Next next-gen konzole

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Mar 9, 2011.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Metal Gear Solid V:

    [​IMG]
     
  3. levian86

    levian86 Aktivista

  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Kruze glasine da bi iduce godine obe konzole mogle dobiti upgrade, ili ti ga jacu verziju, v2.0. Malo vjerovatno ali kako se developeri bore da izvuku 900p 30FPS, ne bi me cudilo da se desi.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Gdje kruze bgt, nema sanse
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam, zato i kazem da su male vjerovatnoce ali ne znam sta je manje realno, da izadju nove konzole ili da postojece guraju narednih pet godina. Ubi se zalio da im se ACU dugo vrtio na 20FPS, jedva dosli do 30. Botovi se spawnaju na par metara od tebe.

    Kada oni u startu ne mogu preci 900p, sta ce poslije biti.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam govorio na pocetku da je ova generacija slaba skroz i da je jedino logicno ako smjena dodje za 2-3 godine :D
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Glasine su da MS priprema Xbone slim (20nm cini mi se), a o V2 nigdje ni spomena. Gdje si ti to citao?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Govorilo se u nekim "vijestima" i znam za slim verzije ali ako naletim na konkretniji clanak, linkat cu mada sumnjam jer opet kazem, sve su to nagadjanja.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Sony i MS su "razvijali" ove konzole par godina, sumnjam da bi za tako kratko vrijeme mogli dizajnirati neki upgrade. Sad da ubace samo jaci APU, nema sanse, najvise radi ovih 10+ miliona koji su vec kupili konzole.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zar im ne bi bila dobra taktika da ostave slobodan slot i onda izbace novu grafu kroz 2-3 godine koja bi se samo ubacila u taj slot :)
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    ili nek izbace 500USD PS4/Xbone koji imaju jaci APU. Pa te nove nek pice sve 1080/60, a za ove 'starije' nek se prave 720p30 igre. Islo bi to ko halva :)
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja al bi to bilo malo ko prevara za ove sto su vec kupili ili bi takvi potezi smanjili prodaju prvih slabijih modela i svi bi cekali jace, a ovako bi svako ko ima konzolu mogao nadograditi.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Aha, Nintendo je to vec odradio sa N64 expansion packom. Ubacis malu plastiku i konzola ima duplo vise RAMa (bilo neophodno za neke graficki zahtjevnije igre ala Donkey Kong 64 i sl).

    [​IMG]
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne fantazirajte, nema ništa od toga. Ide se sljedeće godine na još veću integraciju komponenti i 20nm. Nema PS4/Xbone nasljednika najmanje do 2017. Nintendo će opet ranije napraviti neku user-unfriendly abominaciju i to je to.
    Može se jedino nešto nekada napraviti poput N64 Exp. Packa kao što Vedo spomenu i to je to. Mada sumnjam, radije će nekako prevariti raju da pređu na dodatne cloud usluge. Obje konzole su trenutno dovoljne kada developeri znaju šta rade.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Takve gluposti mogu samo Nintendu proci.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Takve gluposti bi im obezbijedile dodatnu zaradu a igracima vece uzivanje u igrama.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jest, ali kad bi mogao zamijeniti staru konzolu za novu, a ne dva puta da placas. Ispadnes levat jer si early adopter, a ti ljudi su najbitniji.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sa konzolom mi i jeste uživanje kada je kupim u prvih godinu dana i ne mislim na hardver narednih pet.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ali bi to bila opcija tipa ako ne dogradis igras na manjoj rezi i 30fpsa a ako dogradis igras na fullhd i 60 fpsa i mozda jos neke poboljsane graficke postavke. Jednostavno je razvoj tehnologije sve brzi da bi se hardver vrtio 5-6 godina a da to sve dobro izgleda nakon toliko vremena, a opet veliko ulaganje u hardver na izlasku konzole se ne bi isplatilo jer bi bilo preskupo za igrace. Ovako da recimo na pola zivotnog vijeka konzole dogradis samo gpu cini mi se kao vrlo dobar potez za obje strane.