Najbolja dostavna (kurirska) služba

Discussion in 'Generalna diskusija' started by wragg, Jun 13, 2012.

  1. wragg

    wragg Aktivista

    Dakle, koju kurirsku službu preferirate kad kupujete nešto sa drugog kraja BiH? Ja sam do sada radio sve preko CityEX-a, ali su me iznenadili kad su mi zadnji put uzeli dodatnih 10KM za dostavu novca od otkupnine.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja ti u zadnje vrijeme saljem/primam pakete autobusom
    najbolje i najjeftinije a meni i vrlo sigurno,posebno ako saljem ovim jednim busom a relacija je isto povelika,ide od bugojna do bijeljine a cijena je 5 KM,tamam da ti dovlace dvije ovce za kurbana :D

    skoro su mi dovukli biciklo iz zenice za 5 KM

    a od ovih "zvanicnih",ne znam,prije jedno 2 god mi je dosao monitor sa nekim od njih ali ne mogu se sada sjetiti koji,uglavnom rekao sam vozacu da saceka da ja prikljucim monitor i da vidim da radi i onda cu mu dati pare,kosta je 300 KM,sofer se malo odmorio,ja mu dao osvjezenje,ljeto je bilo i udure sve proslo

    vecinom sada preko poste kupujem,jer su vecinom manji paketi

    ti kad bi mi jednom uzeli dodatno pare,pozdravili bi se samnom za sva vremena :)
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    euroexpress, najbolji odnos cijene i usluge
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Lopovi mater im cigansku. Pazi ovo:

    Prodam liku G25 za 350km. Pošaljem paket nekad naveče i lik ga dobije sutra oko 14h. Sam se iznenadim kako su brzi, to bi bilo u utorak. Prođe dan, meni novaca nema, hajde kontam neka još. dođe petak, ništa još. Zovem ih, javlja se neka tuka kaže uskrs je, šefica nije tu kao tek u ponedeljak. Zovem u ponedeljak, ljudi pojma nemaju za moj paket! Nakon toga me zove neki lik, kao daj mi broj od osobe kojem sam poslao da on vidi s njim? WTF, zovem lika, kaže dobio paket, predao novac, ionako ne bi mogao preuzet paket da ne plati. Napadnem ih ja, kao eto znaju za paket, biće novac u utorak. U utorak slučajno im na benziskoj sretnem lika što vozi, reko ima li šta za mene, kaže nema. Ja ga napadnem, on meni krene priču slagat kako ga je neki dan neki njegov vozač zajebao za 300 maraka!? Ja totalno popizdim, mislio sam ga prebit na sred pumpe. Kao on će meni sredit to, ne treba da se sekiram. Prođe par dana, zovem ih, kao opet biće novac, znaju oni za mene. Opet zovem, opet isto. Kada sam totalno popizdio, zovem (uvijek se ista rospija javlja) zaprijetim da ću ih prijavit policiji i isti dan mi novac pošalju.

    Eto toliko o toj firmi. Mislim da odavno nisam imao neugodnije iskustvo, osjećao sam se da molim za svoj novac.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    :smt005 znam neke sa istim iskustvom, lik je čekao 15 dana.
    Valjda im neki vozači krali novac :smt003
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ja sam prije stalno koristio CityEx, sad vise nista ne koristim, ali s njima nisam imao problema. Mozda tad nisu krali :D
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    CityEX je tesko djubre. Posljednji put sam mjesec dana cekao na pare, a i to sam jedva dobio poslije mnogo svadje preko telefona.

    Sada koristim 24vip za vece ili skuplje posiljke/pakete (za sve ostalo koristim BH Postu), 5KM naplacuju povrat novca ukoliko se radi o otkupnini, 5-6 dana maksimalno traje isplata.
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Do sada sam sve radio preko BH pošte, jeste, mogu biti skuplje dostave nekih stvari, ali makar ne mislim hoće li me zavlačiti sa isplatom. Prije 2 godine sam prodao dosta auto magazina, ima preko 5 kilograma sigurno u papiru, dostava do Čapljine me koštala nekih 10 maraka. Kada se dijeli cijena dostave na težim stvarima koje dalje putuju, onda se i ne osjeti.

    Postoji trik, kada upisujete vrijednost robe, za mobitel koji je npr. nekih 200 maraka, a vi stavite da vrijedi 20, iako je cijena otkupnine 200, dostava će automatski biti manja. Jedini problem je što ako oni izgube paket, nazad dobivate samo onih 20 maraka koje ste upisali :)
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam bas pitao u vezi te vrijednosti paketa i rekose mi da uopste ne utice na cijenu dostave.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Upravo to. Slao sam mobitele od 500KM po cijeloj BIH, i postarina je uvijek bila u rangu 7-10KM. Isto kao i sa stvarima jeftinijim od 100KM.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zaboravi napisat da i ja nakon loseg iskustva sa city exom koristim bih postu. Sigurno, a brzina je ista. Zavisi kako kad, ali obicno dodje u roku od dva dana.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Kod mene je bilo par zanimljivih situacija oko toga. Prije za slusalice neke od 30km oni meni naplate postarine 5km, kao vrijednost 30 pa da se osiguraju ako izgube ili tako nesto. I ja jednom napisem otkupnina 30 a vrijednost 10, kad oni se zbunise, odma ih se troje sabra, kao ne moze to tako, otkupnina i vrijednost moraju biti iste, bla bla, i prekrizi mi ono i opet izracuna na osnovu vrijednosti.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma ne, meni uvijek racuna na osnovu tezine paketa i odredista.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne šaljem BIH poštom više pakete nema šanse. Procedura je ko da dižem kredit od MMF-a a na stranu što su glupi ko točak pa im treba pola sata za jednostavnu proceduru. City express i sl. kurirske su kurtoni službe jer je preskupo. 10KM+pdv pa dodaj ako je otkup još toliko ili više pa se zezaj za pare kad ćeš dobiti itd. Ako nešto prodajem tražim da mi uplate na račun i šaljem onda kurirskom službom ili ako kupujem uplatim i prodavač šalje.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Strašno.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Samo postu sam koristio i nije bilo problema nikakvih, jedino sto treba nekoliko dana da dodje otkupnina ali nije ni to problem, znas da ce biti.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Hocu postom poslati grafičku.

    Znaci isla bi postarina na primaoca itd a ja cu dobiti novac preko poste, kada on dobije grafu.

    Koliko odprilike treba dana da mi stigne novac i da li imam jos kakvih provizija na novac od otkupnine ?
     
  19. h2o

    h2o Aktivista

  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala, znao sam za link. Mislio sam ja kao prodavac koji ne treba snositi nikakve troskove da li ima veze vrijednost posiljek, da li uzimaju postotak od tih para i itd..... cisto te administrativne tehnikalije.