemoj sad ti lupat.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa na sta si mislio?

    U kojoj grupaciji je najgori?
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa u tom cjenovnom rangu, jer vidim da mu je cijena oko 200 eura nov...

    po meni, za te pare je bolje ganjati n78 ili polovne n82, a čak je moguće naći i polovan n95... i nema potrebe za nekim prepiranjima, ja koliko vidim svi ovdje pokušavaju da ti pomognu, a ti svakom ko ti nešto loše kaže o tom telefonu "skačeš za vrat" :D ...

    ako si odlučio, kupuj i sa srećom :wink:
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    MadbaLL, ..da .. rekao si jedan od najlošijih a ne da je najlošiji i ok.. sorry.. do mene je..

    ALi.. telefon ne kosta 200€. Kod nas u centru gdje su cijene napuhane radi velie kirije kosta 375KM... (gdje kosta g900 oko 700KM, g810 oko 600 i nesto.. ak ose ne varam 650 je bio n95 8G itd itd.. znaci cijene su jako viseke u centru) ja sam se iznenadio.. znaci mozes ga uzeti sigurno za 350KM. A tek kada se pojavio bili su na marektu.ba za 350 KM sa dvije godine garancije.. znaci znatno je jeftivniji od 400KM kojih tvrdis a znam sigurnio da ce spast jako brzo na 300KM zbog novih modela i zbog same realnosti koju vrijedi.

    Bez tezija ti govorim da si malo pretjerao sa tim da je ekstremno loš. Kao sto sam naveo mane, slazem se s tim ali u opste puno ne uticu na samu fuinkcionalnost i to je ono sto ga cini best bay.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koliko kosta 6220c u Imamexu?
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ukucaj u pretrazi. Mada ga nema tu u listingu sumnjam da ga nemaju u prodavnici.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Doduse ovde nemaju ni cijene tako da, nista dok se ne ode do prodavnice.
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kupljen 6220c za 360 markica, prvi dojam odlican. Nesto sto me najvise dojmilo u svemu ovome je kvalitet prijema GPS signala koji na garminu bez A-GPSa hvata satelit za 20tak sekundi, nesto fenomenalno, ovo nisam vidio ni na zvjerkama N95 i slicnim.

    Kamera, blic, video fantasticno. Kvalitet izrade kucista: ne najbolje ali ne i najgore kako kruze price. Tastatura je odlicna za tipkanje, jedina zamjerka je polozaj C dugmeta i nista vise.

    Novi Symb, kakva razlika u radu u odnosu na N73, kao da radim na dumb telefonu, sve otvara u trenu :)
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ajde neka ti je sa srecom ;)
     
  20. pac

    pac Komšija

    Puno si platio, prijatelj je isti uzeo u TUS-u za 320KM