Napojna jedinica i grafičke kartice?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by MadbaLL, Jul 1, 2007.

  1. iskusni

    iskusni Komšija

    7300GT bi ti bio najbolji izbor, GS je daleko slabiji.
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    evo gledam baš većina ovih 7300gs što se nudi u sarajevu su sa 64bitnom sabirnicom?! to ne može biti bolje od x1300pro koja ima 128 bitnu sabirnicu. ili se varam?
     
  3. burner

    burner Aktivista

    Pa jadan nebio... :lol:
     
  4. DC One

    DC One Aktivista

    Koliko ja znam X1300Pro je brza kartica od 7300GS. A Inace 7300GS postoji samo u izvedbi sa 64-Bit sabirnicom.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ukratko, jedina grafa od svih tih jeftinijih a koja se isplati je 7300GT. Ili jos bolje 7300GT sa DDR3 memorijom.

    7300GS/X1300/X1600/X1650/X1550 i sve slicne zaboraviti, ili su preskupe, ili prespore, ili previse trose (X1600 i X1650).

    8500GT nije neka sreca jer je skuplja od 7300GT a sporija.

    Takodjer pogledat cijene 7600GS grafe.

    Ovako nekako: 150KM za 7300GT i 170-180KM za 7600GS, tako bi se trebale kretat cijene.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    zato je i mene zbunilo... evo sve dosad koje sam vidio 7300gs su 64bitne... zbog tog mi i nije jasno kako to može biti brže od x1300pro koja je svaka 128bitna.
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    bio si blizu, nova 7300gt košta 158km sa pdv-om
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ova tema ce jos malo pod lock.

    Da rezimiramo, 7300GT (153KM u pc-plus), ili polovna 7600gs/7600gt.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    dobro, kao što reče "dog father" tačno je da smo malo skrenuli s teme, ali sve iz dobre namjere forumaša da mi pomognu.

    suma sumarum nakon vaših savjeta: 7300gt, 7600gs, 7600gt mogu sa sigurnoću koristiti glede moje napojne jedinice i ploče. kao i sve radeone do x1600.

    još jednom da svima zahvalim na savjetima.
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    misliš na plus u skenderiji? evo sad vidjeh da je tamo VGA EVGA nVIDIA GF7300GT PCI-E HDTV 256MB 149.50km (sa PDV-om)

    otići ću da provjerim, jer evo na netu što sam gledao neke su 64bitne, a neke 128bite. ako je ta u plusu 64bitna, ne bih rekao da mi se isplati da je uzimam. Dc One mi je već objašnjavao o tome.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mislim na PC Plus kod remize.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Koristi edit da ne brisemo postove.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    ot: oplakah vam sigove :D
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Vazda su mi sigovi bili jaci od NATO-a :lol:
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    danas sam bio u plusu na skenderiji i u uniexpertu... uglavnom malo me je iznenadilo ono što su mi tamo rekli glede ovog topica.

    ukratko, i u plusu i u unixpertu nisu sigurni kako dobro bi mi 7300gt radila, moguće je da radi ok, a isto tako kažu da je moguće da kad pokrenem neku igru da mi se desi restart ili blackout. kao trebalo bi prvo isprobati sa igricama. :shock:

    ono što misle da bi sigurno radilo je 7300gs (koja je naravno 64bitna) i radeoni od x550 do x1550.

    sad ne znam šta da radim.
     
  16. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ja imam Fortron 350W, imao sam 7300 GT i x1600 Pro, obje radile bez problema. Ostatak konfig: 250 GB HDD, AMDX2 3800 Sck.AM2. Jedan Opt. Uređaj.
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vrati se na pocetak, tamo gdje su ti ljudi rekli da prvo kupis napajanje :twisted:
     
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa onda ne bi mogao kupiti nikakvu grafičku da valja, jer ako uzmem novu napojnu, ostat će mi oko 100km a za to ništa ne mogu uzeti da valja (osim da čekam da nešto u oglasima ne izleti polovno). u drugom slučaju, jedino da odem s kučištem, pa nek isprobaju, imam par igrica na kompu instaliranih.
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa ne znam u kom odnosu su kvalitete tvog i mog napajanja.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nebo i zemlja.

    Kako god, imas dva izbora:
    1. Da kupis graficku i rizikujes s tim napajanjem sto imas. Ima sanse i da ce raditi, ali moze se i destiti da crkne pa da povuce i graficku. Najvjerovatniji ishod je da ce masina pri zahtjevnim poslovima biti neupotrebljiva zbog restarta.
    2. Da kupis napajanje, onako kako treba, i da sacekas za graficku. Da skupis love ili da kupis slabiju graficku.


    Dalja diskusija je besmilena, jer i do sada, otkad je tema otvorena, savjeti koje si dobio nisu previse utjecali na tvoje odluke.
    Sta god odlucis, ti ces zivjeti s tom odlukom.
    Sretno.