nEDOUMICA

Discussion in 'Generalna diskusija' started by wacko, Jan 31, 2006.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vidim ja on nesto brani INFO, satra se :D :D :D
     
  2. FearLess

    FearLess Aktivista

    sta imas protiv karica lik je legenda

    iti bi branio kad bi radio za INFO
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nemam nista. Ti ocito nisi shvatio smisao onih smajlija na kraju recenice!
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Quote:
    Tu je i jedan VIDI, koji je predstavljao pravo osvjezenje kada se pojavio, no onda se toliko toga promjenilo da je magazin pomalo izgubio identitet. Valic, jos jedan sjajan strucnjak, kolega i prijatelj, cesto je tu sam, a nekada i malo pretjera, iako je on toga svjestan.

    VIDI se nafurao da je najjaci u regionu, ''prvi test u Europi'', ''kartica br:003 kod nas'' itd.

    Valitch:
    -valic je poce da pati od nekih komplexa (slikanje gdje je bio, sta je radio kako je kakio u New Yorku itd).

    -izgleda da uskoro ide preimenovanje i ''iVIDI''

    Ima toga jos, ja nemam zivaca.
     
  5. wacko

    wacko Aktivista

    Eto hvala na ovi rijecim i recenicama :mrgreen: Uzeo am info nakong godina kupoavnja bug i mogu vam reci da sam se iznenadio prijatno. Naime sto jest jest na nasem je jeziku 8) pise o hardweru koji se tice BiH znaci koji je dobavljiv u Bih. Zatim ne pametuju ljudi kao ovi sto su nesto u BUG-u poceli srati. Eto izgleda da prelazim na Info izgleda :wink:
     
  6. TopniK

    TopniK Komšija

    Izgleda da si dobro odlučio. Svakako, ako ti novac nije problem (a kome danas nije) kupi i Bug ako si ga već navikao čitati.
     
  7. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

  8. monK

    monK Komšija

    Ja se samo nadovezujem u vezi problema sa čitanjem (to što si ti odlučio čitati INFO je sasvim OK)...

    Meni je problem, recimo, što vrlo često ne razumijem bit teksta u INFO magazinu...

    Onda uzmem Bug i VIDI, i ta ista tema, iste informacije, ali jedno 5 000 puta čitljivije i razumljivije...
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    ma da malo je to bljuv...

    samo da kažem kako sam valića danas nažalost gledao na jednoj lokalnijoj tv postaji u vidu emisije hifi/comp/foto i sl.

    komentirao je ugalvnom kako je panika nastala oko nyxem virusa bezveze (što mi je recimo odmah bilo jasno čim su stavili na dnevniku)... ali sa jednim takvim arogantim i geek-ovskim stavom da mi je cura rekla (koja inače nema blage o komp tematici) "zašto svi ovo računalci izgledaju i pričaju ko kreteni?"

    držanje je bilo u najboljoj maniri crnačkih geto-a, točnije debljeg dijela ženske populacije (ono hello girl + mahanje bokovima i rukama), ma ono trebali ste to doživjet uglavnom... sram me bilo gledat uopće.

    a neću ni zaboraviti valićevu recenziju maxtor hdd-a (bar mislim) u kojem je pohvalio jako brzu tccd cache memoriju, pa je disk ispao pobjednik svih vremena - bljuv (uglavnom bila su neka prestrašna provaljivanja u tom testu)... ne znam točno, možda je netko od vas čitao.

    uglavnom kako sam napisao... kad dođe vidi u firmu - pravac ladica i čeka prvi odlazak na wc (ali najozbiljnije).

    inače enise thumbs up za kobasicu :D
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    TCCD cipovi :lol:

    To tesko koja memorija koristi, a tek HDD. :roll:
     
  11. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Kao što zasto_pa_zato rece google i to je to.... INFO sam kupovao dok je enis bio, oni laprdaju sranja, enis ih je pravo spasio bio majke mi, ali eto nema ga vise na njihovim listovima. Sjećam se da je enis pokrenuo bio totalne vodice za igre, dodavo neke novosti, davao savjete i tako. Ali ne radi se ovdje o enisu :mrgreen: ja ne kupujem bug ni nista fino pretrazujem net.... Najbolje ti je za 100 KM godisnje sto dadnes na novine da dadnes za kurs Engleskog jezika i fino naucis i svoj si covjek, nemoze ti niko nista ;) to je moja preporuka. :mrgreen:
     
  12. TopniK

    TopniK Komšija

    Na google-u ćeš tražiti tačno određene podatke-informacije koje tebi trebaju, dok ćeš u časopisu pročitati i neke druge zanimljivosti koje će ti svakako dobro doći a koje nisi tražio na Google-u jer ih se zapravo nisi ni sjetio ili možda nikada i čuo za njih.
     
  13. TopniK

    TopniK Komšija

    Ne može dijete ''samo'' naučiti pričati, čitati i razvijati se uopšte u dobrom pravcu. Uvijek tu treba neko ko će biti kraj njega, ko će ga naučiti i ko će mu davati pohvale i kritike na neka njegova djela.
    Pohvale služe da bi ga podsticale da i dalje radi pravilno i dobro, a kritike da bi promijenio ono što nije u redu.

    Tako isto i mi, čitaoci, ne možemo odbacivati-ponižavati neki časopis i očekivati da ekipa koja ga radi sama shvati šta je to što biste upravo ''VI'' željeli vidjeti u tom časopisu.
    Info ovo, Info ono, ne valjaju onako, ne valjaju ovako itd.
    Uzmi Info, uzmi Bug, Vidi (šta već hoćeš) i pročitaj oboje, uporedi, uvidi razliku, prednosti, mane i onda fino uzmi i napiši prokleti mail
    redakciji tog časopisa i navedi svoje kritike, reci šta misliš da bi trebali promijeniti, dodati, izbaciti i sl.
    Tek onda možeš očekivati neki napredak i izmjenu koja će tebi odgovarati. Ako želiš da nešto bude bolje, onda učestvuj i ti sam u tom razvoju, a nemoj samo stajati sa strane poput nekoga papka i ispoljavati svoje nezadovoljstvo.

    Svakome časopisu (redakciji tog časopisa) su mnogo draže i mnogo potrebnije kritike,sugestije i savjeti nego bezvrijedne pohvale.
    Ja sam pročitao zadnji broj Info-a i Bug-a ( od sad kupujem oboje-Vidi ne mogu jer bi me to ipak izašlo preskupo, jer je previše za jednog studenta koji onako usputno nešto zaradi, plaćati mjesečno teretanu, dva IT časopisa i Internet račune) i uvidio sam neke nedostatke i propuste tako da ću sada iz dobre namjere napisati mail redakciji-uredništvu i uputiti ih na navedene propuste i dati neki savjet za koji mislim da bi im dobro došao, a svi znamo da su savjeti uvijek dobrodošli, bez obzira od koga su.

    Mislim da bi ovako trebali razmišljati i ostali.
     
  14. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    ImperatoR ljudi su im uvijek slali kritike i sugestije, INFO mag. prije 2 godine možda moj mail nije nikako uzeo u obzir, da su mi makar odgovorili. A i danas se šalju stalno ti mailovi, ali oni svoje pa svoje.... :|
     
  15. jeretik

    jeretik Komšija

    Potpis :D

    Pozitivni feedback ili formula na osnovu koje neki casopis moze napredovat 8)

    Sto se tice uredjivacke politike, ona je takva kakva je i treba da se oblikuje na osnovu feedbacka, tj. reagovanja citalaca. Ne slazem se s Dzahdom da Info ne prima kritike. Ja sam piso mailove Hackeru sta im ne valja (a i gomila drugih citalaca) i nisu se ni sekunde popravili. Zato su propali :lol: Mislim da se Info cesto trudio da ispuni zelje citalaca, pogotovo u zadnje vrijeme

    Jah, BTW mislim da Enis nije trebo napustit Info, nego se i dalje trudit da poboljsa magazin, al sta se moze. Steta je, imo je pravo profesionalan pristup, a i zivaca da predlozi i sam vodi pojedine rubrike, sto se pokazalo kao veliki doprinos sadrzaju magazina, pa je zato ostala izvjesna rupa u sadrzaju nakon njegovog odlaska, koja ce se nadam se sto skorije popunit
     
  16. monK

    monK Komšija

    OK

    Ako hoće istinski progres, malo manje korupcije, prije svega...