Navigon za Android - pomoc

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by suppa_FMB, Aug 11, 2014.

  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    E ljudi, kako su na Doljanima velike guzve sad za vrijeme godisnjih planiram da idem preko Bijace za Makarsku ali procitah da nema nikakve signalizacije pa mi je to malo suhveli da se ne vozam dzaba. Do sada nisam koristio navigaciju na telefonima i opcenito pa trebao bih vasu pomoc ako moze. Skinuo sam Navigon i mape za hrv i bih ali stvarno ne znam kako ovo frcera, isplanirao sam rutu ali posto sam ultra korisnik necu imati aktivnog interneta. Kako se pali GPS sam i da li moze preko njega jer kada pokrenem rutu izbaci mi poruku "There is no GPS signal available at the moment. Navigation starts atomatically as soon as GPS reception is OK again." Jos imam ponudjen Demo da izaberem i imao sam priliku se uvjeriti da su mape stvarno dobre cak i radari, prosirenja, pumpe sve je zabiljezeno. Posto sam nubara vjerovatno je neka banalna stvar u pitanju...
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Nema veze sto si na Ultri, navigacija ne trosi net (slobodno izgasi "mobile data") vec koristi GPS satelite, a to je free.

    I idi na Crveni Grm umjest na Bijacu, otprilike ista distanca a 5x manja guzva ;)
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Super, sve je ok proslo, odradio rutu za teretanu i iznenadio se kako je tacno. Hvala vam, biti ce od velike pomoci a i ja sam skontao Vedo da je bolje ici na C. Grm nego na Bijacu.
     
  5. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Cisto da znas ako si slab s memorijom telefona, Navigon folder mozes u cijelosti prebaciti sa interne memorije na SD karticu opcijom Move u bilo kojem File manageru za Android (kod mene je sa mapama folder preko 2GB) i radi bez problema.