Next next-gen konzole

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Mar 9, 2011.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    To stoji, i X360 ima poslab GPU al optimizacija je chudo. Kad pogledas npr. RDR - nema haman ni na PCu te igre koja renda toliko biljki & cvijeca u istom trenu, i sve ide smooth u 720p.

    Po ovome, X360 ima u sebi TNT2 M64 :p
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Zar nije x1800 ? :) Ali jos uvijek, optimizacija, api u konzolama ima toliko optimizacija, bolesno je.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajd bar ce imat dx11 :D Bas me zanima kako ce optimizirat teselaciju za ovako slab gpu :D
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Hajde da sacekamo E3 pa da onda komentarisemo specifikacije, ako se nesto najavi..
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    6670 je oko 8x jaci od Xenos-a (48 vs. 480 unificiranih shadera, plus ostale tehnikalije), tako da je u zatvorenom sistemu sasvim adekvatan GPU. I to ako ne racunamo da ce RAM biti sigurno brzi u novoj konzoli. Samo bi jos i Sony-ju bilo pametno da batali Nvidiju.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sto bi to bilo pametno? To nvidia nema adekvatnu konkurentnu grafiku?
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zato sto je Nvidia "teska" za saradnju kada je u pitanju dizajniranje i licenciranje GPU-a za konzole. Pored toga gleda se i energetska efikasnost, a tu je AMD u prednosti. Sve upucuje na to da ce po prvi put u jednoj generaciji konzola iste kompanije biti CPU i GPU "supplieri, tj. IBM i AMD.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

  9. Vedo

    Vedo Moderator

  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  11. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ljudi nemojte me napasti, predpostavljam da ste spominjali negdje ali zna li se makar okvirno kada bi trebale biti pustene u slobodnu prodaju next gen konzole?
     
  12. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Ne zna se ništa, imaš samo nagađanja/predviđanja analitičara. Ili da kažem "analitičara" :D
    A ekipa se razbacivala svakakvim datumima, mada vjerovatno neće stići prije 2013. (eto, da i ja glumim "analitičara" :D)
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    2012 WiiU, 2013 Xbox, 2014 PS4; mislim da zasad ovako stvari stoje.
     
  14. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Hvala na brzim odgovorima, okvirno mi je i trebalo.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Steta:

     
  17. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    A ne znam, meni je laknulo zbog ovoga. Mogu još života iz aktuelne generacije izvući, bez da jure navrat-nanos sa novom generacijom, pa da opet zatvaraju studije i štancaju bezlične igre sa mega grafikom. Mislim, nije da se to neće desiti i za par godina, ali opet, možemo izdurati još par godina sa ovom generacijom :)
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Rece covjek koji je uzeo Vitu na launchu :D
     
  19. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

    HAHHAHAH :)
     
  20. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Razvoj za Vitu/3DS =/= razvoj za PS4/X720 :p