Streaming servisi: Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kvaju, Jan 6, 2016.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Premium paket od 12€ se može podijeliti na 4 osobe, što je baš džabe. Ne odeš jednom mjesečno na ručak i eto. :D
     
  2. black

    black Komšija

    Treba ti kartica svaki put kad se prijavljujes za acc.
    Nece kod nas jos raja ukidat kablovsku jer da bi dobio net od 50Mbit treba ti neki od Triple play paketa nasih operatera. Puno je skuplje samo internet uzeti pojedicno. Kad bi telekom prepolovio cijene onda bi razumno bilo.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma evo gledam uredno na 500KB/s paketu. Nikakvih problema, plasim se da bih se mogao navici na ovo :D
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja se registrovo ovaj od 10 eura paket i radi fino. Ajde ako nije neka komplikacija da se utalimo četvorica za ovaj od 12 eura jbg bošnjo :D

    Imaju njemacki titlovi pa se moze malo jezik ucit :D
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    A sta mu ga je Ultra HD u ovom najjacem paketu, to 4K?
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ovaj od 10e nije 1080p sigurno.
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Dobra stvar ako ukinu nekad download sa torenta :D
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    uzeh ovaj najjaci paket, pokrenem Batmana zadnjeg, ma nije ovo ni 720p. Jel treba negdje stisnut pa da bude u HDu? (konekcija mi je 70 Mbit, nije do nje jbga).
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam ZA, eto jos dvije osobe ali nisam sigurna sta znaci na 4 osobe. Da li cu ja moci kao jedan od te cetri osobe koristiti na laptopu, racunaru i telefonu.

    Vedo I meni je cudna kvalitet. Koliko znam od prije, netflix skalira tokom gledanja u zavisnosti od konekcije. A to mozes pogledati kak osam gore linkao: https://help.netflix.com/en/node/87

    UHD je 4K.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    evo stavio na HIGH kvalitet, slika opet smece. svaki 720p sa torenta ima bolju sliku. ev pokrenuo 3D animirani crtani, gdje bi trebala slika da bude vrh, al izgleda opet beze

    [​IMG]

    I steta sto nema nasih subtitlova, otpada kao alternativa za svakodnevno gledanje.

    EDIT: Serija "Suits" jeste 720p, tu je dobar kvalitet npr.

    EDIT2: Kung-Fu Panda je 480p, a kad se sjetim onog BR ripa od 12 GB, mogao si mu svaku dlaku prebrojati.

    Not impressed, odjavit ce se ovo nakon ovog prvog free mjeseca.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Do sada su imali problem sa kvalitetom kada su bili optereceni serveri. Mozda je do toga jer su sada pustili veliki broj drzava. Vijet cemo tokom mjeseca. Ja se na telefonu ne mogu ni ulogovati. Samo vrti u krug.

    Evo gledma jedan 4K vidoe, ovo je 100% u 480p.. trenutno.

    EDIT: Ovo na četiri ekrana.. to je mogucnost da se mozes ulogovati na 4 razlicita uredjaja u isto vrijeme. Moze nas par uzeti acc da dijelimo, ali ako neko zayebe pa ostavi da je ulogovan na telefonu i podje nesto gledati na računaru, ovi ce ostali sisati vesla.

    Ako budete htjeli utale, ja sam ZA. Pa da probamo. Mislim da je najbolje da se ovaj x4 acc dijeli na dvije osobe a ne na 4.
     
  12. vutra

    vutra Komšija

    >720p ne radi na Chrome browseru (a čini mi se ni na Edge-u)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Radi na chromeu nekim sadrzajima. Za 4K:

    You can select Ultra HD streaming while logged into your Netflix account on a PC or Mac, but you won’t get 4K streaming on either of those systems.

    Valjda je 4K rezervisan samo za 4K televozore koji imaju integrisan netflix.
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma hebo ovo kad nema pola serija sto pratim :(
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Još se nije rodio taj netflix koji će parirati torrentu.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam kako ste ocekivali da kvaliteta bude bolja od br ripova. Realno nije skupo, ja i tako kablovsku ne gledam, a opet ne treba mi kad sve skimem sa torrenta.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma


    Koliko vidim za nase zemlje daje samo na 2 uredjaja istovremeno.
     
  18. Tensai

    Tensai Komšija

    Ja sam realno razočaran ponudom na netflixu.Jako slab izbor filmova i serija, nisam našao skoro ništa što mi se gleda.
     
  19. vutra

    vutra Komšija

    https://help.netflix.com/en/node/23742

    Baš gledam na Chrome-u max video bitrate 1750 (što po netflixu odgovara rezoluciji 720x480 :S) na ofišl Netflix windows app max bitrate 5800 (1080p).
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Neka korist od Edge-a.

    bhd Ja sam prebacio na ovaj 12€ paket za četiri uredjaja i radi evo u isto vrijeme na 3, nemam cetvrtog da probam.

    Tensai Netflix praktikuje povlacenje starog i ubacivanje novog sadrzaja tako da nije nikada isto.

    Kako rekoh, mi smo navikli na download pa nam nije nešto dok je recimo vani ljidima ostala ili kablovska ili servisi kao netflix.