N96 srusio se sistem :(

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Ghostbusters, Jan 1, 2009.

  1. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pozz @ll
    Sretna vam 2009 godina i da mi ih jos puno docekate...(Meni je pocela naopako )
    Ehh ja sam napravio belaj :( dobio sam N96 i hajde reko update softvera preko NSU-a i poslo je sve kako treba , skinuo onih 120 MB i pocinje brisanje i ubacivanje novog softvera i tu nastaje belaj pucami veza (neznam zasto) i nemogu vise upaliti mobitel OMG .Sad cete mi reci SERVIS to znam i ja , jos je i pod garancijom BH telekoma , ali se meni ne nosi njima i cekanje po 10 dana , da li neko zna neku dugu metodu ... USB nemoze da radi skroz je mob ugasen nema nikakvih signala ... hajte ja se nadam da ima neki serviser :) dobrog srca da mi pomogne da ovo rijesim ako je moguce naravno...
     

    Attached Files:

  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nema tu druze nista u kucnoj radinosti,za flashanje na "mrtvo" tj telefona koji ne moze da upali potreban je "box" a to imaju samo serviseri a i kad je rijec o posve novoj verziji telefona i sa njima je belaj.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Update je u stvari flash.. to valjda znas.. e sad nebih da te plasim ali mozda si ubio telefon a isto tako i izgubio garanciju.

    Preko box-a je ista stvar sad.. dal moze neko da ti spasi ne znam. tacnije, zavisi koliko je nacinjena steta ali znam na stotine "mrtvih" telefona. Nista nosi najboljem serviseru, pljusni koliko treba kesa ali daj Bože.

    Nemas pojma koliku si glupost napravio. Taj fon je preko hiljadu maraka a ti se zezas s njim kao da je deset "marki" . :roll:
     
  4. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Zvao sam ja servis NOKIE i prihvatice garanciju, logicno je da to prihvate jer na CD sam dobio NSU jeli tako znaci da je predvidjeno da sam sebi vrsis update firmwarea i nema brige .Cojek mi kaze ako nemognu oni da ga dignu dace mi nov mobitel i ja smatrama da je tako ispravno , jer da nije oni bi to naglasavali nemojte raditi update nikakve gubite garanciju ili tako nesto slicno.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ovaj updade sto se vidi na SS je oficijelni nokia update. Telefon mozda jese ubijen ali ne vidim razloga gubitka garancije jer uz sam telefon dobijes software za update. Jedino ako nisu naveli da prilikom update-a dolazi do gubitka garancije.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    samo što ga je on neuspješno flash-ao na istu verziju, što je imho fail :roll:
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa ako je tako za update.. odnosno da garancija pokriva onda odlicno.. samo malo mi je to cudno. Kao sto redce update je kao i flash. Dal onda njihova garancija pokriva otkljucavanje telefona.. mislim, kad je vec zakljucan na njihovu mrezu.

    Ghostbusters, ..to sto kazes da ce ti covjek dati novi fon. Oni tamo iz telekoma ili ?
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa i ja mislim da pokriva garancija kad se radi sa tim "oficijalnim" softverom. I kod Sony Ericssona je tako sa SEUSom.
     
  9. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ghostbusters, ..to sto kazes da ce ti covjek dati novi fon. Oni tamo iz telekoma ili ?[/quote]
    Ma ovi sto rade za telekom , mobis i eronet oni jedini ovlasteni servis nokije u Sarajevu.... Kaze ako ga nemognemo podici nema kaze sta dobijate drugi 100 % , jer sam se prepao bio i bas sam ga oko toga i peglao najvise :))
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ubjedjen sam bio da ne pokrivaju flesovanje telefona. Najmanje se reko to moze ocekivati od telekom.

    Ako je 100% tako onda odlicno.. bolite ona stvar.. neka ti nabace novi ;)
     
  11. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Eto javim ti u Ponedjeljak ako bogda
     
  12. dejson

    dejson Aktivista

    Nedavno sam kupio jedan smartphone NOKIA 3230 i haj rekoh da puknem flash. Rovio po netu i nasao super stranicu
    sa svim firmware-ovima za valjda sve nokia telefone koji su ikada izasli.

    http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/en/


    Za tvoj tel je zadnji software izbacen 26.11.20008. E sad nije mi jasno zasto ti je davao ovu opciju nadogradnje na 10.065 kada je zadnja verzija 12.043.


    A pored toga sam nasao i software za koji vjerujem da se takodjer koristi po servisima kod nas ako nemaju boxove.
    Kod ovoga software-a sam cuo da postoji i opcija dead phone recovery ili tako nesto. Program je Nokia Phoenix 2008.
    I verzija koju ja imam radi sa USB kablovima ali sa obzirom da ja nisam imao ca 53 ( ja mislim da je taj ) nego CA 70 ( ja mislim ) nije mi prepoznavao telefon te sam do saljnjeg odustao od zezanja sa tim.
     
  13. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pokusao sam ja sa Phoenix-om ali ne prepoznaje mi mobitel i nemam mogucnosti a cekiram onu opciju dead phone , tako da sam ija odustao od toga i definitvno u servis ide .....A sto se tice ove verzije neznam ni ja sto je istu poceo stavljati jer kad sam ja prikljucio mobitel na NSU i kad ga je ocitao rekao mi je da ima novi svoftver i to meni se cini da je bio 12.0 , eto sad na slici onoj mojoj citajuci sysa gdje mi rece da istu verziju stavljam pogledah sliku i vidjeh, to ni je ni meni jasno sad sto je ono uradio ja sam slijedio upute programa i nisam nista dirao .
     
  14. dejson

    dejson Aktivista

    Gdje si brate po mukama. Kupim ti ja danas 6680i pokusam update preko NSU. Kod mene je zaista pronasao i downloadirao zadnju verziju i paf isto kao i tebi pukne veza ( na znem zasto ). E sad cu se fakat zadati na phoenix jer nije ni tesko kad se covjek malo vise potrudi pa javnem ovdje svoja iskustva.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja stvarno ne znam odakle ta tolika potreba za update-om svaki dan. Mislim zar stvarno mislite da su tolike promjene po pitanju softwera ? Na kraju krajeva kada radite update na novu verziju, uvjek pise koje su promjene.. neka ih je 1% nekada ih je 30% itd itd. Ili vi ne znate sta ce te od dosade.. promjene necete ni primjetiti a ubiti telefon za cas posla. Nebito imatel na to garanciju ili ne.. svejedno bez veze se mozete cimati. :roll:
     
  16. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pa nije to bas tako Nails-e , ova verzija koju sam ja imao je bila strasno bagovita na N96 (npr.nece da se upali displej,stopa sa sms-om nevjerovatno,media player...)e sad u novoj verziji su te stvari otklonili .Onda ubacujes jezik sa Balkana i tako dalje, nebi mi muka bila da ja to nisam prije radio na drugim mobitelima, ali ovo mi je sad skola da vise to necu raiditi ne zbog toga sto se bojim (jer uzimam telefone samo sa garancijom ) nego sto mi je mrsko biti bez mobitela 7 dana naprimjer.... :smt006 :smt006
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ok je to.. to su malo vec bagovi ali recimo primjer, imao sam n80.. softwer iz 2006.. nabacio sam zadnji maj 2007 i sam ojednu jedinu promjenu sam skuzio.. hocu reci ok neki kao n96 sto su softweri pa gotovo u beta fazi ali genralno gledma ljude kako ubijaju telefone ..masovno rade update ono kao pod moranje a veze nema koja je razlika izmedju prvog i zadnjeg softwera.

    I kada imaju veci bagovi, a nemas viose garanciju.. fino u servis kod ćike koji snosi odgovornost na ubijen telefon i mirna Bosna. Al ovako se mozes zaliti vodovodu.

    Ajde necemo vise u off samo eto.. nisam mogao a da ne prokomentarisem.
     
  18. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Evoo samo da javim danas su mi napravili mobitel u NOKIA servisu sve je OK i + jos su mi rekli kad ti je aparat pod garancijom u svako doba mozete donijeti kod njih i promijeniti softver bez ikakvog placanja lol nisam znao za to do danas :) tako da neprckate po mobitelu hehe...
    :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006
     
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    eto fino, sada sretno i spretno sa time :), ja cekam n97 da dodje :) pa bjez sa ove n95 :), 96 tica me se nije nesto previshe dojmila.
     
  20. pac

    pac Komšija

    moncho kako te slusa ta n95,kakav mu je slide dali te zeza ista?