Napojna jedinica i grafičke kartice?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by MadbaLL, Jul 1, 2007.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    u suštini, uzeo bih najbolju koji mogu do nekih 140km i koja bi mi sigurno radila na ovoj napojnoj i na ploči, dakle da o tom ne brinem.
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    što to? :)
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    Slabe, previše.
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    140KM je vec vrlo tanko...bolje da ganjas neku polovnu
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa u tih 140 spada i neka solidna polovna ako izleti... a nije isključeno da mi se budžet za grafičku poveća ako mi izleti neki posao iduće sedmice... ali to je sve neizvjesno, zasad toliko bi mogao dati.

    npr nova x1300 pro je 139km u sarajevu, možda se može naći i povoljnije, u tuzli je 127km. nisam neki extremni gamer, bitno mi je samo da mi dobro vrti fife, sokere, nba, cod2, bf2 i tako to.

    uglavnom, ne bih uzimao skuplju/jaču karticu pa da strepim hoće li mi riknuti napojna ili ploča, radije jeftiniju al da sam miran kad je to dvoje u pitanju.
     
  6. nomad

    nomad Novi član

    Hmm.. ako ti je budzet za VGA 140KM onda se nemoj brinuti oko napajanja, sve sto kupis za 140Km ce ti raditi na toj napojnoj ... usput to je standardna napojna koja se isporucivala sa velikom vecinom jeftinih kucista ...
    Moj ti je savjet stedi jos malo pa kupi malo jacu i stabilniju napojnu pa tek onda biraj VGA kartu u skladu sa buzetom (stednjom) 8)
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    tako sam i prošle godine mislio, kao uštedit ću pa ću kupiti još rama i grafičku, međutim uvijek onda nešto "preče" izleti i ode lova. sad sam baš odlučio da kupim tu grafičku konačno, tako da ne bih više čekao.

    što se kučišta tiče, meni je rečeno da je foxconn jedno od boljih.
     
  8. nomad

    nomad Novi član

    Evo ti jedan link (ima ih jos samo malo potrazi), malo jaca i stabilnija napojna i nije tako skupa a i rijesice te te dileme koju imas ...
    http://abccomp.ba/index.php?page=shop.b ... 1&vmcchk=1

    A i mani se te x1300 nije vrijedna ni jedne a ne 139 KM... bez obzira za sta bi je koristio .... ovo nema ve sa pricom ATI vs nVidia.. jer je karta stvarko ... hmm.. UZAS
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Imaš u Genelecu u Tuzli 7300GT za 153KM.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Eh jesi mu i nasao. Sve codegen. Nista bolje od ovog sto vec ima.
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    primjetio sam da su u tuzli dosta jeftinije grafičke u radnjama, ali ne znam da li vrše dostavu u sarajevo? i ako vrše sigurno se plaća, pa ti ispadne kao da kupiš u sarajevu.

    bude tih 7300gt u oglasima za 100km, naravno korištene... jel sigurno to uzeti?
     
  12. nomad

    nomad Novi član

    Imas u Plusu na Skenderiji ..

    VGA EVGA nVIDIA GF7300GS PCI-E 256MB---139.00 KM
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa rečeno mi je da 7300gs ne valja, samo 7300gt.
     
  14. nomad

    nomad Novi član

  15. vnm_

    vnm_ Komšija

    te su cijene bez PDV-a
     
  16. nomad

    nomad Novi član

    Znam .. :cry: Kad je vec ogranicen budzetom :( , racunam da je bolje 400 - 500W nego ta njegova od 350w
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    a šta je bolje, 7300gs ili x1300pro?
     
  18. nomad

    nomad Novi član

    Pa valjda zna citati ... osim toga sve je to u 10 KM

    NVIDIA 7300 GT - 193 MK u ITComputers-u
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ta prva...
     
  20. vnm_

    vnm_ Komšija

    PDV na 130KM je 20KM, kad vec vidis da je covjek knap sa lovom onda ne zaokruzujes PDV u "sve je to u 10KM"...