NO SIGNAL MONITOR

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by MAJESTIC^^, Jul 29, 2009.

  1. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    Prvo pozdrav svima.

    Ovako udjem u Counter strike da igram i igram i nakon nekog vremena, nekad duze nekad krace, kako kad, desi mi se slj. situacija, samo mi na monitoru pise NO SIGNAL nekad i onaj blue screen dodje, ali fkt ne znam do cega je... Mjenjao sam monitore na svakom isto, na lcd, 17flatron i sl.

    Na wseven mi se to pojavljivalo i haj reko da xpsp2 vratim i ovdje se isto desava... ali rjedje je blue screen samo mi se monitor ugasi NO SIGNAL nekad i pocne ko trzat cujem zvuk ali slike nema... gasio sam audio drivere na disable sve ali opet isto...
    Graficka mi je HD3870OC CLUB 3D
    Ram 1gb corsair 400mhz i Apacer 1gb 400mhz...proc AMD ATHLON 64x2 dual core 4200+, disk 160gb, ploca DFI LAN PARTY...
    NE znam stvarno do cega je... nekad mi se i ugasi u sred slusanja muzike, i kad sam na Fb tj. radim vise operacija od jednom i pratio sam temp. kada se to desi size se temp... sve...

    Eto ako iko zna ista oko toga, neka mi pomogne!
    Unaprijed, Hvala! :)
     
  2. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Imao sam isti problem i bilo je do pregrijavanja graficke, ali mislim da je tvoj problem drugaciji jer se ne desava samo u igrama. Jedino ako se grafa toliko grije da je vruca i u Windowsu. Jesi mijenjao drivere za graficku? Kakvo ti je napajanje?
     
  3. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    Ne pregrijava se graficka, mjenjao sam drivere, sistem sam mjenjao.. sve sam mijenjao softverski... napajadnje 500W kvalitetna napojna mislim gurala je sve vrijeme sve super islo 6 mjeseci i sada ide... ali ova greska mi nije jasna... ja mislim da hardwer neki nije u redu... vadio sam ram sa 1gb pokusavao isto ... vadio ostale dijelove neke kako ne bi napona trosio i opet... stvarno ono "nidje veze" nije to ni BLUE SCREEN jer to se mozda samo 1 pojavilo a ovo uvijek u Csu samo izadje na monitoru pise NO SIGNAL i NOT SUPPORTED nesto.... :((((
    hElpppppppppppppppppp
    thx na savjetu, brate!
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Nema potrebe za specijalnim efektima i dozivljajima, pomoci cemo ti koliko mozemo na osnovu informacija koje ponudis.
    Koji monitor koristis i na kojoj rezoluciji? Ako je CRT, sta je sa refresh rateom? Jesu li BIOS postavke resetovane na default? Imas li mogucnost da uzmes neciju graficku karticu na par dana?
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Koja napojna tacno? Koliko si siguran da se graficka ne pregrijava?
     
  6. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    Evo rijesen problem... Digao w7, ne pojavljuje se vise nista... hvala Bogu.
    Hvala vama na trudu i sto zelite pomoc uvijek...
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Znaci ipak je softverski :D
     
  8. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    Softver je cudo! :D
     
  9. Liquid

    Liquid Novi član

    Imao isti problem i sinoc ga na benzinskoj pumpi rijesio. :D :D :D
    Desavalo mi se da u igrici stane. Pro Street., nakon toga mi se desavalo da cim ga upalim, odem na internet, par klikova misem i gotovo "NO SIGNAL".
    Pokusavao sam svasta ali nije uspijevalo, cak sam i sistem dizao ali opet nista.
    I onda sam jucer skinuo ventilator sa procesora i odvojio onaj metalni dio od venta.
    I takodjer sam skinuo i graficku kartu.
    I sinoc oko 9 u auto i odem na benzinsku pumpu, uzmem kompresor za puhanje guma i fino raspusem prasinu sa ventilatora od Procesora, i onda raspusem graficku kartu.
    Kad sam dosao kuci sve to montirao, (nisam stavljao novu termalnu pastu jer je ostalo ove) stavio grafu. Upalim racunar sve radi.
    I evo od jos niti jednom se nije gasio.
    Da napomenem da dok je bio prljav i izbacao NO SIGNAL u biosu mi je nakon 10 minuta pokazivao temperaturu procesora 62 stepena. i preko 3000 obrtaja.
    Sad i nakon duzeg rada i onako srednjeg opterecenja temperatura procesora je oko 35 po jezgrama dok je ukupna 47. To sam mjerio u Everestu.
    To je bilo kod mene.