Najbolja dostavna (kurirska) služba

Discussion in 'Generalna diskusija' started by wragg, Jun 13, 2012.

  1. jeretik

    jeretik Komšija

    Dobro su dali, jer da nisu, policija ne bi nista uradila :)
     
  2. CoR3

    CoR3 Novi član

    Nisam htio da otvaram novu temu, pa ću pitanje postaviti u ovoj. Trebao bih poslati jedan paket brodom za Kanadu. Da li neka kurirska služba nudi opciju da transportacija ide brodom? Ako je slično pitanje postavljano, sorry zbog spama :D. Hvala :)
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zasto bas mora brodom?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Valjda zbog gabarita pošiljke, čega drugog. Ne može tenk poslati avionom.
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Koliko znam avionom može poslati maksimalno sanduk od 200cm³ veličine .Jedino ako kravu šalje pa mora brodom.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    200cm^3? :D
     
  7. CoR3

    CoR3 Novi član

    Tražim najjeftiniji način kako da prebacim šteku Marlbora do Kanade. :D Navodno tamo nema tih cigareta, a rodbina zapela pa hoće. To je jedini razlog zbog čega uzimam brod u razmatranje. :) Malo je smiješan razlog, ali tako je kako je :D
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Nema marlboro u Kanadi? Jebu oni tebe izgleda.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    mozda im je skupo, pa se sjetili familije u prosperitetnoj BiH :D
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ni nema. Imaju oni svoj neki Marlboro, a Ameri ne mogu svoj prodavati zbog imena. Nek ti familija fino predje granicu i kupi cigare, cuj da ti odavdje saljes :lol:
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Bolje im pošalji vješalicu suhog mesa. :) A ovo gore za 200cm³ je greška,veličina sanduka može biti maksimalno 200cm.Barem su meni tako rekli u jednoj firmi.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Šta ba 2 metra? :)
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Ja ne znam šta ste vi "nasadili" :) Lik mi tako reče ako želiš da šalješ avionom maksimalno sanduk može biti tih dimenzija.

    Trebali neke radove van BiH da šeljemo i kažem najveći je rad je 150cmx120cm. Treba u sanduk staviti, kolike veličine može biti.Dobijem odgovor 2m. :)

    Ako hoćeš dalje da "raskopavaš" dam ti broj lika pa opleti. :p
     
  14. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Zaobiđite ovaj lopovski Euro Expres. 24,5km su mi naplatili, kad sam ih nazvao kažu konjic je u nekoj drugoj zoni pa je zato skuplje!! WTF, kakve veze ima gdje sam, sve ove kurirske naplaćuju isto za cijelu bih.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam za sada zadovoljan sa 24Vip.
     
  16. Stryker

    Stryker Komšija

    24Vip mi se do sada najbolje pokazao - donesu pred vrata, odnesu sa vrata ... za razliku od nekih "firmi" koje moraš lično tražiti po nekakvim skladištima.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ažurni su i sve ostalo ali su i skupi.
    24vip je malo oderačina žešća, za paket od 300gr 15x10cm mi naplatili 15 KM iz Bihaća
     
  18. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Pozz prijatelji, zelim vam ispricati jedan svoj zanimljiv dogadjaj. Ima veze i sa kurirskom sluzbom :p

    Prije 2 godine ja odlucim za bajram zeni (tada mi je bila djevojka) uzet laptop kao poklon, posto se upisala na fakultet i kontam dobro ce joj doc.

    Raspolagao sam sa nekih 500km i kontam nesto polovno uzet a da je skoro novo. I naletim na prodavca na piku (iz banjaluke) koji prodaje neki hp pavilion veoma povoljno. 15 incha ekran, 4gb rama, dual-core procesor i kaze da je laptop kao nov. Nema ni packe, laptop se navodno sjaji sto su slike na piku i potvrdjivale. Kaze dodje i punjac i torba, sve, sve, full paket. Cijena je bila 600 ali sam ga oborio na 500 i to bez mnogo truda, sto mi je bilo malo sumnjivo ali hajd, narucim ja i lik posalje.

    Ja koliko se sjecam dostava je bila putem CityEx-a ali nisam sto posto siguran. Uglavnom sofer mene nazove da je u travniku, da dodjem do magistrale po paket. Ja odem platim 500 i donesem paket kuci. Kad sam otvorio paket odmah sam shvatio da se radi najvjerovatnije o prevari. Poslao mi je nekakav stari siemensov laptop koji je odozgo bio jako mnogo izgreban. Laptop je imao 512MB rama i neki stariji procesor. Punjaca i torbe dakako nije bilo. Ja sam bio toliko bijesan, sta da sad radim?!?

    Medjutim, sreca je donekle bila na mojoj strani, zove mene sover ponovo nakon 5 minuta i kaze mi slijedece: Momak nisam ti dobro postarinu naplatio (naplatio 5 maraka manje valjda) pa eto ako si posten ja cu se vratit da mi doplatis, a ako neces ne moras, do mene je , ja sam krivo naplatio. Eto meni idealne prilike, kazem ja njemu moze al dodji mi skroz do kuce.

    Cim je stigao sofer ja laptop spakujem i sidjem do njega. Objasnim mu sve izamolim ga da vratim paket. Na pocetku je rekao da on to ne moze vratiti, nije me on vidio kako sam otpakovao paket, mozda sam nesto zamijenio, moze posao izgubiti itd. Ja mu se kunem da je tako i tako bilo, reko babo mi je hodza, ne bih ja nikad prevario :smt005

    Na kraju sam mu reko ako vrati paket dacu mu na kafu 50. I hajd ko pristane da "vidi" mozel sta ucinit :smt003 :smt003 Izvadi mob i nazove sefa i sefovog sefa :smt015 i na kraju ipak vrati paket.

    Tada sam bio zelen, sad polovne stvari koje su skuplje iskljucivo uzivo kupujem. Et tako nemojte zamjerit na dugom postu :D
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kod kupovine skupih stvari otvori se paket na licu mjesta dok je sofer tu i nebi trebalo biti frke.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jeste da ti šofer to dozvoli. Većina ti neće dati paket u ruke dok ne platiš a kamoli da ga otvaraš.

    Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2