Next next-gen konzole

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Mar 9, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za to služi PC, šanse da se tako nešto desi na konzolama u ovoj ekonomiji je u domenu statističke greške. Zamjena HDD-a je sve što će Sony i MS dozvoliti.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, ali steta :) Mislim da bi najveci problem bio sa game developerima.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Developeri uvijek kukaju kako nemaju dovoljno ram-a, a na ostalo se lako prilagode. :D
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sigurno im ram nije presudan za fpse :) a mislim da bi im dodavanje nove grafe a da se pri tome zadrzi i mogucnost koristenja postojece zakomplikovalo uveliko.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kolko god jaka konzola bila, vecina devova ce ici na 30FPS i ljepsu igru. Nista se ne bi promijenilo da su izbacili jace konzole. I dalje bi igrao u 30FPS.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa onda bi puno ljepse izgledale i isle bi u fullhd, a ne ko sad muce se i sa rezom pri 30fps.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    SP radi brze na Xboneu, jer koristi dinamicku rezu (od 790p pa upscalira kod nezahtjevnih scena na vece reze) dok je PS4 konstantno 1080p. Testirali su i MP, obje konzole vrte rock-solid 60 fpsa.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma ja, nije igra zahtjevna, kod mene grafa rijetko preko 50% opterecena. Meni i ne izgleda nesto posebno.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sto pice rasprodaje po Americi.

    Xbox One/Kinect Refurbished + 1 mth Xbox Live + Dance Central Spotlight + Ryse: Son of Rome + Froza 5 $329 at Msft Store.
    http://www.microsoftstore.com/store/msu ... .310855200

    Ima i PS4 sa AC:U i AC:BF za 329$, ali sad ne znam gdje sam vidio taj oglas.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Konzolas sam teski, ali tu bio zavrsio s njima. Radije onda uloziti pare u PC na kojem mozes jos mnoga toga raditi.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ako ljudi halale svake godine 1000 KM za novi iPhone zasto ne bi onda svake 2-3 godine za jaci GPU u konzoli. Meni je koncept super, ko ne kupi igrat ce i dalje al u 720p, ko dokupi igra u 1080p/4K. Jer prebrzo tehnologija napreduje da bi nesto trajalo 7-8 godina. Uzmi sad grafu od prije 7-8 godina i shvatit ces da je dobra jedino za MS Officea

    MS zna da pusi ovu generaciju vecinom zbog "resolution-warsa", sad je to trend da se raspravlja oko reze i performansi (ako izuzme pocetni debakal oko DRMa i sl).

    Sonyu treba jaci hardver radi VRa.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Po tome onda konzola gubi svoj glavni adut...
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne gubi, glavni adut konzole je plug & play, dnevna soba i veliki TV. Uz to nema drivera, nema clockanja, virusa, BSODova i sl.
    Kad razmislis, bilo koja tehnika stara 7-8 godina je ancient, od TVa, do mobitela, do PC hardvera.
    A ocekivat da ce neko izdat konzolu snage 980Ti koja ce biti aktuelna par godina i prodavat je za 400 USD je bajka.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koji sam ja prorok jebote :D
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa ove sad konzole su tu tek dvije i po godine. Ako će ove ili sljedeće godine izdat novu onda je to fail. Nakon pet godina da izađe nova serija je ok, ne mora to biti 7-8 godina. Konzole se kupuju jer su jeftine a dugo traju. Ne znam, po meni to nije to ako će svake tri godine nešto novo, ili čak češće. Early adopteri onda ispadnu budale. Jedino je pozitivno što bi valjda sad trebalo sve da bude backwards compatible, pa ne gubiš igre.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nije gotovo nijedna velika igra od Sonija izasla jos, a ljudi vec ocekuju kraj generacije za godinu-dvije lol
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    S obzirom da je x86 arhitektura i da će 99% sljedeće konzole biti backwards compatible, to što igre nisu izašle i nije neki argument.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Kako ispadas budala? Znaci onaj ko je dao 1000+ KM za iPhone 6s kad je izasao ce ispast budala kada u septembru izadje iPhone 7? Ili onaj ko je kupio 980Ti ce ispast budala kad izadje 1080GTX?
    Tehnologija napreduje, ti kupio ne kupio novi hardver ces i dalje moci igrati istu igru u 900p, ali ne u 4K kao ljudi koji kupe PS4.5. Ne kontam sta je problem imat tu opciju.