Nepoznata "buka"

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by NAILS, Dec 8, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Pojavio mi se slican problem kao sa audio panelom ali kako je problem nesto drugaciji, ipak reko da otvorim novu temu.

    Pojavilo mi se klepetanje kao pokvaren ventilator koje se cuje u odredjenim momentima. Recimo kada je neka fles reklama (ali ne svaka) ili kada radim test na speedtest.net.

    Pfrimjetio sam cim sam vratio fortron napajanje i to opet na prednjem panelu.

    Dakle, to se isto klepetanje cuje i sa ploce kada zaustavim sve ventilatore. Ali se recimo samo cuje kada je doticna fles reklaqma na ekranu. Cim je sklonim, ne cuje se.

    Znaci ostali su bilu samo ventilatori na prfocesoru i napajanju. Zaustavio sam ih na momenat i bilo je isto.

    Nekom logikom ostaje samo hdd ali mi izvor zvuka ne ide od njega. nekako je sa sredine ploce/kucista. Cuje se i sa fortronom i sa codegenom samo sto sa codegenom nesto slabije.

    Nosio sam komp u servis i jedva nekako lik primjeti da "ima nesto". Malo je teze cuti kada su ventilatori na cpu, grafickoj i na napajanju aktivnu plus nije bila tisina.

    Snimio sam o cdmu se radi. I sa zvucnika i iz kucista ali sam ostavio kom u servisu pa dapokusa nnesto tako da kucam sa mobitela.

    Znam da bez tonskog snimka tesko mogu docarati o cemu se radi ali eto, cuje se kao kada klepece ventilator i to samo u odredjenim momentima. Odnosno kada je nesto konkretno na ekranu ili kada se cpu na odredjen nacin optereti.


    Ako neko ima ideju sta bi moglo biti, neka javi.

    ploca ga 770 ta ud3, hdd seagate 500gb, ati4550, 2gb ddr3 kingston..
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Možda zavojnica ili kondenzator ne znam o kom vidu tog "klepetanja" se radi ali ako nisu ventilatori, onda je zavojnica ili kondenzator
     
  3. elanbih

    elanbih Novi član

    To se najčešće čuje kada je HDD na pragu otkazivanja.Glava klepeće jer ne može da ostvari acces određenim dijelovim HDDa.Da li imaš na pci slotu dial-up modem?I on zna klepeta,možda je poludio.Jebi ga teško je reći šta je dok se n e čuje.Uostalom ako ti ne smeta nemoj se puno obazirati,kad ti otkaže neki dio onda se brini.Narod kaže bolje liječiti nego spriječiti.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo sada sma na starom kompu pa cu uploadovati o cem use radi.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Danas sam uzeo nazad racuanr. Nije kaze nista odgonetnuo. Istina, nije vjerovatno sve ni uspio isprobati ali sam ipak otisao po njega.

    I meni najlogicnije ide na HDD ali bi onda klepetalo stalno, ili nesto kada pise ali ne i kada se pojavi odredjena fles reklama ili kada radim speedtest.


    Ja tipujem na struju a sta struja iritira tako da se odradjava ovakvom bukom - ko zna.

    Ako jos neko ima kakau ideju da probam, neka kaze.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Problem nestao.

    Kako, nisam siguran. Jedino sto sam neki dan skidao CPU i stavljao pastu. Usput sam i hladnjak okrenuo za 90 stepeni. Skidao sam i prije cpu ali nije bilo promjena.

    Ne cuje se ni na zvucnicima ni sa slusalicama. Ne vjerujem da se cuje i sa ploce a nije mi ni sada usput da "slušam".

    Na fles reklami.. na kojo je bilo najociglednije, nema bas nista. Kada radi speedtest ima nesto malo ali nije isti zvuk. Ali se dosta manje cuje.

    Nestao je i onaj dial up zvuk. Ima "nesto" ali nije to kao prije. Nema onog zujanja. Postoji samo malo šuškanje kada procesor radi, dizem program i slicno.. ali mislim da je to od integrisane.. odnosno, konektora sa ploce koji je blizu cpu-a.