najbolji program za reprodukciju zvučnih datoteka

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by monK, Jun 10, 2005.

  1. monK

    monK Komšija

    Prvo sam pomislio ovo postaviti na multimediu pa mi nešto bi...

    Ovako, Winamp se "udebljao" i postao trapav, Windows Media player ne koristim iz principa, Real Player mi djeluje spammerski...Ispitao sam još par stvari ali su mi djelovale konfuzno...

    Koje još programe poznajete i koje preporučujete...Uređivanje playliste, arhiva, jednostavnost korištenja, resursi, formati, itd. (mogućnost reprodukcije wav fileova obavezna)

    Nije da marim za izgled, ali kad se već pojavljuje na monitoru mogao bi biti ugodnog skina...
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    pa dosta ekipe koristi onaj footbar ili tako nešto... imho winamp 2.91 je jedino kaj ti treba.
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    foobar2000. Al meni je Winamp jos uvijek the best. Koristim verziju 504 i nema problema. Koristi 10-20MB memorije i 0% opterecenje procesora (to je zbog SS-a).

    Foobar je moguce namjestiti da koristi oko 5mb memorije...samo moras znati koje plugine koristiti a koje ne :)
     
  4. jeretik

    jeretik Komšija

    Ja sam nesto isprobavo i zapito se "sto ja to radim sebi?" i lijepo za sve poceo koristit Windows Media Player - jednostavan je, brz, podrzava dovoljno formata i ima more opcija, izmedju ostalih i to sto si nabrojo.
    Winamp je tu za svaki slucaj, ako WMP nemere procitat neki format i tako to.

    A u novom Infu kazu da je MusikCube 0.92.3 ponajbolji, ali nisam ga jos probo. Ima im na CD-u.
     
  5. monK

    monK Komšija

    ljevičarska posla...

    Moram priznati da ti je potpis klasa!
     
  6. [tota]

    [tota] Aktivista

    Foobar2000 koristim skoro godinu dana i nema boljeg audio playera za mene.
    Iako pri instalaciji dolazi sa jednostavnim izgledom sa malo truda dolazi do rezultata.
    Pogledaj http://www.foobar2000.org i http://foobar.nub4life.net/columns/pafiledb.php.
    Autor foobara je jedan od programera Winamp pluginova, pa stoga se može zaključiti da se radi o odličnom programu. Podržava mnoge pluginove te podršku za 5.1 mislim i za 7.1 nisam siguran, više playlista te jos mnogo stvari. Najvažnije bar za mene je zvuk koji daje, po mnogima najbolji u klasi audio playera. te naravno brzina te koja je odlična te zauzeće RAM-a koji u mene sa 10 pluginova ne raste iznad 9MB (maximiziran) te 3MB (min.)
    Eto opisao sam kao da ti prodajem program :D
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Winamp čovječe.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    probaj mediamonkey, meni nije los
     
  9. jeretik

    jeretik Komšija

    Joj, probo sam onaj MusikCube, nevalja nista program, bas je los.
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    WMP ne valja qrca.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Winamp5 (ali sa classic skinovima - modern je truba). :smt002
     
  12. monK

    monK Komšija

    orange....hehehehehe....inače, što se tiče winampa izgleda da je do mene, u arhivi playlista od 26 sati, ma sjajno...i još se bunim...(kad li sam to sve mislio preslušati?)
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a ja se pitam kad sam mislio preslusati svojih skoro 400 sati muzike :eek:
     
  14. monK

    monK Komšija

    koliko je to giga, 160?
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nesto manje. moze jos stati na 240GB. :mrgreen:
     
  16. monK

    monK Komšija

    Baš sam se zadao danas s matematikom...Evo nešto kontam, gledajući CD kolekciju, izračunao sam da u sobi imam negdje oko 3000 sati muzike...i nigdje Isaaca Hayesa u svemu tome (sorry @ Deloren)...

    Kako je to moguće :smt021

    Kasete već dugo nisam slušao, evo sad sam jednu stavio Skunk Anansie i Faith No More za dobre stare dane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    kupe mi prašinu po policama...Ploče uglavnom nisu kod mene...

    Uglavnom, matematički gledano, i ja i Maiden ponaosob imamo muzike više nego neke radio stanice u gradu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    hmmm...baš preračunavam u skladu sa svojom kompresijom to bi bilo ipak negdje oko 40 GB...ozbilljno, koliko prostora ti to oduzima na disku...

    recimo da CD-ove ripujem u zadnje vrijeme sa 320 kbps i 96.000 Hz...

    ...a šta ako ti rikne hard disk, i u DVD-ovima za back up to je pozamašna cifra...

    Ja ovaj svoj komad sobe nedam jednom iPodu na čuvanje, i moj CD deck je najbolji za slušanje muzike, hebeš software... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    ali nekad se mora...
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    ma ja imam 10giga negdje... ako se mene pita 7-8giga previše :D

    danas sam dva orginalna cd-a dobio iz second handa (soad prvi i drugi album)... mogu samo lijepo pozdravit mp3ce i stavit ih na mp3 plejer.

    smrdi li mi to na kupovinu novih zvučnika? tko će ga znat... :D
     
  18. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    @ jeretik, zasto tako mislis, nisam ga probao ali ima jake ocjene ovdje http://www.softpedia.com/get/Multimedia ... Cube.shtml
    Inace koristim Media Palyer Classic, volim ga jer ima "klasično" okruzenje, podesiv do bola, otvara sve zivo isl....
    Alternativa je, kao brzog malog playera koji ne zdere memoriju, XMPlay.

    Eh sad ima razlike izmedju playera i orgnizatora mjuze... ne mozete imati JukeBox sa nekoliko stotina sati audio materijala da ne jede memoriju! Šipak! :)

    EDIT: Zaboravio sam ovaj koj je stvarno vrijedan spomena i da bude na PC-u, samo ga je tesko krekovati :(. MEdia Center... Otvara sve zivo i podesiv do bola i za sve prilike http://www.jrmediacenter.com/
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Nema Isaca uffff :evil:
     
  20. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Nije loš ovaj Music Cube.. brz, lagan, i radi svoj posao - bibliotekarstvo mjuze :)... cekajte... jos uvijek se testira.