Ne cita CD-ove ...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by zilo, Dec 9, 2006.

  1. zilo

    zilo Komšija

    Ne znam tacno koji je model, uglavnom Benq DVD-ROM/CD-RW nece da cita CD-ove, a DVD-evi normala pice. Cura ciji je comp kaze da je to samo odjednom naletilo. Jel neminovna kupovina novog, il se sta moRe uradit ...
     
  2. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ja sam takve probleme imao sa BenQ DVD citacem (model 1650V)
    jedno 10-ak dana odbijao je poslusnost, nije nista htio da cita (pa cak ni originale :) )...posto nisam htio da se peglam sa nekakvim ciscenjem i popravkama tog citaca, ja sam poceo da trazim sebi novi
    medjutim, nakon tog kratkog perioda slucajno ubacim jedan CD, kad, gle cuda, procita ga...nakon toga sam probao niz DVD-ova i CD-ova (original, one koja sam ja snimao, izgrebane) i svaki je citao bez problema

    ja mogu samo preporuciti da saceka nekoliko dana pa da vidi kakva je situacija :)
    uostalom, nisu vise ni citaci skupi kao nekad :wink:
     
  3. hitman

    hitman Aktivista

    Evo ista stvar se desi i meni, naime imam nec 3540 dvd/rw i ne moze da cita, a ni da pise po cd/cd-rw medijima. Sa dvd-ovima radi bez problema. Star je oko 2god, snimio je oko 300DVD-ova i 200CD-ova. Sta mislite koliko jos moze izdrzati (bitno je da moze da radi sa dvd-ovima, cd -ove skoro da i ne koristim)?
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    ja sam tako prije dva mjeseca poslao NEC 1300 u penziju.
    prvo nije htio da przi CD-ove pa kasnije ni da cita. sa DVD-ovima radi i dalje uredno przenje i citanje.

    eno sestra ga koristi vec ta dva mjeseca bez ikakvih problema za DVD-ove.
     
  5. hitman

    hitman Aktivista

    OK, hvala na odgovoru. Znaci mogu biti miran jos neko vrijeme :)
     
  6. zilo

    zilo Komšija

    Temu sam otvorio prije 7 mjeseci, a ovaj jos uvijek cita DVD-eve. :D
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ako toj curi nisu problem pare, onda je najbolje uzeti nov DVD citac i ne peglati se bezveze...nisu vise skupi :)
     
  8. zilo

    zilo Komšija

    Ma uzela je ona novi, nego sam htio samo Hitmana da ohrabrim. :D
     
  9. hitman

    hitman Aktivista

    Hvala ljudi, nema se sad para za novi, a i kad bih kupovao ne znam sta kupiti, nema vise dobrih nec-ovih, a evo vidim da i benq nije kao sto je bio (a nije ni jeftin 90-100KM). Koristicu ovaj dok ne crkne, a kupicu neki polovni cd-rw.
     
  10. godzila

    godzila Novi član

    hitman,

    isti slucaj isto kod mene 1300 a nec dvd rw radi on sve ali neke diskove nece ni da primi kaze disc on error ili tako neke nebuloze pise a cita sve a kupio sam dvd -rw pionir 111d i snjim sam zadovoljan do kraja on cita sve
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    firmware update, pa onda vidis kaj ce se desit !
     
  12. godzila

    godzila Novi član

    isto ne ide XTRage, probao sve sve sve te firmware sam probao sto sam nasao na netu nece isto zeza znaci do dvd-ja je ne do programa od dvd-ja odnosno firmware-a


    znaci nec dvd-rw 1300a radi ali ne przim snjim
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Onda mu je dusa otišla na ljetovanje, nadaj se da ce proraditi, imao sam dosta takvih slucajeva kod kolega sa LG uređajima i nakon nekog vremena bi došli sebi :D
     
  14. godzila

    godzila Novi član

    neverujem promeio sam mu sve firmwareove tako da nema vise da se promeni ni jedan ni jedan ne radi ok sve isto