Nema novog HDDa u My Comp

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, Apr 19, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Riddick

    Riddick Aktivista

    Cista instalacija OS-a sigurno ce ti rijesiti problem sa podizanjem sistema. Mislim da ti je sad sistem stabilan, a instalaciju slobodno radi sa novom memorijom. BTW Drugi put kad mijenjas memoriju testiraj je sa Memtest86+ V2.01 a testiranje se radi iz DOS-a tako da nema opasnosti za OS :)
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Izvadio 2 plocice ovog A-Data a ostavio 2 i ev radi sve ok. Pici ko zmaj. znaci - do rama je..sad cu da vidim koja od ove dvije sto sam izvadio - zaje*aje stvar, il mozda zeza jer sam stavio 8GB
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Izgleda da sam potrefio u srz :) Sigurno je zbog toga sto ne moze 8GB..
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Jel' ubacim vise od 4GB (probao i samo 6GB, 3 x 2GB) on uspori..Damn, sta mi je cinit?
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Bios flash.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Vec je bio najnoviji. Ev sad sam ga opet flashovao - isti belaj :evil:
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Nista, onda cekaj novi da izdaju (a koji ce rijesiti problem) :lol:
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Mudro :D Moze li bit da je to zbog A-Data, a da radi sa nekim drugim ramom sa 8GB?
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Dok ne probas, neces znati.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    a sta mislis da probas stavit 8GB RAM-a ali od 667MHz.. ne da tom smanjis frekvenciju, vec da, ako imas mogucnosti, ispitas tako..
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ili neka mjenja matičnu ploču.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Nazalost, nemam tu mogucnost. Nista, sad cu mu opalit format pa ako bude isto - vracam ram sutra. Pa onda uzeti 8 GB Kingstona pa ak ne bude ni sa njim radilo onda sam osuden na 4GB dok ne uzmem kakvu drugu plocu.

    EDIT: Nadjoh na jednom forumu da je lik imao isti problem i rjesio ga je tako sto je flashovao BIOS sa nekom starijom verzijom. sada mu sve ok radi. Poslao sam mu PM pa valjda ce odgovorit.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ljudi, nasao sam rjesenje svog problema. Trebam samo flashovat bios na stariji verziju. Mogu li to preko onog .exe-a il se mora nesta prije toga odradit da bi ga roll-back na stariju verziju :D ?
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Zbavis staru verziju i odradis flash kao do sada, bios/win kako hoces.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Hebem ti...nece, pa nece
     

    Attached Files:

    • xd.jpg
      xd.jpg
      File size:
      9.7 KB
      Views:
      2,831
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Da ti nije u biosu upaljen ''bios flash protect'', idi vidi.


     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Nije upaljen, vec sam ga par puta prije flashovao..thx Sulu. odoh sad instalirat XP 64bit, valjda sa njim bude sve ok.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Flashaj ga iz dos-a, ne vjerujem da ce praviti te peripetije.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo sta kaze lik na MS forumu, ima skoro identicnu plocu kao i moja:
    Probat cu i iz DOSa
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jebiga Vedo, a ja nisam mogo spavat nocas jer si disk uzeo na moju preporuku, pa me grizla savjest. :D Kad ono nije disk. :mrgreen:

    Mijenjaj plocu, uzmi kakvu normalnu plocu i digni taj kvad na bar 3.0GHz. Dobijes i na performansama. :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.