Najbolja dostavna (kurirska) služba

Discussion in 'Generalna diskusija' started by wragg, Jun 13, 2012.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Uravo što forza reče, ne dozvoljavaju otvaranje paketa :?
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozda da zahtjevas da stvar bude u nekoj kutiji koja se moze otvoriti da vidis prije preuzimanja a ne da je uljepljena. Ja sam recimo slao gitar cini mi se bas sa CityEx-om i samo je onako.. predao.

    Sa druge strane opet uredjaj moze biti neispravan i slicno tako da opet ostaje kupovina od provjerenih likova.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja od sada samo idem na licnu prodaju, sem ako ne prodajem nekome poznatome sa foruma.

    Sto se tice kupovina sa pik.ba, to ne radim vise nikako, samo radnja.

    Nego da ne bude off topic, slao sam posiljke sa city ex, nije bilo problema.
     
  4. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Ja sam vam napisao moje iskustvo sa doticnom nazovi firmom. Ne znam.zasto se vise bakcete sa tim neprofesionalnim lopovima. Najbolja je nasa posta! Posiljka stigne jednako brzo, duplo je jeftinija, dodje ti na vrata, a ne da se nalazite po kojekakvim parkinzima. A sa pika se moze nac stvar, ali jeste ruzik, cak i od likova koji imaju zlatnu medalju.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Posiljalac naglasi da se dozvoli otvaranje paketa i provera sadrzaja. Ako nista ne muti, to nije problem da se naglasi kod predaje paketa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Do 250-500 grama sa povratnicom, preporučeno, otkupna pošiljka ..6.5KM.. jel' moguce da posiljka iz banja luke kosta 10KM ? Trebam nesto kupiti i kao dostava je cenera, a racunam na ovom calculatoru 6.5KM..

    Cak mislim da proizvod ne prelazi ni 250 gram sto bi bilo 6KM okruglo.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma batali ove lopove iz državnih pošta ja sam se par puta opekao i reko sam nikad više. Treba im sat vremena da nešto pošalješ koliko su spori a naplaćuju ko da su fedex. Još sam čitao da su poskupili od neki dan samo ne znam je li to tačno. Ja najbolja iskustva imam sa 24 vip-om ljudi su nagodni i izađu u susreta ako za to ima potrebe.

    BTW AB express isto levati. Prilikom slanja paketa traže da potpišem izjavu da se ograde ako se razbije roba u transportu. Pa koji qrc naplaćivaš 12KM za paket onda?
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ne saljem ja.. treba meni nesto stiči iz BL.. i fol postarina deset maraka.. pa nije televizor.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Vidi sa njima možda je do poskupljenja. Ja radije halalim 5KM više i šaljem brzom poštom. Evo ti primjer kako smo najgluplja zemlja na planeti. Šalješ nešto iz Travnika u Vitez, to ti je 15min vožnje a da paket dođe može potrajati 3 dana. Prvo paket ide iz Travnika za Mostar pa tek onda iz Mostara u Vitez jer su to tobože 2 različite pošte. Sve to uredno naplate sigurno.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Svašta..

    Da, mozda ovaj calculator nije up to date.
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma mozda je lik odokativno rekao, nisu ni u posti uvijek pouzdani, zna za slicne neke pakete biti razlicita cijena, zavisi ko vaga, kako vaga :D, kako popuni il sta vec. A i po ovim vrucinama ja ne bi do poste otiso za 5 maraka :D
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa ne moze vozac samo tvoj paket odbaciti u Vitez. Postoji nesto sto se zovu sabirni i distributivni centri i zna se kako posiljke hodaju. A i to sto su 2 poste dodatno usloznjava situaciju.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Zvao sam bas postu BL. Kod nas je oko 5.5KM do BL. A kada se salje iz BL skoro 9KM. Momak je i rekao 9KM te nije nista napuhao. Svašta..