Nadogradnja sa Soundstorma...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by BiceBolje, Oct 29, 2005.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Soundstorm me prilično dobro služio otkako sam uzeo Epox 8RDA+, većinu igara sam igrao sa EAX itd., no ja ionako ne tražim nešto previše od zvuka, tako da bi mi Soundstorm i dalje bio dovoljan da nisam gadno sjebo jackove ozada (zeleni), pa tako da mi zvuk ili krči, ili se čuje na desni zvučnik (kad ga još malo gurnem), ili se čuje na lijevi (kad ga malo još više gurnem) ili samo bass (kad ga skroz gurnem), a probah i slušalice (isti simptomi), tako da mislim da je do zvučne karte. Možda zna neko? Hm...

    Elem...

    Da li bi Audigy 1 sa Firewire ( http://www.creative.com/products/produc ... duct=14189 ) (oko 50KM u Plusu) bio poštena nadogradnja? Podržava EAX HD, DTS...
    Nisam neki sound guru, pa bi volio da mi date kakav savjet.

    Hvala!
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Audigy dobro dere CPU resurse.

    Citao sam u UT2003 sa full zvukom opterecenje ide i do 30%.
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Hmm, to znači da ne dobijam haman pa ništa?
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Pa za pare od Audigiya kupi sebi plocu ba.
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Što znači da bi morao uzeti i procesor i grafičku. Ne kontam ništa ispod 939 socketa.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    imas 939 agp sasvim dobra rjesenja u formi abita av8
    al uzimati 939 sa agp i nije neka pogodba
    medjutim ploca je totalni beton
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Sa nekim debilnim audio codecom.
     
  8. djambo

    djambo Aktivista

    imam i ja audigy player + dodatak sa platinum verzije koja je riknula i ne zdere procesor uopce sve dok se ne ukljuci DTS jer naravno te kartice ne podrzavaju hardwerski i da puno je bolja od soundstorma sto se tice kvalitete zvuka
    izdali su konacno nove drivere za nju koja puno poboljsava stvari i dodaje punu podrsku za openAL
     
  9. Esh

    Esh HWB

    pa radi se o sasvim dobroj zamjeni, mada vjerovatno negdje i audigy 2 polovnu mozes naci za cca 80 KM..
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Hmmm, ne tražim previše, ali me sad ubija u pojam onaj suluov post o 30% zauzetosti procesora (ionako nije nešto previše, Barton 2500+). Hmmm, istražiću još na netu. Hvala svima na konkretnim odgovorima.