Nintendo Wii & Wii U official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Sep 17, 2006.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Nintendo Wii official thread...

    Vrlo moguce da je samo adapter crknuo, pa prvo probaj sa drugim prije nego odneses konzolu u servis.
     
  2. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Nintendo Wii official thread...

    Nemam ja Wii, nego mi drug ima, i nosio ga je nekom serviseru pa covjek rekao da ga ne zna popraviti i sad on ne zna kome da ga nosi, pa rekoh mozda ovde neko zna nekog dobrog servisera. Uglavnom proslijedit cu mu broj i hvala na odgovorima.
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  4. Esh

    Esh HWB

    Re: Nintendo Wii official thread...

     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Nintendo Wii official thread...

    Tehnoloski uvijek zaostaju, pa nije iznenadjujuce sto ovoliko kasne sa implementacijom ove kompresije.
     
  6. Tata

    Tata Novi član

    Re: Nintendo Wii official thread...

    Tehnoloska strana nije nikad bila najbitnija stvar, kad su konzole za igranje u pitanju... najbolje se vidi po rezultatima prodaje (Wii vs. svi ostali). 8)
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Nintendo Wii official thread...

    Wii ima najgoru ponudu igara od svih konzola, tako da je svejedno bila tehnoloski adekvatna ili ne.
     
  8. gilla

    gilla Aktivista

    Re: Nintendo Wii official thread...

    Kod wii je situacija potpuno drugacija.Inace je nepisano pravilo da igre prodaju konzole al kod wii je druga stvar.Dovoljno je vidjeti wii fit u top 5 najprodavanijih igara svakog mjeseca.Third party izdavaci vecinom zaobilaze wii.Ukratko ako naslov u sebi nema wii....odnosno nije first party nece se ni prodati.No dok je maria(oko 300 do sada izdatih naslova)nintendo ce nastaviti da milka ljude dok to budu mogli.No pored svega trenutna prodaja nije ni polovina prodaje od prije godinu ,dvije.
    Istina jos se bolje prodaje do 360 ps3,al ta je razlika prilicno mala.Ne bi me zacudio wii2 ili wii hd sljedece godine.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Nintendo Wii official thread...

    posto su se bacili na 3D sa DS-om, jasno je sta ce biti naredni Wii ;)
     
  10. Tata

    Tata Novi član

    Re: Nintendo Wii official thread...

    Gledati tehnolosku stranu i kolicinu igara kod konzole kao sto je Wii, je podjednako pogresno kao kod Mazde MX-5 Miata traziti podatke o maksimalnoj brzini i velicini gepeka... Wii je sinonim za 100% zabavu medju konzolama, slicno kao MX-5 u svijetu automobila... nekome beskorisno i nevazno, nekome savrseno i bas ono sto trazi... :wink:
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Nintendo Wii official thread...

    Ako zanemaris i hardver i igre na konzoli, sta ti ostaje onda da gledas? Dashboard i igru koja je bundleovana sa konzolom?
    Sto se tice rezultata prodaje koji je gore spomenut, samo treba reci da je u ovoj fiskalnoj godini, u odnosu na proteklu, prodaja Wii-ja opala za cak 21%, i to je oficijelni Nintendov izvjestaj. Mozda je u "praksi" i nesto vise.
     
  12. Tata

    Tata Novi član

    Re: Nintendo Wii official thread...

    Za Wii ima vise nego dovoljan broj igara i to nije zanemarivo... kad zanemaris inferioran hardware (u odnosu na PS3 i X360), ostane ti ogromna kolicina zabave i potpuno drugaciji, realisticniji dozivljaj pri igranju. Da nije tako, ne bi Sony i Microsoft ubrzano razvijali svoje Wiimote-like tehnologije, vec bi i dalje furali "dobre stare" kontrolere... Sto se tice prodaje, sve je palo u ovoj fiskalnoj godini, pa zasto ne bi to bio slucaj i sa konzolama?
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Nintendo Wii official thread...

    .
    Upravu si, sto znaci da kada Nintendo razvije "HD" ili kucnu konzolu koja zapravo moze pustiti neki film i izbaciti HD rezoluciju, zapravo ce kopirati konkurenciju u potpunosti koja je to imala 5-6 godina ranije?

    Od svih konzola, pad prodaje biljezi gotovo iskljucivo Wii i PS2 iz mjeseca u mjesec pa se "sve je palo" ne moze primjeniti na svaku konzolu.
     
  14. Tata

    Tata Novi član

    Re: Nintendo Wii official thread...

    Koga briga moze li konzola pustati HD filmove? Mozda je pojedincima ta osobina interesantna kod kupovine konzole za igranje, ali sigurno ne moze biti najvaznija stvar, niti se konzole kupuju radi gledanja filmova...
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Nintendo Wii official thread...

    Filmovi su u drugom planu (mada je bilo kakav video fajl za Wii naucna fantastika ne samo HD); poenta je ako su MS i Sony "ukrali" motion kontrole od Nintenda, isto ce tako Nintendo napraviti kradju od njih kada/ako izbaci HD konzolu.
     
  16. Tata

    Tata Novi član

    Re: Nintendo Wii official thread...

    Nisu oni nista ukrali, nego je Nintendno to imao prvi i na tome je izgradio popularnost svoje konzole. Dzaba ostalima tehnoloska naprednost i gomila graficki predivnih igara, kad je ovo zabavnije i originalno. Izbaciti npr. Wii HD, koja ce imati ljepsu sliku na ekranu i vrtiti filmove, nije neko dostignuce... ali zato se MS i Sony trebaju dobro potruditi da izmisle nesto novo, zabavno i originalno (a la Wii :wink: )
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Nintendo Wii official thread...

    Ok. Shovelware je zabavan dakle. EOD.

    http://features.metacritic.com/features ... s-of-2009/
    Wii ubjedljivo na zadnjem mjestu kada su u pitanju dobre igre u prosloj godini, najvise naslova izaslo upravo za tu konzolu. Eto razloga sto prodaja otpada.
     
  18. Triforce

    Triforce Aktivista

    Re: Nintendo Wii official thread...

    Jbg Baha čovjek voli Wii nemoš ga natjerat da misli drugačije. Isto ja kažem za npr PSP i NDS. PSP je neznam makinja naspram NDS skidam mu kapu pogotovo ako PSP2 bude imo dualcore ali ja opet više volim NDS i reko bi da je bolji.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Nintendo Wii official thread...

    razlog kupovine svake konzole su igre, kod PS je to Metal Gear Solid, Gran Turismo itd, kod Wii-ja je Zelda, Mario itd. pa ko sta voli.
     
  20. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Nintendo Wii official thread...

    Evo novi Mare stize uskoro . Na Edge-u pokupio 10/10