Nokia N-gage rucna konzola

Discussion in 'Igre i konzole' started by virtualx, May 2, 2007.

  1. virtualx

    virtualx Aktivista

    e dajte malo rasprave o ovome
    znaci sta mislite o nokia n-gage konzoli za igranje
    govorim n-gage kao igraca konzola a ne kao mobitel.
    planiram uzeti ,i niko me nece odvratiti da ne uzmem to.
    neuzimam zbog mobitela nego zbog igrace konzole,jer za igrice nema boljeg rijesenja a jeftinijeg.
    moze na njega i emulatori neki ici za druge konzole.

    pa dobro bi mi dosle kojekave informacije
    na sta da pazim kad budem uzimao ,posto cu uzimati polovan.
    kako da znam da je sve ispravno i ok, da ce se moci instalirati kojekakvi programi i igrice.
    i to uzecu prvu verziju n-gage
    posto svi pljuju po qd verziji.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    raja na emuglx forumu su ti vec rekla sve sto treba. dobar je sto se tice piraterije, dizajna, i eto dodje telefon i mp3 player ko bonus, al neces se naigrati nesto dobrih igara na njemu. emulatora se isto tako neces naigrati osim onih iz 8-bitnog perioda. tebi je ocito svaka marka bitna, pa onda uistinu nema boljeg a jeftinijeg rjesenja. ja bih radije cuvao lovu za polovni GBA SP i Flash linker, jer je u 2007. kupovina N-gagea bacanje love, ali buduci da si vec cvrsto odlucio bujrum...
    samo je bitno da je ekran uredu i da nije uredjaj izudaran, izgreban i raskliman.
     
  3. virtualx

    virtualx Aktivista

    i ja bi volio gba,ali gdje cu ga naci a uz to treba i flash linker.
    i da nadjem ,kako cu uzeti ako je taj sto prodaje daleko.
    i naravno skupo je.
     
  4. Raptor

    Raptor Aktivista

    Nintendo DS Lite 320/370KM (igre 75-85KM)

    + Nintendo Wii 590/650KM (igre 99KM - 120KM)

    cisto informativno...
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vidio sam masu puta po oglasima GBA/GBA SP. linker ces preko neta uzeti i gotovo. nista nije jeftino, (ali nije ni skupo da se organi moraju prodavati) ali bolje je stekati lovu pomalo nego se zaletiti i uzeti Ngage koji imho ne vrijedi nicemu niti imas igara postenih na njemu...
    Btw u mobilmediji Wii kosta suludih 750KM. :lol:
     
  6. virtualx

    virtualx Aktivista

    sta cu stekati kad nema love
    da imam love ,nebi se patio sa pc-om 800MHz i 256MB ram-a ,jer bi mogao novi uzeti.
    jos nisam ni skkupio za n-gage a govoris gba da uzmem.
    i ja bi volio ali stvarno nemogu,jer se nema love.
    sve i da uzmem gba ,flash linker je problem naci onaj odgovarajuci ,jer nece svi da rade,jos kako uzeti preko neta kad nemam nikakav racun u bankama, teskod a to moze gotovinom se uzimati.
    dakle nemoze to
    evo kontam n-gage ili nokia 6600 (bas mi fino izgleda), ali ova 6600 nije za igranje ,nema kursorsku tipku i nemoze pokretati sve kao n-gage.
    dakle n-gage ili 6600,nesto od toga uzimam definitivno.
    mozda 6630,ali nevjerujem jer je skupa.
     
  7. Raptor

    Raptor Aktivista

    Ma nek su konkurentne konzole ovdje skupe, za ostalo cemo lahko... :roll:
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    @virtual - nece ti ni 6600 ni 6630 pokretati sve Ngage igre kako treba jer imaju mnogo vecu paletu boja nego Ngage (4096 ako se ne varam).
    sta da ti kazem - uzmi Ngage, ali ne racunaj da ces se kvalitetno naigrati, a pogotovo sta kvalitetno emulirati na ARM procesoru od 104Mhz. GB/GBC igre ce ici fino mozda...
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    GBC igre ce radit 1000%, ja ih igrao na 7610. Radit ce i SNES igre na 95% brzine a GBA igre ce raditi na oko 70% brzine
     
  10. virtualx

    virtualx Aktivista

    pa na semu se onda moze naigrati,ako nemoze na n-gage.
    znam da je bolji gba ,ali skupo je i komplikovano za nabavljati
    nokia 6600 ima kameru i bolji izgled,a n-gage je najbolji za igrice i ima dobar oblik za igranje,pa se sad dvoumim imedju ta 2 moba.
    vazno mi je da mogu ici i video snimci u full screenu.
    :D
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    6600 batali ako se mislis puno igrati na telefonu. Joystick je uzasan za igre. 6630 je najbolja opcija za sve sto ti treba...
     
  12. virtualx

    virtualx Aktivista

    ok onda
    nista jer je 6630 skup
    n-gage i gotovo
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    a jesil razmatrao da kupis kakav drugi mobitel da nije symbian? mislim, ima na hiljade igara za "obicne" mobitele, u javi. mada je vecina nekvalitetna al ima na stotine super igara koje se mogu igrat. jedno tri mjeseca se bez prestanka mozes igrat da sve isprobas. najveca je podrska za sony ericcsone sa 176*220 rezolucijom, ali i modeli sa manjom (npr moj k510i ima 128*160) takodjer imaju velike kolicine kvalitetnih igara. moze se i toga lijepo naigrat. i to ne samo na sony ericssonima nego i na dosta druhi modela al za se ima najvise igara, a i community je dosta velik.

    i ja u ovo danasnje vrijeme ngage nikako nebi kupovo...
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Mozes pustati u full screenu clipove na svakom Symbian telefonu preko programa SmartMovie.
     
  15. magier

    magier Guest

    sta je komplikovano, ja sam ih 5 kupio u 3 dana, a nije ni skup mozes ih za 50KM nabaviti i to SP, a DS za 100KM, koda mora biti novo bitno je da radi, a i linkeri polovni ti nisu vise od 100KM.
     
  16. virtualx

    virtualx Aktivista

    sutra uzimam n-gage
    e sad .
    moze li neko dati upustvo kako se instaliraju java, kako symbian a kako original igre za n-gage

    i gdje naci smart movie player i divx xvid codec za symbian da bi mogli raditi divx filmovi.
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Original igre ne instaliras. One dolaze na karticama.
    Symbian instaliras kao i bilo koji drugi program. Dakle kad otvoris .sis file pokrece se instalacijska procedura. Tvoje je samo da izaberes hoces li instalirati na memoriju telefona ili na mmc. Ista je procedura i sa java igrama i programima.

    Sto se tice smart movie playera, on se placa tako da ovdje neces dobiti odgovor gdje ga naci.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako idemo legalnim putem da. :mrgreen:

    A eno i pored odgovora na emulationgalaxy-ju, opet ovdje smaras ljude, pa mislim...
     
  19. virtualx

    virtualx Aktivista

    ako pitanje i raspitivanje po forumima smatras smaranje onda zasto postoje forumi.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator