Nestala particija!

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ultra, Apr 14, 2013.

  1. ultra

    ultra Aktivista

    Ja Vas preklinjem, ako neko zna kako da ovo rjesim, nestala mi je particija nemogu nikako doci do nje, a svi dokumenti, sto privatni sto od firme, te projekti, ukratko sve sto vrijedi mi je na toj particiji, ako ne uspjem vratit, mogu komotno se bacit sa balkona.
    http://s16.postimg.org/3oi98kgtx/Untitled.jpg

    sistem mi je pao kad sam pravio butabilan cd preko wintoflasha, pojavio se plavi ekran smrti i sistem skroz pao, neznam sta da radim..evo sad cu da pokusam sa patrition recoveri..
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    getdataback.
     
  3. ultra

    ultra Aktivista

    sinoc pokrenuo, i zaspo u toku, jutros komp ugasen evo jutros sam pokreno opet, cekam da zavrsi da vidim, jel se bacam sa balkona ili zivim...
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni se isto desilo i sve sam vratio sa GDB. Jedino sto moras imati dovoljno slobodnog prostora na nekom drugom hddu.
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

    Po meni je bolja opcija prvo da sprzis sebi Hiren's Boot CD/UBCD/Ubuntu Rescue Remix i da probas iz boota nesto od silnih toolsa za recovery, imas na svakom i par live distribucija linuxa i preko necega ce morati moci da se vide podaci ako je disk zdrav. Druga opcija get data back / stellar phoenix.
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

  7. ultra

    ultra Aktivista

    win 7 je u pitanju, diska nema i nema GetData mi pokazuje samo ovaj primarni c na kojem mi je sistem od 30-tak giga ostatak od 400+ je nestao..
     
  8. ultra

    ultra Aktivista

  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije mi jasno.. pise da je kapacitete C: 39 GB. A dole pise da je velicina C: 465 GB.. ka oda se priljepio za C: ...

    Probaj neki lunux nabaciti na stik pa bootaj vidi sta on pokazuje.

    Ili ubaciti instalacioni sedmice i vidi sta ima na onom dijelu kada biras gdje instalirazi sistem. Da li ta particija uopste postoji. PAZI da ne obrišeš ili formatiras sta. Prvo probaj ovo sa linuxom.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    mora pokazati, koju si opciju izabro na pocetku?
     
  11. ultra

    ultra Aktivista

    kad biram da instaliram pise mi da mi je disk c velicine 400+, ali da slobodnog imam 20 giga, tj onoliko koliko mi je na c disku ovdje slobodno...
     
  12. sumeir

    sumeir Komšija

    Ono što meni pada naum jeste ako imaš bootable DVD ili USB(kreneš na setup windows) i da vidiš jeli ti ima te druge particije i jeli u taktu tj da je nisi greškom formatirao . Ako ti je tamo ne bude onda vjerovatno imaš problem,a ako je tamo bude onda se možda i možeš nadati nečemu.

    A eto probaj na kraju i sa tim alatima što su ti preporučili. Pitanje jeli ti šta može pomoći da konektuješ HDD na nekom drugom kompjuteru.


    Pogledaj topic od kolege aeRo-a pa probaj istim koracima.
     
  13. ultra

    ultra Aktivista

    default...

    evo kad odem na recover deleted files, pokaze mi ovo ovako
    http://s22.postimg.org/6yo09xas1/33321.jpg
     
  14. ultra

    ultra Aktivista

    kad krenem da instaliram pokaze samo c, ali da je velicine 400+koliki mi je disk, ali da ima slobodnog prostora 20 giga, tj onliko koliko mi sad pokazuje na C disku...
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    klikni na + sta je u stablu ispod 1st hard drive?

    EDIT: Sto ne odaberes drugu opciju sudden partition loss?
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Računar o kome se radi jeli to laptop ili desktop.

    Iskreno ja bih radije išao na to da konektujem taj tvoj HDD na neki drugi računar gdje ima veći HDD i tako prebacio podatke , nego da koristiš neke alate,posebno ako nisi siguran šta radiš.
     
  17. ultra

    ultra Aktivista


    pise 1 partition FAT32, stavio sam da skenira GDB FAT32, ovo je bilo NTFS zato nije nista pokazo, a nisam ni pbraco paznju, evo sad opet skenira javim se za sat usput, medutim ovo me sad buni...

    http://s14.postimg.org/ucn9pkybl/ppp.jpg
     
  18. ultra

    ultra Aktivista

    laptop..
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nije valjda da je hdd fat32? I nemoj koristiti demo/trial verzije programa nece do kraja odraditi poso. Sta te buni?
     
  20. sumeir

    sumeir Komšija

    Pogledaj ti o ovaj topic

    viewtopic.php?f=21&t=30440

    Opet kažem,ako nisi siguran šta radiš idi jednostavnijim putem.Ima nas evo već troje što ti pričamo ,da čovjeka ne bunimo...

    I am out.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018