Next next-gen konzole

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Mar 9, 2011.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nisam rekao da je nemoguće naći :D
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

  3. Pasha

    Pasha Komšija

    Tu bi ih Sony zakopao žive. Čisto sumnjam da će to napraviti. Ovo je najvjerovatnije patka nekog glupog neinformisanog novinara, čisto zbog toga jer je piraterija na X360 toliko mala da je čak nebitna da bi ovako glup korak napravili.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Journey za PS3 je sigurno najljepsa igra u protekle dvije godine, nevezano za platformu. Limbo je odmah iza. Najljepsa igra ne mora imati najbolju grafiku.

    Sto se tice piraterije, nije nimalo nevjerovatno da sljedeca Sony i MS konzola budu "always-online". Preko dva miliona Xbox-ova su flesovani za pirate, pa je jednostavno sracunati koliki su to gubici cak i da svaki od vlasnika odigra "samo" 10 nelegalnih igara.
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    2 od 66 miliona prodatih je bukvalno ništa. Druga stvar, takvo nešto bi napravila samo jedna glupa kompanija. Pođem od sebe i zaključim da nikad ne bih kupio takvo nešto jer jednostavno neću da zavisim od svog provajdera da uživam u zabavi. To je jednostavno patka, jer samo idiot takvo nešto može napraviti. Poselamo bih se sa Microsoftom i zagrlio bih Sony.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Od 66 miliona konzola 34 miliona igraju online, slican procenat je i kod Sony-a, nisu retardi da se odreknu recimo trecine kupaca zbog 5% pirata.
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Tesko da ce jedni to uraditi a, znaju da raja nije bas ljubitelj tih "restrikcija". Jedino ako se ne dogovore pa da zajedno to odrade, onda i nece biti nekog izbora pa ce efekat biti manji, ali opet i meni se cini kao potez koji bi naljutio previse osoba i ne vidim neki razlog zasto da to rade. Nije da nemaju zarade ovako.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa onima koji kupuju originale je svejedno.
     
  9. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Pa nije mi baš svejedno - ako me HS zeza (da kucnem u drvo, u zadnje vrijeme su pravo dobri, da ne bude da ih samo kudim na 'Internet provajderi' sekciji foruma :D), neću da zbog toga ne mogu igrati singleplayer igre koje sam već kupio i platio. Dovoljno mi je što će mi Diablo III ovisiti od konekcije i njihovih servera, iako ga prvenstveno, barem u početku i isprobavanju klasa, planiram igrati sam samcat.

    Ili recimo, ako PSN padne/bude hakiran/šta god, ko što je bilo prošle godine, da ne mogu igrati *baš ništa* od svojih igara. I zbog toga (između ostalog) sumnjam da će Sony (a i MS) ići always online stazama.
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Kako mi je svejedno kada me uslovljavaju sa još tri poduslova ? Internet provajder, Live i sam internet . Naravno da mi nije svejedno. Ne bih konzolu kupio taman da ne odigram više nijednu igru u životu.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa vama u Evropi oko ta tri poduslova ne bi trebalo biti problema, mozda nama u BiH al na nas niko i ne racuna :)
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Novi rumor:

    Sony is aiming to release PlayStation 4 before Xbox 720 next Christmas
    http://www.vg247.com/2012/04/02/playsta ... 0-release/

    Izgleda nista od "specijalnog" hardvera kao do sada. Definitivno se osjeti nedostatak jos jednog velikog igraca na trzistu konzola. Ovo sto je na sve tri strane najavljeno je jadno u najmanju ruku.
     
  13. Pasha

    Pasha Komšija


    Nije ni ovdje da ljudi nemaju problema sa provajderima. Ja sam upravo zbog problema prešao na drugog provajdera. Sada mi konekcija puca dva-tri puta u mjesecu, što je podnošljivo doduše. Međutim neću sebi da dopustim da gledam u konzolu ako nemam neta, Live-a ili ako me provajder zeza. Sada na vikendicu mogu ponijeti/igrati lego kockice umjesto konzole ( tamo nemam neta), jel de ? :D
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    cuj ispade bolji BH telecom od evropskih provajdera :D. A imas brate mobitel, prije da ce biti sistem da se prilikom pokretanja igra mora verificirati preko neta, a ne da konzola bude non stop online.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa da - mobitel + wifi tethering ce sasvim biti ok za verifikaciju kada te provider za***e.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Orbis might be sporting AMD's A8-3850 APU and Radeon HD 7670 GPU. The 7670 is an update of the 6670, the graphics component that's rumored to be inside the next Xbox. This means that both Microsoft and Sony's future consoles could be pretty evenly matched.


    http://www.ign.com/articles/2012/04/04/ ... sing-specs
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Govori se i da ce sljedeci Xbox imati dva GPU-a, jedan slabiji i jedan jaci koji ce raditi neovisno, a to je upravo ova kombinacija gore. Na kraju ce ispasti da ce hardver biti skoro pa identican u obje konzole. Tu bi Sony trebao biti (podosta) u prednosti ako njihovi studiji nastave sa low-level kodiranjem kao do sada umjesto oslanjanja na neki API.

    Sto se tice Wii-U, moguce je da ce u nekim segmentima biti sporiji od X360 i PS3:
    http://www.computerandvideogames.com/34 ... s-capable/
    http://www.computerandvideogames.com/34 ... evelopers/
     
  18. GW

    GW Moderator

    Sad nećemo morati kupovati novi PC do 2015. jer će sve igre ići ko mlijeko zbog ovih slabih konzola. :D
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Reci to onim bolesnicima u Kepler topicu. :mrgreen:
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Barem da prva generacija igara prodje bez apgrejda :D