Nissan GT-R 2012 (R35)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by SamiRX-8, Nov 10, 2011.

  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Šta reći ? :mrgreen: Po meni kralj u svojoj klasi, jeftiniji od konkurencije, brži, bolji... Jednostavno čudo od auta, s fascinantnim mogućnostima u svim uslovima, Japanci su i ovaj put savršenstvo učinili još savršenijim :)

    Uživajte :mrgreen:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nissan Skyline je legendaran..

    R34 je moj omijleni model (a i R33),naravno GT-R 2.6l Twin Turbo, kada se sjetim Gran Turismo 2.. :)
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    Ja napravio temu all about my car i cars u globalu, de ljubi brat, premjesti je tamo ,bas imam zelju da se bas u toj temi diskutuje o svim persnalnim vozilima pa do prototipa i slicno.

    BTW, auto mi je inace san, to za sile a impreza za po gradu :D
     
  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Izgleda da nisam vidio to u "globalu", no nek neko premjesti onda, meni svejedno :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Baš jucer citam o njemu (ovaj novi sto izlazi 2012-te). Do stotke za nekih 2.x sekundi. Japanc je to. Ne znam da li i dalje pune gume azotom.

    Ali pazi jos jednog balansa.

    Na strani vozaca su napravili tvrdji ovjes, prednja strana dok su pozada stavili jos jedan kao podupirac. Nesto tako. Ja nisma skuzio da su ovo drugi radili, racunali vozaca za balans lijeve strane naspram desne. Naravno, imas odmah i savršeniji hendling.
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma nisu oni svoji, kada se zainate i naprave onda da valja :), ima baš usporedba stari vs. novi, i vidi se razlika. Mislim da je ovom do stotke 3.0 ubrzanje, ali opet i Aventador ima 2.9, i koliko je skuplji... :). Isto mi je zanimljiva i Switzerova prerada, na dragtimes.info kanalu (youtube), otkida sve što mu se nađe na putu, a i po njima je proglašen najboljim autom među silnim konkurentima, a nisu u Moskvi siromašni :mrgreen:
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jedini adut tog auta je cijena, sve ostalo za napucane kljinjje koje bi Gran Turismo u stvarnosti.
    Evo ultimativnoh drumskog ratnika i trenutno najbolje auto na svijetu.


    Naravno treba platit, ali je ovo ipak savršenstvo bez gay ručica iza volana i bilo kakve elektronike, mislim da ima samo ABS jer mora, ali i to se pali u krajnjoj nuždi.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. anel007

    anel007 Komšija

    ^^ porediti auto za staze (realno ovaj gt3 je pravljen primarno za to) s autom u kojem uredno mozes s porodicom se vozati je po meni glupost
    Daleko od toga da ovaj gt3 ne valja, i sam da imam love da mogu posjedovati nekoliko auta porsche bi sigurno bio jedan od njih ali sad kad bi birao izmedju ova dva nissan bi sigurno pobijedio

    Sent from my HTC Vision using Tapatalk
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Reci za Nissana da je bezze koji je iza sebe ostavio Enzo,599,458 Ferrarije, Lamba LP670,Zondu F itd je neozbiljno..

    Sad taj GT3 nema elektronska pomagala i cool je? Jeste ali za zatvorenu stazu jer je nepraktican za voziti i trebas biti profesionalac.. :smt005

    Nidje veze.. :lol:
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ostavo je na ovoj improvizovanoj stazi koja odgovara ovakvim autima, na bilo kojoj normalnoj nema šanse protiv njih.
     
  11. GW

    GW Moderator

    GT3 RS ima skele umjesto zadnjih sjedišta. Ne ide u isti koš sa GTR-om nikako.
    Haker samo neke kontre puca. Nije važno imaju li smisla. :D
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Uvijek bilo :D

    Slični su u smislu jer svi bale na GTR kao tehnološko čudo, to svakako, ali meni je ovaj GT3 u svakom smislu bolji, napravit auto sa motorom gdje jest i bez truni elektronike i izvuć iz 4.0l 500ks bez turba je svakako dostignuće današnje tehnologije.

    Naravno ne mogu se poredit ni po klasi ni po cijeni.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    citao sam nekoliko recenzija,gledao razne klipove i ovaj auto je bez premca,to su ocijenili profesionalci i ljudi koji sjedaju u sva moguca i nemoguca sportska vozila i testiraju ih a ne kao mi ovdje sto tamburamo a vozamo gold 2 GTI i ostale "makine"

    auto je osmisljeno da bude najbolje auto na normalnim cestama a sada jos i ovo poboljsanje za 2012-tu
    da mi ga bi makar vidjeti,a kamoli sta drugo
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ko je gledao novi Clarksonov solo video pod nazivom "Powered Up", mogao je primijetiti da je GT-R opet pomeo skuplje u više disciplina :), mada je i on sam rekao da ga to ne čudi :mrgreen: