Nokia SAR vrijednosti - različiti nivoi kod istih modela?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by MadbaLL, May 29, 2009.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    evo gledam na nokia sajtu (http://sar.nokia.com/sar/index.jsp) kako isti modeli telefona samo sa različitim paketom softvera imaju različite SAR vrijednosti, pa mi je nelogično kako toliko te vrijednosti variraju kod istog modela, npr n73, n78, n79, n82... može li neko detaljnije da mi objasni taj fenomen? u skorije vrijeme sam planirao mijenjati telefon, ali kad vidim kakve SAR vrijednosti imaju ovi modeli iz N serije (osim n95, koja je najbolja po tom pitanu) i varijacije kod istog modela, sama po sebi se nameću pitanja "kako i zašto"?
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Odgledaj mythbusters u vezi SAR vrijenosti i njihovo testiranje, a mozes li mi pls reci za sto ti je to bitno, zbog neceg specificnog ili ????
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa kao što sam gore napisao, ako budem mijenjao telefon hoću da znam zbog čega tolike razlike u SAR vrijednostima kod istih modela? logično je da, ako bih uzimao recimo n78, n79 ili n82, da bih uzeo verziju tog istog modela ali koja ima najmanji SAR (ako već mogu birati za svoj novac)... ali zanima me zašto zbog RM oznaka imaju različite SAR vrijednosti...
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Npr. Nokia N73 RM-132 i N73 RM-133 NISU identicni uredjaji. Postoje sitne razlike u hardveru medju revizijama koliko je meni poznato (nije samo softver u pitanju), pa samim tim je vjerovatno i SAR vrijednost nesto drugacija.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ne znam konkretno za taj primjer sa N73 i N73me, ali koliko sam ja čitao po netu (interesovao sam se jer trenutno imam N73me) neki tvrde da music edition ima malo bolje zvučnike, dok drugi tvrde da je SAMO razlika u softveru... i zato mi je čudno da RM 132 i RM 133 imaju toliko različite SAR vrijednosti...

    ali hajde na stranu N73, zašto N78, N78 i N82 imaju različit SAR? kod tih modela ne postoji varijacija tipa obični ili music edition kao kod N73...