Next next-gen konzole

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Mar 9, 2011.

  1. xman

    xman Komšija

    Nemoguce je da si ozbiljan :( Skoro svaka igra koja izadje je novi udarac po vec davno mrtvom konju. Gaming nikad nije bio losiji. Gledam po forumima ljudi pokusavaju predviditi koji ce od najavljenih mega hitova bit najveci fail :) Moje pare idu na FPS-ove naravno :lol:
     
  2. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

    Dobro to jest, sada je večina FPS-ova na isti kalup. Mislim da je došlo vrijeme kada više nije važan gameplay nego grafika :)
     
  3. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Misliš da će nova generacija donijeti novi gameplay, a ne iste igre koje imamo sad, samo upakovane u još skuplju produkciju, bolju grafiku i megalomanskiji marketing? Za ideje i inovacije ti ne treba nova generacija konzola, samo se okreni indie developerima i zanimljivijim naslovima i timovima. I nevjerovatno mi je žao ako misliš da gaming nikad nije bio lošiji - nikad više igara i nikad više izbora, samo trebaš znati gdje da tražiš.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad se ogranicis na jednu platformu (uglavnom PC), onda i osjetis prezasicenje.
     
  5. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Ja bih prije rekao kad se ograničiš na blockbustere i od njih očekuješ nešto novo i nešto divlje :D Ima i na PC-u super stvari, samo što ih ne prati megaprodukcija i milionski marketing.
     
  6. xman

    xman Komšija

    Istina ima izbora i ima kvalitetnih igara na konzolama. Alan Wake mi se svidja,RDR bi volio odigrati itd. Uglavnom trece lice. Ja sam prije svega mislio na FPS-ove koje je konzola unistila. Bukvalno. Crysis 2 je smijesan kad se uporedi sa prvim dijelom koji je vec odavno stara igra. I to ne samo Crysis 2,vec i Battlefield 3 i svi ostali blockbusteri su ocito ispod prvog Crysisa. FPS-ove treba vratiti na PC i portati na kutije. Ne treba biti prepametan da uvidis da je tehnicki i gaficki kvalitetan gaming u krio snu pola decenije. Zanima me samo sta ce biti sa Stalkera sad kad ide na konzole :(
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prodaja ce da skoci za 1000% sto jedino izdavace i zanima.
    Nisu konzole krive sto se na njima multiplatformske igre prodaju visestruko bolje. Kada je Crysis 2 u pitanju, na PC je otislo samo 15% ukupne prodaje. Battlefield 3 ista situacija - 2 miliona primjeraka na PC-u, na konzolama kombinovano 11 miliona. Sa Modern Warfare 3 jos tuznija situacija - manje od 2 miliona na PC-u, a preko 25 miliona na "kutijama". Ko bi normalan onda izabrao tu platformu kao primarnu?
     
  8. xman

    xman Komšija

    Znam. Novac unistava sve i nista nije postedjeno. Bas danas kad sam se vracao sa posla svratim u videoteku i ponude mi film koji se zove Alieni i kauboji :lol: Valjda je to trenutno in i puni kina. Ko ce se zamarati pricom i porukom. Gaming isto. Zasto raditi jos jedan Crysis kad mozes platiti recezente,napraviti hype i Crysis 2,visestruko losiju igru, prodati visetruko bolje. Eto zasto ja nemam konzolu. Necu da doprinosim tome :)
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da te interesuju i drugi zanrovi osim FPS-a imalo bi se sta igrati narednih 10 godina, a ovako si nazalost osudjen na razocarenja. Sa novom generacijom konzola ce biti isto - bit ce primarne za razvoj svih igara. Konzole se uvijek kupuju (odn. trebalo bi) zbog ekskluzivnih igara.
     
  10. xman

    xman Komšija

    Interesuju me i drugi zanrovi naravno al FPS mi je najdrazi. Spomenuo sam RDR,tu je naravno Assassins creeed, Batman oba dijela, Mass effect... Ima tu jos igara koje ne bi imao nista protiv zaigrati zavaljen u krevetu. Ali FPS je uvijek bio udarna igla kad se prica o tehnoloskim dotignucima u gamingu,a bas je taj zanr najvise unazadjen. Ja mislim da ne postoji gamer ciju mastu ne bi zagolicala ideja o Crysisu 3 koji bi bio PC only i gdje Crytek ne bi mario za hardverskom gladi vec da bas zele ponuditi nesto nevidjeno. Najzalosnije je sto su to i radili dok se nisu prodali... Ali to naravno sa sobom nosilo brige tipa gdje naci novac za ninja racunar... Slatke muke :)
     
  11. gilla

    gilla Aktivista

    Da doista želiš drugačija, zanimljivija, bolja iskustva progutao bi taj ponos, uzeo platformu u oglasima za 300KM, ne bi bio na "slatkim mukama" i skupljao za 2 milje pc, te imao na raspolaganju desetine sjajnih naslova. Ljepše iskustvo sam imao sa rdr, vanquishom, unchartedom, bayonettom, gow, demon/dark sooulsom....nego sa bilo čim na pcju do vremena prvih total war naslova, diabla 2,deus exa ili champ.managera. Da ne kažem da ima fpsova na konzolama(killzone, resistamce,halo...) koji atmosferom, produkcijskim vrijednostima kojima jedino konkurira stalker? Pc je danas nažalost spao na mmo, copy paste rtsove u pogledu exkluziva. Jedini bastion su indie naslovi. Šta te sprečava imati mid range pc i još koju platformu, jednu makar? Ja sam iz utrke sa hardverom odavno sebe diskvalifikovao, jednostavno nije vrijedno toga, još razni problemi oko softvera koje te safataju tu i tamo, niti imam više volje i živaca.

    Kao neko ko ga je igrao xy puta na pcju, i platinumirao na konzoli ne vidim šta je to neviđeno donio sem slinjenja na bullshotove? Dobra igra nema šta, ali revolucionaran u bilo kojem pogledu? Ne bih se složio.
    Imam dojam da te više zanima tehnološki aspekt nego same igre.

    ps. ako imaš fin spaček, odigraj zeldu ili galaxija preko emulatora, malo da razbiješ monotoniju.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kako mi je krivo što RDR nema na PC-u. Tačno se isplati PS3 uzeti samo radi te igre, prelijepo izgleda.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    bas lose izgleda na PS3. Ne znam kako je na xboxu ali na PS3 lose izgleda spram drugih igara :)
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Niza reza & manje detalja na PS3:

    [​IMG]
     
  15. gilla

    gilla Aktivista

    S obzirom da je open world, izgleda dobro, da ne govorim o atmosferi. Bez obzira kako izgledao tehnički, riječ je o fenomenalnom naslovu. Jesam nagurao haman 100h dok sam sve odradio u singlu/trofeje, a i mp je ludilo. Igra koja vrijedi svakog dinara.
     
  16. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Igra izgleda daleko od loše. Naravno, bilo bi to divno da je još na PC-u i na nekoj Full HD+ rezoluciji, ali i na PS3 izgleda super. K'o i gilla, na RDR singleplayer sam utukao 100+ sati i ne kajem se sekunde :D

    Edit: odosmo li u offtopic više nego što smo trebali?
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo gledam novog Silent Hilla nema ni na mapi za PC, toliko o tome.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  18. Pasha

    Pasha Komšija

    Fin tekst.

    [​IMG]




    http://www.computerandvideogames.com/34 ... ge-gaming/
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Solidno štivo. Biće zanimljivo. Trenutno je teško naći neku igru da te baš impresionira grafikom u odnosu na druge igre.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Witcher 2 za PC sa uber-samplingom, DOF efekt je do yaya.