N82 i trajanje baterije+promjena produkt koda?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by dino73n, Apr 17, 2009.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije ista kvaliteta kamera na n79 kao na n82 i n95. A slike po noci su nebo i zemlja. Meni samo nedostaje 2.6' ekran na n82, to bi bilo extra.
    Poredis single i dual procesor, pa po tvom ispada da je n79 brzi - sto naravno, nije slucaj. Osim ako se poredi sa n82 koji ima neki stari firmware i tamo gdje je n79 jedank/brzi je do sp2 a ne do procesora. Iako nije sada neka prednost, ipak n82 ima graphics accelerator (zato su ga i izbacili :mrgreen: ). Symbian i baterija su na strani n79, kao i reprodukcija muzike. Kome su slike bitnije (ili 3d igre :D), uzece n82 a kome muzika - n79. Sve u svemu, tu su negdje telefoni pa bi i cijena trebala biti u 20-30KM.
     
  2. Sream

    Sream Novi član

    Prvi put kad se kupi mobitel, baterija traje čitavih 8 dana, poslije punjenja ide po 3 dana.
    Imam N73, a moj frend N82, isto nam je tako obadvojici bilo.
    Nema veze odakle je, evo što:
    Svi mobiteli se definitiva prave u Kini, logično, jeftiniji materijal. Kada dođu u Evropu, samo se testiraju i nalijepi se ime države u kojoj je testirano. Testovi su svugdje isti, naravno. Nokia licenciranje postoji u nekoliko država. U nas na balkanu to ima čak u Hrvatskoj. :eek: :eek: :eek: :eek:
     
  3. Sream

    Sream Novi član

    Drži tipku za otvaranje pokrenutih aplikacija. Ako ti je pokrenut plajer, eto ti rješenja.
    Potraži Handy Taskman. Preporučujem "Active File". Moguće da je i virus. Imam iskustva jer sam imao 6600.
    Po tom pitanju uradi reset. Drži slijedeće 3 tipke (3 key hard reset): tipku za pozivanje, zvjezdica i broj 3.
    Dok to držiš, neka ti neko upali mobitel. Drži sve dok se ne upali i pita te za izbor vremena itd.
    Ako se problem ne rješi, uradi softver nanovo. Ako i to ne upali, kupi bateriju ili ga odvali od zid. :D :D :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    mobsterc, ..da n82 ima :

    Dual CPU 332 MHz ARM 11, Texas Instruments OMAP 2420

    a n79:

    Single CPU ,CPU Type: ARM 11 ,CPU Clock Rate: 369 MHz..

    ..al pazi sad ovo za n79:

    Clock Frequencies
    Recommanded Maximum Clock-Frequency: 532 MHz

    ..pa ti sad vidi :lol:

    Sream, za s60 v3 jos nema ni jedan virus. Jedan jedin navodni virus jete bi9la neka aplikacija il koji vec djavo koji je "bagovao" ak ose ne varam poruke. Al inace nam niti jedan jedini a 6600 je symbain 7.0 s60 v2 za koji naravno ima par virusa.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    N79 je spora sa multimedijom, sa slikama, pogledajte koliko joj treba da zumira sliku, ili ono kad listas slike koliko joj treba da je otvori..
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Da... vidio sam da ima lag sa klipovima i sa slikama. Ali.. ne mogu vako sudit jer je nisam koristio.. mozda je "doticnom" u pozadini bila pokrenuta teška industrija.. nebitno. Jedino i onaj efekat niviog symbiana onaj.. kako air na visti.. ne znam kako se sad zove. Sad koliko on utuce na lag ne znam .. opet kazem necu sad tak odetalje procjenjivat jer je nisam korstio. A da.. treba uzeti da je to prvi firmware.. logicno je da i iima odredjene bagove i slicno.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    onaj efekat je sminka :) ima i na 6220c onoj nokia-i, isto symbian
     
  8. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    N82 product code za Balkan je 0551522
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Qler, ..pa na svim nokijama iste platforme imaju "taj" efekat.. i da.. naravno da je sminka.. samo kazem da i ono utice na kretanje kroz meni.. smao koliko, to stvarno ne znam.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da javim da sam dobio novu bateriju od prodavca kod kojeg sam kupio telefon,baterija nije orginal NOKIA ali je odlicna BP-6MT al od 1400mAh evo danas je vec cetvrti dan i jos nije crkla imam jos tri crtice.

    Prebacio sam je na balkanski software,ostavio sam je na engleskom jeziku al input language sam stavio domaci jezik tako da sad nema problema kod pisanja poruka i sve je za 10.

    Telefon je bas za preporuku!
    :wink:
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    tek sam sad procitao da si imao problem sa porukama, imao sam i ja i to ti se javljalo kad pritisnes # za veliko slovo. tada pocne da budalese. isto sam taj problem rijesio mijenjanjem koda na balkan. poruke su i dalje na eng, i tel, ali nema vise # problema. inace to me je nerviralo da mi je malo falilo da prodam mob.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Eto obavio sam uspjesno i prvi Video call :) preko mobitela. BiH kasni samo desetak godina :) i jos ne radi kako treba, par puta sam probao i samo onaj koji zove vidi pozvanog, a pozvani ne vidi koga zove. Kazu u telecom tek pustaju pa moguce poteskoce.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Treba li neka dodatna aktivacija ili kako to vec hoda?
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ukljucis 3g i to je to.