Nokia C5 vs samsung i5800 galaxy 3

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by wacko, Jan 29, 2011.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja ne bi i5800 da mi ga neko pokloni, odmah bi to prodao. U Wildfirea je loša reza, ali ni taj samsung nema puno bolju i diplay mu je loš.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Daj ba budi realan. To je entry telefon, jedan od najjeftinijih na android platformi, i kod nas definitivno najjeftiniji. Nov kosta 20-30% manje od polovnog wildfire-a, a u isto vrijeme je hardverski brzi i ima bolji ekran. Malo objektivnosti ne bi skodilo.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    ..ili uzeti gw620, nabaciti openetnu android 2.2. Kosta ispod 300KM sa garancijom 2god. Rc verzije (kojih ima sedam) imaju sitne bagove koji se manifestuju od telefona do telefona. Nije na svima isto tako da je jedino to problem.. nema garancije kako ce fercerati. (za gubitak garancije flesom treba vidjeti sa prodavacem)
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nema šta, računica je tu. S druge strane telefon izgleda užasno, ide sporo, napravljen je loše, meni lično se nikako ne sviđa pa da ne znam koliko košta. Od brzine se ne ubija, a i ekran isto nije neka sreća. Imao sam priliku dosta da ga koristim, meni loš i dzaba.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kakav je onaj el đi gt540? Skroz je jeftin, vozi android i ima pofin procesor.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Alibegovicu, pricamo o tome modelu da nije "narocit izbor" kroz zadnjih desetak poruka na ovoj temi.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    :smt005

    Mora da nisam čitao sve poruke. Pardon.

    Čujem da LG ima onaj jel se zove Resistivni ekran, koji reaguje samo na vrh nokta ili olovkicu?

    To je stvarno bezveze ako je istina.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Fercera on i sa prstom ali kada trebaju neke sitnice, onda nastaje problem. Kakao se radi o tehnici sa dvije folije, vjerujem da pristiskom vece povrsine stvaras vise od jedne tacke gdje se displej zbuni. Sa olovkom ili noktom pravis manju povrsinu i precizniju "jednu" tacku.

    U samoj praksi nema problema ali se zna desiti da pritisnes i da se displej samo "zatrese" ili reaguje ali ne ostvariu funkciju. Fazon sa prstom jeste da sto manje pristisnes a da ostvaris kontakt. Najveci problem je ostvaranja menija sa drzanjem prsta. Cuvas a nista s ne desava. Pa "okrenes" i onda noktom.
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Po meni je danas glupo kupiti mobitel sa resistivnim ekranom.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Šta mislite između ova dva

    Samsung Galaxy I5700 Spica
    Samsung Galaxy I7500

    Oba su sa kapacitivnim ekranom, doduse ovaj donji je amoled i ima vise memorije, zato je i skuplji.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Naručio sam iz Engleske Galaxy I5700 Spica, javim se kroz par dana s utiscima. :)
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jel sa ebay.co.uk? Koliko te izaslo? Valjda nece papci na carini otvarat.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da, sa ebaya. Oko 200KM, tačnije sa poštom 83GBP. Ako bude carine bude, sta bi. :)

    Nije mi jasno kako kod nas nigdje nisam mogao naci ovaj model. Pošto je onaj glupi engleski punjač,
    hoću li morati kupovati ovdje punjač, ili ima onaj konverter da se kupi za našu struju?
     
  14. kAcA

    kAcA Aktivista

    Evo da se i ja javim.
    Na kraju sam se ipak odlucio za LG GT540.

    Kad sam ih uzivo vidio i isprobao, i pored nesto boljih specifikacija Samsung je ispao iz igre
    Nekako je previse 'fensi' a veliki minus je bio onaj glossy-fingerprint oklop + mala i nestandardna rezolucija ekrana.
    Ja nisam mogao da predjem preko toga, ipak cu ga gledati svaki dan :)
    Onda i neki detalji tipa nema dugme za kameru sa strane itd.
    Za one kojima ovo ne bi smetalo, Samsung je bolji izbor kao sto su i svi gore rekli

    LG s druge strane dosta ozbiljniji, ekran je stvarno dobar, dodje i kartica od 2GB. Jeftiniji skoro 100KM
    One 2 touch tipke traze malo vremena za naviku. Nemam nekih zamjerki
    Odmah sam odradio update na Eclair 2.1. Dosta brzo radi i reaguje, nisam osjetio nikakav lag
    Sad se malo ucim na Androidu posto sam apsolutni pocetnik
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pošto je rezistivni ekran, kako ide tipkanje poruka jagodicama?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Sretno sa telefonom. Skini launcher pro, Go ili ADW launcher pa za pocetak malo edituj desktop. Ako ne budes znao nastimati, nadji neki youtube review.
     
  17. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ekran je stvarno dobar kako sam i napisao. Tipkanje je fantasticno iako jos nisam skinuo foliju
    Moje misljenje da ako nekome ne bi rekli da je rezistivni ekran ne bi ni skontao :)
    Hvala Nails :smt006
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne moras skidati foliju jer neces doboto bolji "kontakt" displeja. Malo nesto budu boje jasnije ali tipkanje je isto.