1. JVC

    JVC Overclocker

    Niko netvrdi da slika nije upotrebljiva, ali za sta nije sigurno za stampu na iole vecem formatu od kutije cigara, nije ni za monitor dobra, ali zato sluze foto aparati.
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    http://www.baros.com.ba/katalog.pdf

    70% slika je okinula nokia N73 uklucujuci i naslovne, uz pravilno osvjetljenje naravno, tako da su fotografije sa dosta mobitela danas uz dobro osvjetljenje i vise nego iskoristive. Ono cega se treba okanuti kod ovih aparata su Atomatske postavke i sam zadati zeljene i slika moze ispasti i vise nego iskoristiva do A4 formata. Kvalitet fotografija na mobitelima danas je postigao zavidan nivo (ne na svim modelima) htio to ko priznati ili ne, naravno uz dobro svjetlo, jer navecer bez osvijtljenja uz koristenje blica i DSLR nije nikakvo cudo za kvalitef fotografije jer sama fotografija je svjetlo.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Uz dobro svjetlo svaki iole solidan mobitel ili aparat pravi ok. slike, ali poenta je u losim uslovima, visokim ISO vrijednostima i sl. sto spada vec u domen fotografije a ne mobitela.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    E nemoj mijesat kruske i jabuke. U ovoj temi nema digitalnih aparata vec iskljucivo prepucavanje koji telefon pravi dobre slike. Vidim hvatas se za slamku, al bezuspjesno.

    Ja sam ti odgovarao na ovo, a ti u nedostatku argumenata okrenu na: nijedan telefon nevalja, valja digitalni aparat. :lol:
    Cime si me ubijedio ti kao veliki poznavalac digitalne fotografije, da SEK850i pravi bolje slike od 99% Nokia? Ja jos to ne vidjeh.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Tema je o Nokiji C5.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    I pravi bolje od 99% Nokia, a te sto si ti nabrojao spadaju u ovaj 1% ( i to je diskutabilno dok nebi direktno uporedio).
    Ovaj C5 izgleda simpaticno, ali mu je aparat mu je sigurnolos, moze on na suncu i lijepom danu nesto i uslikati cim padne nivo osvjetljenja nevalja pet para garant.