Najisplativije

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by SemPer_fi, Jan 4, 2009.

  1. SemPer_fi

    SemPer_fi Novi član

    trenutna MB mi je p5pe-vm,znaci imam ddr slotove za ram,agp za graficku i 775 cpu,e sad me interesuje koji Mb kupiti da podrzava 2 -ddr slota i 2 ddr2 slota???
    HVALA
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    asrock 4core dual sata2
     
  3. SemPer_fi

    SemPer_fi Novi član

    Koliko kosta ta MB i sta sve podrzava???? HVALA
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    pogledaj po cjenicima firmi, trebalo bi da je oko 100KM mozda malo vise. A sta podrzava ces saznati ako iskopiras u google ovo sto sam napiso u prethodnom postu i kliknes na prvi link :)
     
  5. SemPer_fi

    SemPer_fi Novi član

    HVALA,ne odgovarami sorry nisam napisao da bih zelio preci na PCI graficku,i ne kontam da li je max ram 2GB???
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa ta ploca ima PCI-E slot. Sta tu imas ne kontati? Prosto je ko dan, ne podrzava vise od 2GB memorije. Imaj na umu da ne mozes koristiti i DDR i DDR2 memoriju u isto vrijeme, samo jednu od te dvije.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

  8. SemPer_fi

    SemPer_fi Novi član

  9. dmr

    dmr Veteran foruma

  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Fino. Razlicite tehnologije.
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ako je danas sta jeftino onda je to RAM.
    Zar ti nije isplatnije uzeti plocu sa podrskom za ddr2 i dograditi "nekvalitetan" RAM nego mjesati ta dva ddr i ddr2
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Ne moze ih pomjesati i da hoce.
     
  13. GW

    GW Moderator

    Može vjeruj mi. Neki dan mi dođe lik u servis, pokušao tj. uspio ugurati ddr2 memoriju u ddr slot. Uništio i ddr2 ram i ploču. Do not underestimate the power of stupid people. :D
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    To nije problem, mozes i bager ustekat u ddr2 slot. Idemo logikom hoce li mu raditi.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    S ovim se slazem! Ako vec ide na PCIe grafu onda bolje drugu plocu sa ddr2 memorijom.
     
  16. SemPer_fi

    SemPer_fi Novi član

    Nije problem meni ram 20 KM 1GB,onda koju MB predlazete???
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Koliko para imas i koji procesor imas / planiras uzeti?
     
  18. SemPer_fi

    SemPer_fi Novi član

    Pa neznam bas pare lahko mogu skupiti konto sam uzeti neki dual cor 2,4 GHz
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jesi mi reko :lol:
    Mozes onda na neku kombinaciju E7x00 + P45 ploca (neka iz P5Q serije, ili Biostar TP45).
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma ako ti se ne daje bas previse para uzmi neku sa p35 chipsetom do 150KM i neki c2d do 250KM i to je to :)