1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa eto ja sam je platio 400€. Doduse poslana mi je iz Nokia-e, haman pa direktno. Narucio je nekad u oktobru.

    A evo na teleconu, na pretplati od 30KM dodje malo preko 300€, na na ovoj od 50KM jos manje. Ja sad iza nove prelazim na 50KM, i mogao sam ga dosta povoljnije uzeti, ali nije mi zao :) Cejf uvijek kosta!
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nisi ti to dobro izracunao. Sa paketom od 30KM i ugovorom od 2god. telefon dobijes za 750KM. Zaboravio si PDV :)
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ako nije uračunat PDV, onda sa PDV-om me dodje oko 630KM na 50KM.
     
  4. pac

    pac Komšija

    Kakav je sa surfanjem po netu?
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sa Nokia browserom je super, multitouch radi, pa zumiranje ide glatko, pregledno je, iako bi mogla sama navigacija kroz browser biti jednotavnija. Ima malo od starog nelogicnosti, bookmarks, back, forward i sl. ali u glavnom samo surfanje, tj pregledanje, "klikanje" na linkove, brzina, to je super.

    Opera Mobile i Mini su standardne, jedino sto meni nedostaje je ta opcija zumiranja kao kod obicnog browsera, ili kod androida i iphone-a, ali znatno manje bandwitha jede, pogotovo opera mini. Pa ja tako kalkulisem, kad sam na wi-fi idem preko standardnog, a preko 3G-a idem sa operom mini :)

    Edit:
    Upravo sam nasao na netu, uskoro izlazi update, sredjuju homescreen, ubacuju qwerty u portret modu, i updare web browsera, ispravljaju bas ove mane sto sam naveo gore.

    edit edit:

    evo sad sam skontao da ima dobar bug u telefonu. Pravo cesto me ne obavjestava da sam dobio SMS. Jednostavno ne javi. SMS dodje ali telefon suti. Jos dosta raje se zali na to, a kazu da ce i to srediti sa novim firmware-om. Nadam se da ce to biti brzo, kazu sad sredinom januara.

    Edit edit edit :):

    evo reset telefona, i sad radi notifikacija, ali kako sam citao, opet ce vjerovatno zakazati. Trebali bi to srediti sa novim firmware-om, definitivno.
     
  6. ausertwelve

    ausertwelve Guest

    nokiu n8 sam gledao u hrvatskoj, konkretnije u slavonskom brodu. tamo je cijena 4500 kuna ili ti 1100 km.
    međutim kod mene u bosni, u mom gradiću, cijena je 860 km.
    e sad, moje pitanje je da li to ima veze sa "standardom" ili mi uvaljuju neki treš?
    pozdrav.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Uzmi u obzir da uvijek mozes imati problem "male radnje" uz nesto visu cijenu, kao i da poredis cijenu mobitela koji je legalno uvezen i onaj koji se prodaje na crno, ili pak uz neku pretplatu.
     
  8. ausertwelve

    ausertwelve Guest

    i sam mislim tako ali opet volim da pitam kada već dajem tolike pare za nešto. :)
    hvala na odgovoru.
    pozdrav.
     
  9. epilog

    epilog Novi član

    pozdrav, ja sam iz zagreba i vlasnik sam crne Nokie N8 :)
    mogu samo najbolje reci, od baterije dizajna i mogucnosti.
    Najvise mi se svidja sto je od aluminija i nemoze se zgrebati.
    Prije nje sam imao nokiu c6-00 koja mi je bila odlicna ali n8 je definitivno vrh zasad od nokie.

    evo vam i link od zadnjeg video uradka sto sam snimio sa Nokiom n8.
    editirao sam u adobe premieru.

    http://www.youtube.com/watch?v=gzAwCjnZZwo
     
  10. epilog

    epilog Novi član

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Video top :)
     
  12. neko

    neko Aktivista

    kakav top, top+1 :) svaka cast, prvi put da vidim da i kod nas neko snimi nesto ovako kulturno (ne u smislu kulture ponasanja likova :p ). "kod nas" obicno kad se testira kamera, svi stanu ispred i "plaze se" ko levati, a ovaj okrece brzo kameru, pa ko biva da vidi jel' "uhvatio" sve i jel' mutna slika. :D
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    odlican video ! :)
     
  14. epilog

    epilog Novi član

    hvala ljudi : )

    sad upravo snimam nesto drugo pa kad bude gotovo zviznem vam link tu : )
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Sjajno.
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator