Nokia 5800

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by XTRage, Feb 28, 2009.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovaj je bio originalno za neku APAC regiju, pa sam nabacio Euro1 PC jer taj uvijek prvi dobije novi update (a uvijek koristim "english" pa je svejedno). Elem, maloprije sam reinstalirao v31 fw, ali sa Balkans PC-om i speakerphone radi bez ikakvih problema. Do cega je bilo pojma nemam. Neke jos sitnice i razlike nisam trazio. Inace Balkans fw je cca 600kb tezi od Euro1, moguce zbog jezika.
    Jos me ovo "mikro-vibriranje" u slusalici nervira, ali nastojat cu da isprobam jos jedan ovakav telefon sa v31 kada budem imao priliku da vidim mozda je nesto normalno, a ja ga nekim belajem osjetim. Inace ovih dana bi se trebao pojaviti i 31.02.008 fw, ali sacekat cu jos neku visu reviziju.
    Dajte sada preporuke za neke igre da koliko-toliko valjaju. :lol:
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    garmin xt :D
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Uzeo sam mob. :D
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    Nek je hairli :D
    Ja jos samo cekam ove zastitne folije, ovdje pitam za folije po radnjama, ko da trazim plutonij...
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Baha , jel moras biti online dok radis update softvera ??? nesh mi frka da mi konekcija ne rikne u pola posla jer sam na vajrles ruteru :lol: i kakvog ste softwera nabacali , chat , surf i tako to . kod mene jos sve na deafultu :shy:
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Meni je dosao sa V21.0.025.429.01 verzijom, i ne mogu updateati zbog product codea. Naravno onaj djavo za mijenjanje product codea ne radi ni na 64bit Visti, a kamoli na Win7 RC, a i sam Nokia PC Suite ne radi na Win7 RC (uspio samo na Vista x64 prepoznati fon sa PC Suiteom). :evil:

    Super fon, ali lijepi SE po pitanju softwarea.

    EDIT: Uspio sam sa onim wannabe iTunes softwareom (po tome sto ima fensi luk i instalira jos 5 aplikacija uz sebe, i bez pitanja se ucini default media playerom), zove se OVI suite i radi na Win7 RC1 x64.

    EDIT2: Imal neki alat za masovno editovanje kontakata, a da nije Nokia PC Suite :mrgreen:

    EDIT3: Iz meni nekog nepoznatog razloga, NPC Suite je proradio. :D
     
  7. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    meni odkad sam stavio drugu karticu stalno gore blinka kovertica i pise sim memory full :/ ne znam kako rjesit to
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    pa valjda bi trebao postaviti da fon snima poruke na svoju memoriju a ne na sim karticu. A izbrisu koju poruku sa SIM kartice, ako ne mozes na tom mobitelu, ubaci je u kakav stariji / drugi i izbrisi poruke sa nje.
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    prazna sto je najgore
    nema ni kontakata ni poruka :/
     
  10. Loki

    Loki Komšija

    Da je i meni da uzmem ovo čudo evo balim već godinu dana. U Telecomu mi najsigurnija solucija al' što je preskupo, preskupo je. Kol'ko je sad realna cijena za nov sa full opremom? Ako neko ima extra prijedlog gdje da uzmem može i na PM. :D
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    480 dodje u BHT-u, kod ovih sa marketa novi su izmedju 420 i 500, polovni idu za 350.
     
  12. artemis

    artemis Komšija

    480 + pdv, na mini paketu. Pdv ti dodje odmah uz sljedeci racun...
     
  13. Loki

    Loki Komšija

    Ma znam ja kol'ko je kod njih al' pitam kol'ko je "realna" cijena jer se za te pare sigurno može kupiti i kakav bolji mob kod ovih drugih "dilera".
     
  14. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    zeza me mail . nastimam sve i kad hoce da posalje kaze posluzitelj nije pronadjen :/ sta tu treba staviti . Gmail account je ...
    hvala
    edit: pogresna sifar bila ccc moron :/
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Flashao sam mobitel, koristio sam NSS, prebacio code na EU1 Black i podigao na v31.008 firmware. :)
     
  16. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    i ja maloprije zavrsio svecano :D samo stavio balkan zone :) sad da je kakvih igara , sve sto sam bio pronasao nije bilo kompaktibilno sa fonom :/
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kompaktibilno? Ja cu sticky napraviti da se pise KOMPATIBILNO.

    Od igara sam vidio da imaju 2 NFS-a, Commandos pa isprobat cemo valjal sta u sljedecim danima... Mada bih najradije neku igru sa fizikom, mozgalice i tako to :D
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    haha
    ma mozak mi sprzen vod moba ... :lol:
    ja sam probao
    sonic ulnleashed , ne radi , ne vidi se pola ekrana , tj prekrije ga onaj virtualni gamepad
    real football manager , ne radi , isti problem
    G rock tour 2 , isto
    Sexy Poker 2009 :lol: , ne radi
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Probaj ga ukloniti preko Settings > Application Manager > Installed applications > izaberes aplikaciju > Suite Settings > On-screen keyboard iz [On] u [Off] :) Naravno samo ako mozes igrati prstom/stylusom. Za svaku aplikaciju koju trazis gledaj da ima s60v5 podrsku...
     
  20. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Hvala Hurma :D
    Evo odma Sonic preporuka i ovaj Manager :D Cak ima i 3d prenos tekme , dosta statistike i liga taman za klonje ;)