Neimenovani problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Amer, Aug 16, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Amer

    Amer Aktivista

    Ovako, imam problem sa racunarom, nadam se da cu vam uspjet objasnit.

    Znaci, kad palim racunar, zacuje se snazno okretanje neceg, kao neki ventilator, cooler...
    I tako bruji dok se racunar ne upali...

    Zatim, u toku rada na racunaru, zna ce to opet tako rotirat da je stvarno nepodnosljiva buka, pa zna metal treskat na centralnoj.

    Ima li neko neku ideju sta je ovo, da reklamiram, dok je racunar pod garancijom.
    Nije star ni 6 mjeseci :)
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Možda grafička...
    Možda cooler od procesora.
    Najbolje da otvoriš i vidiš.
    Nismo vidovite džemile :smt003
     
  3. Amer

    Amer Aktivista

    sad ja tebi pricam, imam garanciju i onu naljepnicu i ako skinem mogu se slikat s racunarom :)

    Kad mu se priblizim, zvuk je najblizi iznad HDD-a, al nea tu nista :)

    Moze bit napojna?
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Naravno da može.
    Možda su otišli ležajevi ventilatora u napojnoj.
     
  5. Amer

    Amer Aktivista

    Pa sta da radim? Jel vrijedno reklamacije?

    Stvarno iritira, prije bude samo kad se pali racunar, sad je non-stop... Svakih 5-10 minuta...
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako ti smeta naravno da je vrijedno reklamacije...
    Glupog li pitanja :D
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Nosi na reklamaciju, i da ti kazemo sta je - morao bi ga otvoriti, a to ne smijes
     
  8. Amer

    Amer Aktivista

    Ma odnijet cu, stvarno me vise nervira... Isto zvuk testere, pa se zna i metal treskat od centralne...

    I sad konstantno se cuje, prije je samo prilikom podizanja sistema...
    U prosjeku svakih 15-20 minuta...
     
  9. GW

    GW Moderator

    Pregrijavanje vjerovatno uzrokuje da se box cooler zavrti na 4000+ rpm. Odatle buka i vibracije. Nosi jer imaš garanciju.
     
  10. Amer

    Amer Aktivista

    Ok, odnijet cu...

    A i inace ne radi mi nesto bas super, cesto se cuje neko sjeckanje, krckanje, vjerovatno je sve do toga...
     
  11. Irfan31337

    Irfan31337 Novi član

    ma nemoj nosit bola na reklamaciju, spojiga na trofaznu struju, ako joj imas pristup, vidjet ces onda kako radi lol
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja svaki svoj racunar otpakujem prvi dan da vidim sta ima unutra, naljepnica se pazljivo odlijepi, potom vrati nazad.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Taj "metal koji treska na centralnoj" nosi na reklamaciju, a ovo se zakljucava posto problem svakako nije bio prikladno "imenovan".
     
Thread Status:
Not open for further replies.