Nokia Maps BIH

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kvaju, Mar 19, 2012.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Pozdrav

    Zanima me kakva su vaša iskustva sa navedenim mapama za našu državu?
    Radi li uopće to kako treba kod nas, i ako može usporedba sa npr. Igo navigacijom?
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    na nokiji 5530xpm rade odlično, plan sarajeva je u najsitnije detalje, pri većem zoomu su ucrtane i zgrade.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sa zadnjim update-om sam izbrisao garmina :D eto kakve su :)
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Nemam priliku uživo probati još pa ako netko može neki SS okačiti npr. ulicu neku u sarajevu da dočara malo kako to izgleda, bio bih zahvalan.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    okačio bih ja kad bi znao kako se to radi na 5530 i može li uopšte.

    p.s. jel to nokia tvoj sljedeći mob?
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    da, da probamo i to malo. samo lumia 800 i N9 vode bitku, ali tako mi je žao što na kraju će to biti ipak lumia, N9 je tako cool telefon, ali
    kad sve zbrojim i oduzmem ide na stranu lumie.
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jel cijena jedan od faktora?

    n9 i meego platforma su pun pogodak. negdje sam pročitao da se prodalo više n9, nego lumia 800 i 710 skupa.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    N9 ima boli glava ekran i dizajn, ali ne vrijedi onih para. Plus sto kupujes skoro pa mrtav OS. WP7 makar ima bolju perspektivu i podrsku. Ja sam nakon par dana prodao N9 da bi se vratio na high-end Android fon.
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    cijena je skoro ista, glavni faktor je što je Neo iznad naveo, sad hoće li biti presudan vidit ću.
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    da, sad vidjeh da su tu negdje s cijenom.

    sretno koji god da uzmeš. baš me zanima kakvi će ti biti utisci poslije nexusa sa wp7 ili meego platformom.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Evo ovo sam nedavno na sa-x postavio

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Super, hvala ti.
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Predobro ovo izgleda. Haj sad Qler budi fin i tamo unesi sve fino na OpenStreetMap, citavu BiH :D
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    I kod mene sad pici, iz stana mi nadje lokaciju i sve, novi interfejs, nazivi ulica, ma vrh :D
    jede garminovu malu djecu :D
    btw evo jos nesto s gpsom: imaju google maps i runkeeper za symbian. Konacno malo osvjezenja za moj outdated 5800@C6 :D
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    i jel legla lumia 800 ili n9 već?
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    N9 :)

    Dojmovi..

    Poseban telefon definitivno, samo poslje iOS-a i Androida što se tiče aplikacija za ovo je baš ono šok, stvarno nema aplikacija
    uopće za ovo nešto.
    meeGo jako fino radi, nekada malo zašteka, ali valjda će u skorim updateima se rješiti i to.
    Baterija može izdržati dan ono 3g, mail, tw, fb, gtalk full, može i više, ali punim bateriju svaku večer za svaki slučaj.
    Navigaciju nisam još probao, idući ću tjedan na put pa ćemo vidjeti, malo sam je ono uključio da probam, ne čini mi se loše, al
    ozbiljnije uskoro.
    Ekran je pervezija, kao dizajn, telefon baš ono poglede mami.
    Sve u svemu baš sam ono navalio ko lud na nju, i otprilike sam znao šta gubim prelaskom sa Androida, i nije mi žao.
    Žao mi je par app (tapatalk, g+, i viber/whatsupp (mada govore da rade za meego i to)).

    Detaljnu, i po meni najbolju recenziju o ovom uređaju + opširni dojmovi korisnika
    http://www.theverge.com/products/n9/42 (nikad više neću gledat gsm arenu pored ove stranice, nije mi jasno kako nisam prije vidio ovo).
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    znači odluka je ipak pala na n9. nek' je sa srećom, mada sam očekivao da ćeš ipak lumiu 800 izabrati zbog OSa.

    kakvi su ti utisci u poređenju sa nexus S, mada znam da su maltene neuporedivi, ako ništa cjenovno.
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    u usporedbi s ovim nemogu nexusa vele poredit
    nezahvalno bi bili, samo mogu reci da kad bi opet
    neki android uzimao bio bi nexus, a nexus s je odlican telefon,
    i ako se mislis koji telefon na androidu uzet do
    450km moja preporuka definitivno nexus.
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Evo samo da kažem da na n9 navigacija je tražila data promet za kalkulaciju rute, kad izkalulira, onda more bez, pa eto samo da nadodam na ovu temu :)
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kvaju, jesi li zadovoljan sa N9? Kakav je telefon, onako u praksi? Kontao sam da uzmem 808 PV, ali mnogo love, pa sad kontam N9 da uzmem.