Nepoznat uzrok kvara, možda PSU

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by jigsaw, Sep 9, 2015.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja bih to ipak reklamirao, prašina ili ne.
    Često se dešava da stradaju napojne kod nas zbog loše struje, još ako su komponente u napojnoj loše, to brzo strada.
    Ja sam na fortonu već 10 godina, ova je već 4 godine kod mene i dalje može dati svoj maksimum bez problema, mislim da je za naše uslove najbolji brend a nije skup.
     
  2. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    Reklamiram čim ustanovim zašto mi se gasi ili trenutno zašto se ne gasi, sada trenutno čekam novu prašinu :) , garancija važi još 4 mjeseca tako da ipak ne bih volio da mu se baš tada ne ugasi kada je na reklamaciji, ako budem slao na reklamaciju daću im cijeli računar ako oni već imaju slabije.
     
  3. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    Napajanje je poslano na reklamaciju iako nemam neku nadu sa će mi priznati, kaže šef geneleca ako je napajanje oslabilo za to se ne priznaje garancija.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Druze ako je napajanje pod garancijom ono MORA da isporuci deklarisanu snagu, u protivnom je neispravno. Znaci ako je "oslabilo" napajanje na njega se mora uvaziti reklamacija, ja bih zaprijetio i inspekcijom i prijavom ako ne priznaju kvar i ne ispostuju garantne uslove.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa na sta daju garanciju, samo ako je rikavela?
     
  6. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    To sam i ja rekao. Napajanje je služilo dvije i pol godine bez problema, to sto je ono oslabilo ja nisam za to kriv, a oni su garantovali 3 godine da mi se ništa neće desiti.
    Prije tokom testa GPU na occt komp se nije gasio a sada se gasi i na testu za GPU, u programu za video obradu morao sam isključiti GPU.
    Ipak viditi ću šta će se desiti :D
     
  7. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    Evo komp je stigao iz geneleca, imam osjećaj kao da su čitali ovu temu :)
    Nisu me ništa ni pitali samo su zamijenili napajanje, napravili su cable menagment i okrenuli napajanje prema unutra dok je kod mene bio okrenut prema dole gdje mi je uzimao hladan zrak spolja ali nema veze mrsko mi je okretati sada, rekli su mome posredniku da su napravili usb portove kao nisu bili nešto uredu iako ja nisam sa time upoznat da su pravili problem, kakogod ipak dobro je prošlo.
    Hvala na pomoći!
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Znam par ljudi u Genelec servisu, a i u prodaji i nisu levati. Mozda na prvu zvuce lose, al su posteni i izadju u susret oko tih reklamacija. Meni su par puta ocistili laptop da feninga neuzmu, ispred mene ga odmah uzmu i rasklope kad imaju vremena. :) Na poslu nam servisiraju printere godinama, nikada nije bilo frke.
    Nema razloga da neuvaze reklamciju za tu napojnu ako je bila neispravna, nisu je oni pravili. Daju ti novu a tu spakuju i reklamiraju silverstonu.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pa naravno da su čitali, ima ljudi na forumu što rade tamo, a i barem 50% aktivnih članova je barem nekad nešto kupilo kod njih. Svako od nas aktivnijih, barem iz ove regije, im je napravio promet po 10-20k što kupovinom sebi što preporukama ovdje po forumu, prijateljima, rodbini itd. Ja znam da su barem 4-5 desktopa i isto toliko laptopa kupljena kod njih preko mojih preporuka, ne uzimajući forum u obzir. Plus što sam sebi uzimao desktop, laptop, tv i milion komponenti i uređaja pojedinačnih. Red je da i uzvrate nekad zajednici, ne samo oni nego svaki shop bi trebao to raditi jer im je to bolja reklama nego što misle. Offtopic na temu, ali eto... U svakom slučaju drago mi je da si riješio problem i da su ti pomogli.