Napojna jedinica

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by adsubzero, Nov 18, 2013.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Fortron > Chieftec > Silverstone. Ovim redosljedom. Ili ovaj 650W Raider.
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Hvala KingT, nisam nasao ovu firmu, posebno ne neku sa 5 godina garancije :D

    Zovem sutra :smt006
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    2 godine je garancija, 10 KM isporuka i total 139 KM za RAIDER 650W, HEXA je 122,50 KM total.

    Ostaje pitanje Forton HEXA 500W vs RAIDER 650W ?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Radier je nova serija FSP napojnih tako da nema sumnje kod odabira.
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Vidio sam da je Neo bio online danas i cekao sam ga da odgovori (on ili King :D ) pa da idem u Banku :wink:

    Uglavnom, sreca Neo se javi i odem platim predracune koje sam vec dobio na mail.

    Trebala bi sutra doci, kupio tamo gdje je King napisao.

    Hvala i tebi drug u svakom slucaju :wink:
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa sta ti je sa tim SeaSonicom? Crko??
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nije, evo sada pricamo "preko" :D te napojne.

    Kupio drugi racunar.

    Onaj Pentium radi sada fino, zeni sin pokvario displej na mobitelu (moj je davno sredio, radi al eto) i hoce crtani on da pusta...elem svako svoj racunar...

    Pokusat cu malo rudariti, sta bude visak ili nepotrebno prodam i to je to.
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    FPS je poskupio na nekim mjestima, a na nekim nije i ko planira kupovinu neka se raspita.

    Razlog je sto je FPS napravio novu i skuplju RAIDER 80 PLUS Silver certified;
    http://www.fsplifestyle.com/product.php?LID=1&PSN=382

    Moja je 80 PLUS Bronze certified, super preporuka-hvala :wink:

    FPS Raider 650W 80 Bronze je extremno tiha, uopste je ne cujem na idle, nisam pokusao pod opterecenjem.

    Razlika FPS i npr SEASONIC M12 II 620W je sto SS ima 6+6+6+6 mozda i vise podrsku (+brdo molexa), pa se moze instalirati 6+6x2 CFX ili SLI.

    Raider ima 6+6 i 3 molex (od 4 potrebna) i nema dodatnog nastavka za jos jedan 6 pin napajanja.
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Druze imam istu napojnu i meni se cini da je pravo bucna uporedjujuci je sa prethodnom napojnom (koja je bila smece).
    Ne znam, ali cini mi se kao da se vent uvijek vrti 100% pa je vjerovatno zato glasna, iako mnogi tvrde da bi trebala da bude necujna.
    Da li je kako moguce provjeriti to za broj okretaja i da li uopste postoji regulacija brzine venta?
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ne znam za kontrolu ventilatora.

    Ne vidim razlog povecanog broja rotacija ako je napojna hladna.

    Ono sto mozes pratiti je koliko se grije pod opterecenjem i probaj okrenuti napojnu.

    Kod mene je smjestena gore i imam dva ventilatora na kucistu pa je u kucistu prilicno hladan zrak.

    [​IMG]
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Napojna je hladna uvijek, ali me strasno nervira jer je glasna.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Meni je baš tiha, ima li više revizija Raidera, možda koriste različito hlađenje ?
     
  14. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    Po ovoj slici kao da si pogrešno okrenuo psu , dole treba da je vent ! , barem je kod mene tako.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Da, i kod mene je dole okrenut.
     
  16. Majesco

    Majesco Aktivista

    Mozeli mi neko reci kakva je ova napojna, jeli kvalitetna, Thermaltake SMART SE 630W Modular.
    Ganjam nesto do 140KM, gledao sam malo po internetu FSP Raider modele 650 i 750 W, na nekim testovima opada napon i do 1V na 12V grani, kakva su vasa iskustva kad je upitanju opadanje napona pri opterecenju?
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da padne napon na 11V racunar bi se iskljucio ili restartovao uz BSOD.

    To jednostavno nije istina za Raider modele pogotovo za 12V rail, mnogi ih na ovom forumu koriste i nemaju nikakvih problema.

    Nije dobila neku bolju ocjenu ali je dobila pass, sto je sasvim OK za napojnu iz ovog cjenovnog ranga (Raider 750W)
    Ovo sto oni rade sa napojnim jedinicama ti to neces (a i niko od nas) 99% sam siguran.

    http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story3&reid=310
     
  18. Majesco

    Majesco Aktivista

    Hvala ti na odgovoru.
    Mozes li mi reci kakva je ova napojna, po specifikacijama se ne cini losa, Thermaltake SMART SE 630W Modular.
    Posto mi je crkao Fortron BlueStorm 2 400W, moram pod hitno uzeti novu, jer sam trenutno na Codegen smecu.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Taj Thermaltake je loše rješenje, low-end CWT platforma bez ikakvog 80plus certifikata.
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da li je do mene sto nisam toliko obracao paznju, AMD driver.a 13.12 ili do FPS napojne jedinice problem kod starta racunara, sve se pali jedno po jedno, a ventilatori grafike zadnji ?!?

    Cijeli proces traje 5+ sekundi, a kada tek stisnem dugme za start prvo cujem neki kratki zvuk kao bip (nije zujalica maticne), pa sekund nista i tek tada ventilator, CPU ventilator i GPU kao zadnji :?: :|