Next next-gen konzole

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Mar 9, 2011.

  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Zasad jedina zamjerka ps4 ide na dužinu trajanja baterije controllera, nekih 7 do 8h.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To igras 8h u cugu? :)
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni je 7-8h sasvim okay za trajanje baterije. Jos su mi slusalice uvijek ukljucenje u joystick. Svejedno sjedim blizu TV-a u fotelji pa kabal moze doci bez problema. Bdw. i kabal za punjenje Samsung telefona moze i za PS4 joystick.

    Igram ja ponekad 8h u cugu. Kao neki dan BF4, odd 17:00h do 04:00h. Uz pis i uzimanje grickalica pauze. :D
     
  4. neer

    neer Aktivista

    Dozvoljavaju li ove nove konzole slusanja zvuka iz igre na slusalice umjesto na TV? Koliko znam ranije se mogao samo slusati razgovor drugih igraca.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako misliš preko kontrolera, dozvoljava PS4, Xbone ne.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ima opcija na PS4, da biras hoces li samo player chat da ti ide u slusalice ili i game tone. Fina opcija.
     
  7. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    ako mi vjeruješ na Xbox 360 su mi trajale skoro mjesec dana pa mi sad malo čudno...
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja ako uspijem dva sata sastaviti uz neku igru dobro je. :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mene bukvalno napinje sve preko 1h. Nekad odigram i 4h u danu, ali nikad u komadu.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja po 5 minuta u zadnje vrijeme, stari se :)
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nisam ni ja proljetna kokos, i ima se godina, ali kad se ima vremena dusa mi je u komadu finu game sesiju razbaciti. Nista me ne opusti bolje od igranja igrica. Ovo neki dan sto sam spominjao, sam ganjao sve SP trofeje za BF4. I eto uspjeo sam u tih 10ak sati da ih sve uganjam, da predjem igru na normal, na hard (iako sam mogao odmah na hard bez da prelazim normal, ali lakse je neke stvari ganjati u laksem mode-u), da nadjem svo oruzje, i da odradim sve one assignments. Sad mi za platinum samo ostalo da na MP, onih 5 bombi na obliteration aktiviram. A nema mi mrzeg mode-a od njega.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator




    Average Frame-Rate
    Xbone=29.84fps
    PS4=50.98fps
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima fin clanak ( www.eurogamer.net/articles/digitalfound ... en-console ) kako grafa od 100 GBP vrti igre skoro pa identicno kao PS4. Pricamo o komplet grafi, sa coolerom itd. Znaci skoro pa najbitnija komponenta jedne konzole, tj.GPU, u X1 ne cini ni 1/4 cijene konzole. Steta, kocit ce opet mulit-platform igre.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da su testirali ovu grafiku na 6-core AMD procesoru sa spuštenim taktom na 1.85Ghz i sa 6GB RAM-a, članak bi možda i valjao.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Testirali su sa i7, a onda i sa AMD FX-6300.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    FX-6300 na defaultnoj frekvenciji je sigurno duplo jači procesor od onoga koji se nalazi u PS4, o i7 ne vrijedi ni govoriti.
    Cio PS4 btw trosi između 120 i 140W prilikom igranja.
     
  18. neer

    neer Aktivista

    Steta. Je li to hardversko ili softversko ogranicenje? Nekad mi stvarno treba da zvuk slusam iz slusalica a ne iz TV-a.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa vjerovatno softversko ako se vec headset moze prikljuciti na kontroler. Ne treba neka velika propusnost za stereo zvuk, cim je Bluetooth 2.1 dovoljan.
     
  20. neer

    neer Aktivista

    Hm, cudi me onda sto su to izostavili.

    Moze li se to premostiti nekim bezicnim slusalicama koje se spoje sa nekim Smart TV-om?