Nokia 5800

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by XTRage, Feb 28, 2009.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    loša je prilično, u sonye taboru isti mpix izgledaju duplo bolje.
     
  2. artemis

    artemis Komšija

    Pazario i ja nokiu 5800 u telecomu. Prvi utisci, wow :mrgreen: Silver-black boja, u pakovanju dosla kartica 8giga, "trzalica za gitaru", sluske, nema gumene futrole ili nekakvog stalka... pa gdje bi mogao nabaviti finu futrolicu, eventualno onu gay carapicu, zastitne folije, auto punjac i stalak u ze?

    Trenutno se mob puni, instaliram raznorazne sitnice... Gps radi, garmin i adria route, signal slabije hvata u stanu, na balkonu bolje, ostaje nabaviti punjac i pokusati voziti slusajuci upute tete :mrgreen: Pjeva odlicno, zvucnik dobar, nokia sluske meni licno ne odgovaraju, puno udobnije i bolje su mi moje philips.... zasad toliko :smt006
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jel' ko isprobao 5530 XM i kakva je u odnosu na 5800 XM?

    EDIT: da li znaci da ove novije verzije ovog telefona koje ne dolaze sa gumenom futrolom nemaju gore spomenuti problem sa zvucnikom i crkavanjem istog?
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    Tako izgleda, tusio sam pravo onu tetu, kaze da nova serija sto je dosla ne bi trebala da ima tih problema, a sam mob je dosao sa zadnjim firmwareom.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    99% da je tako...
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    V31... verzija?
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Jaran je uzeo sa DealExtreme-a futrolu i zaštitnu foliju i jako je zadovoljan.
    Futrola zaista polijepo zastiti telefon.
    Narucis i postar ti donese za 2-3 sedmice :)
     
  8. artemis

    artemis Komšija

    fw 31.0.008

    Uzeo vakumski drzac za auto, punjac, evo vozikao se, iznenadujuce dobro navodi, od mokusnica do kalena bez greske :mrgreen:
    Jos samo kulturne "gacice" naci...
     
  9. artemis

    artemis Komšija

    Imali neki programcic, koji preko gps-a, prati brzinu, mjeri ubrzanje, i pokazuje g silu?
     
  10. h2o

    h2o Aktivista

    Hajde da tema ima puno stranica, ali dvije i to vecina sa kratkim postovima.

    Uglavnom, http://www.racechrono.com/ i neocekuj neka pracizna mjerenja, jer GPS modul u mobitelu nema dovoljno cesta mjerenja novih podataka.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ma znam da nisu precizna, ovaj interni gps je 1hz ako se ne varam... ima kolega onaj 5hz model koji oni preporučuju i dere 6sec do 100 :D
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    imal kakih emulatora za ovo cudo , nes , snes itd ( 5800 )
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nekada je vsun bio naj emulator za snes, ne znam ima li verzija i za 5800.
     
  14. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Da . To sam i ja nasao . Prekopacu malo vise kad nadjem vremena .
    Hvala
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nabavih i ja danas jednu 5800, odmah sam promjenio product code u Euro1 i nabacio firmware v31. Prvo da pitam da li je neko jos iskusio kao neko zujanje sugovornikovog glasa u slusalici (ostalo je ok, nema sumova i slicno), i drugo - da li neko moze replicirati slijedeci bug: javiti se sugovorniku, ukljuciti speakerphone i onda ga opet iskljuciti (prebaciti se na slusalicu). Trebalo bi da mikrofon radi, a slusalica ne, sagovornik vas cuje a vi njega ne dok opet ne ukljucite speakerphone. Ovo je trajno koliko sam vidio do uspostave novog poziva. Nisam siguran da li je mozda oboje do mog uredjaja, ali ako je neko primjetio nesto slicno neka javi (ko je na ovom v31 fw-u). Samo da napomenem da sam bio brzoplet pa nisam isprobao telefon na prethodnom firmwareu, vec sam odmah stavio posljednji.
    Baj d vej, dizajn poklopca za bateriju je totalno idiotski imho. :smt003
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    kakav mu je taj touchscreen, na N97 mi se nije dopao (iPhonov je mnogo bolji)?
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    iPhoneov je bolji u smislu da je kapacitivni pa mu ne treba dodatni pritisak kao kod ovih resistivnih, ali je isto tako neprecizan kao svi ostali ekrani s tim da kod resistivnih mozes koristiti stylus naravno (i rukavice lol) koji iPhoneu mnogo fali ponekad. Nokiji najvise fali kineticki scrolling. Kako god, ja sam se kroz sat vremena koristenja navikao na drugaciju vrstu ekrana. Jos uvijek drzim obicnu zastitnu foliju na ekranu, tako da ocekujem da ce osjetljivost biti jos bolja kada mi stigne prava zastita za ekran...
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Samo da javim da i ja planiram ovih dana jednu 5800 da uberem :)
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    mozel preporuka za kakav mob u rangu iPhona 3g 16gb (nedaju mi se pare, vec da trampim glavu za glavu), pozeli covjek nekad imat finu kameru i kucat normalno smsove :)) Bas danas setao gradom i svratio u par onih shopova, procjenise mi telefon 400 KM (a nigdje packe nema, kutija, sluse, punjac, sve origi), koji su to samo lopovi :|
    na GSM areni gledam one Samsunge sa Windowsima (ne bi Symbian, prespor OS), ima finih, al bas ne pratim to pa nemam pojma ni sta valja nit koliko je sta para..
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    @baha... do tvojeg je imam osjećaj, pošto sam puno spikerfona koristio na moru i nikad problema.

    kinetički se spominjao od v31 na dalje, sada sa .008 verzijom nije izašao, ali bože moj... sumnjam da će nokia ostaviti kratkih rukava korisnike mobitela koji je u startu prodaje radio krugove oko iphonea (količinski govoreći).

    p.s. upravo isprobao na poslu tvoj bug i meni se to ne javlja sa gore navedenim firmware-om.

    jel se meni čini ili si trebao upucat kod na balkan-1/2/3, a ne euro-1?