NBA All Star Weekend

Discussion in 'Generalna diskusija' started by tERMINator x, Feb 13, 2007.

?

Ko će pobijediti na All Star meču?

  1. Istok

    12 vote(s)
    100.0%
  2. Zapad

    0 vote(s)
    0.0%
  1. tERMINator x

    tERMINator x Aktivista

    Hajmo NBA fanovi. Šta mislite ko će pobijediti na All Star meču istok ili zapad? ko će pobijediti u 3pt shootout i naravno u slam danku. Dajte svoje prognoze.

    Usput zna li iko hoce li neki kanal prenositi ovo takmicenje u tricama i u zakucavanju?
    Znam da ce obn prenositi All Star meč u nedjelju, ali ne vjerujem da ce ove ostale.
    Vjerovatno ce prenositi kanal TNT ali ne vjerujem da iko to ovdje fata, osim mozda nekih tv kuca.

    Ako zna neko zamolio bih ga da posta, jer stvarno nikada nisam imao priliku gledati uzivo takmicenje u tricama i zakucavanju (a ni mnogi od vas nisu sigurno), jesam jednom davno, ali samo dio takmicenja i to slika je bila mutna da sam jedva mogao vidjeti ono kad je Carter zakucao kroz noge.

    EVO SASTAVA TIMOVA:

    ISTOK
    David Arquette (“In Case of Emergency”)
    Michael Clarke Duncan (The Green Mile)
    Nelly (Grammy Award-winning hip hop artist)
    Kevin Frazier (host of “Entertainment Tonight”)
    Donald Faison (“Scrubs”)
    Taye Diggs (Rent, Chicago)
    Bobby Flay (“Throwdown with Bobby Flay”)
    Carrot Top (comedian)
    Katie Smith (WNBA’s Detroit Shock)
    Coach: Tim Legler, ESPN analyst
    Asst. Coach – James Pickens Jr. (“Grey’s Anatomy”)

    ZAPAD
    Jamie Foxx (Ray, Dreamgirls)
    James Denton ("Desperate Housewives")
    Reggie Bush (NFL’s New Orleans Saints)
    Bow Wow (Roll Bounce)
    Jamie Kennedy (“Jamie Kennedy Experiment”)
    Tony Potts (co-anchor of “Access Hollywood”)
    Nick Cannon (Bobby)
    Jonathan Silverman (“In Case of Emergency”)
    Tamika Catchings (WNBA’s Indiana Fever)
    Coach: Greg Anthony, ESPN
    Asst. Coach – Wayne Newton (“Grey’s Anatomy”)

    Evo vam takmicara u tricama :
    Gilbert Arenas
    Damon Jones
    Jason Kapono
    Mike Miller
    *Dirk Nowitzki
    Jason Terry

    S tim da Nowitzki brani naslov od prosle godine :D.


    Evo "zakucavača":
    Gerald Green, Boston
    Dwight Howard, Orlando
    *Nate Robinson, New York
    Tyrus Thomas, Chicago

    * Nate Robinson brani naslov od prosle godine

    MOJA PROGNOZA :
    - Pobjeda zapada
    - Gilbert Arenas (trice)
    - Nate Robinson (zakucavanja)
     
  2. Esh

    Esh HWB

    uzima istok, mvp arenas, trice arenas, howard zakucavanja

    obn je rekao pokusati da obezbjedi prenos trica i zakucavanja, a ponekad su to prenosili i na tv slo2 (ako imas kablovsku, provjeri taj kanal).. ako ne, vidjet ces to svakako tokom all-star prenosa u vise navrata.
     
  3. Miko

    Miko Aktivista

    Pa vjerovatno AFN Sports. Steta sto ja licno negledam kosarku.
    Vise volim pogledati americki ragbi ponekada. I sinoc sam gledao one Hooter girls odlicno.

    Pozdrav
     
  4. FearLess

    FearLess Aktivista

    ma kakav ba NBA ja jednio sto gledam jeste evroliga i kad Bosna igra u NLB ligi, americka kosarka je nekako ber meni bezveze
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    :shock:

    Bosna i NBA ne smiju da se nadju u istoj recenici. Ovo kod nas nije ni K od kosarke.
     
  6. tERMINator x

    tERMINator x Aktivista

    Hahahahahhhaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Slazem se. Ja se samo pitam jesi li ovi naci ikada pogledali i jedan nba mec. Pa ovi nasi jednom po utakmici zakucaju (i to riiiiiiiiiiiiijetko, a i kad se dogodi to je prava atrakcija), a u nba-u ljudi u zraku kroz noge provuku loptu i zakucaju. heh

    NBA KING

    @EnisDonKing - thx za informacije. Imam satelitsku i kablovsku pa cu valjda naci tv slo2.

    @Miko thx i tebi
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Ma dobro to, ne mozes porediti crnce i nase u tom smislu. Genetika je na njihovoj strani i generalno su bolji, brzi i izdrzljiviji sportisti od nas. Ja vise ciljam na bRezidejnost i nezainteresovanost nasih igraca, sto rezultira dosadnim i za oko neugodnim utakmicama.

    Kod nas je problem u trenerima. U normalnim okruzenjima najbolji treneri vode djecurliju. Stvaraju igrace i usadjuju im osnove. Kod nas je obrnuta stvar. Djecu treniraju ljudi koji nikad u zivotu nisu igrali kosarku i koji su premladi za takav posao, a clanarina se mlati. Mogao bih ja do sutra o ovome pisati jer znam sve sta se radi i kako propadaju djeca i momci.

    Razlika izmedju eurolige i kosarke sa one strane bare je u tome sto je ovdje kosarka kulturnija, taktizira se, i igra se na to da se sto manje primi poena. U NBA ligi igra se radi zabave, publike ... Takmice se ko ce vise dati poena, a ne ko ce manje da primi. Pravi se show, privlaci se publika i zgrcu se pare.
     
  8. tERMINator x

    tERMINator x Aktivista

    To je tacno, ali i NBA je liga tj. 30 timova se takmice za naslov :mrgreen:
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prava EU kosarka je iznad NBA u svakom slucaju. Ovaj nas sport ne treba stavljati u istu recenicu sa bilo kojom od te dvije lige... :mrgreen:
     
  10. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Nisam nesto posebno pratio, al ne izgleda Euroliga lose. Nije bas ko NBA, al nije sve u krkanluku i misicima, i skakanju kroz masu. Jel ko gledo slucajno Allstar neki sto je bio na FTV-u il negdje, ove Balkanske lige. Kad ne znaju zakucat. E ono je blamaza. :mrgreen: Trebalo se zvat All wanna be Stars.
     
  11. FearLess

    FearLess Aktivista

    samo da objasnim moju recenicu koja je izazvala buru

    ja sam rekao da je evroliga zanimljivija poznavaocima kosarke i da jos uz evroligu gledam bosnu iz navijackog razloga a ne sto je bolja od NBA

    NBA nepoznaje odbranu ni nista to je samo cirkus od kosarke, djeces ba primiti preko 100 koseva pa to nije humano
     
  12. zilo

    zilo Komšija

    Euroliga zanimljivija poznavaocima kosarke? :D Nemoj ba vise ... :mrgreen:

    Bosna je 1979. pobijedila Emerson 96:93. Uzmi u obzir da tada nije bilo ''trica'', ali nije bilo taktiziranja kao danas. Igralo se lijepo i efikasno.

    I treba razgraniciti pojmove''koš'' i ''poen''.
     
  13. vnm_

    vnm_ Komšija

    pa maccabi je poznat po tome da puno daju i primaju, a sigurno su medju top3 ekipe eurolige...a zar ne traje NBA utakmica 4x12minuta a utakmica eurolige 4x10minuta?
     
  14. tERMINator x

    tERMINator x Aktivista

    vnm_ u pravu si. To je 8 minuta vise u NBA ligi
     
  15. FearLess

    FearLess Aktivista

    u evroligi se igra vise timska i takticka kosarka dok je NBA liga pojedinaca kad npr kazes lakers misli se na kobea, ja se nesjecam kad sam zadnji put vidio dobru odbranu NBA, pa smjesno je kad kobe ili arenas prodju pod kos niko ih nezaustavlja jer je to sve jedna predstava dok je evroliga vise takmicarski orijentisana i bori se do zadnje minute.
    Dovoljno je reci da je bilo govora da se evroliga stavi kao 3 konferencija u NBA

    Kad bi NBA igraci igrali cesce zonu smanjio bi se broj koseva za 20% ali to nije u cilju NBA klubova koji trebaju biti atrakcija.

    I jos neko napada Bosnu jes da je u teskoj poziciji ali bivsi Bosnin sad Barcelonin igrac je izabran u prvu petorku svjeta do 20 godina. aima samo 16 godina, ko prati zna na koga mislim.


    I da jesi gledao ameriku(uglavnom NBA igraci) na svjetskom prvenstvu. pa ja i nisam vidio bas toliko puno zakucavanja i atrakcija jer se preko evropske odbrane nemoze letiti ko u americi
     
  16. tERMINator x

    tERMINator x Aktivista

    E pa ja sam pratio skoro svaku tekmu na prvenstvu i ne znam jesi li gledo sta su radili Carmelo Anthony i Dwayne Wade.........
     
  17. FearLess

    FearLess Aktivista

    a da te pitam jesili gledao bar jednu tekmu evrolige
     
  18. zilo

    zilo Komšija

    Njega nije napravila Bosna. Uzela ga je kao gotov proizvod.

    Bosna do prije 4 godine uopste nije imala omladinski pogon, nego je radio pod okriljem jednog drugog kluba. Tada su se odlijepili, napravili one reklame po gradu i pokupili gotove igrace iz ostalih klubova po gradu.
     
  19. monK

    monK Komšija

    E jebi ga sad!!!

    Mislim stvarno!!!

    ---------------------------------------------------------------------

    All-Star je poprilično neozbiljna stvar, no eto Chauncy Billups, RIP Hamilton i Dwyane Wade što se mene lično tiče zaslužuju štovanje!

    Plus ona mrcina Shaq!

    Gilberto Arenas u biti jedino i jeste za tu vrste utakmica, odbrana mu je 0:0!

    Na zapadu praktično jedini ozbiljan igrač Kevin Garnett! Kobe mi je nepodnošljivo mrzak, ali eto dobar je igrač!

    Yao-Ming u sudaru sa Shaqovim guzovima nema šanse!
     
  20. monK

    monK Komšija

    I uvođenje zone u NBA ligu proklinjem od samog početka! Nema dosadnije postavke za igru!

    To, i što im se svira tehnička na svaki prigovor, razvodnilo je totalno igru!

    I ovi što tvrde da je Euroliga konkurent pravom NBA licu očito se ne sjećaju vremena Dream Team-a!

    Praktično jedini Europljanin koji zaslužuje respect u NBA-u bio je Dražen, i sada trenutno Dirk Diggler, svi ostali manje-više još uvijek mogu samo popunjavati prazan prostor!