Notebook-visoki perfomansi

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Guest, Apr 5, 2012.

  1. Guest

    Guest Guest

    Potreban mi je racunar visoki perfomansi,sa dobrom grafickom,i7 procesorom,najmanje 500Hdd,od 4gb rama(moze i vise)..Budžet je od 2000-2500KM..Ako imat eneke ponude haval vam
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    barico.net, imas tamo broj pa zivni i reci koji te laptop zanima, skoro sve ti mogu zbavit (rok isporuke 2 dana). Uzeh tamo laptop neki dan, izasaso me par stoja jeftinije neg u terabajt.ba, imtec.ba i sl.

    A raspravu nastavi ovdje:

    viewtopic.php?f=19&t=16910&start=800
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Lose vrijeme za kupnju laptopa kad je nova generacija procesora i grafickih pred vratima, eto Vedo me nije slusao :)

    Malo strpljenja, dva mjeseca otprilike i onda uzeti nekog ASUS-a, Lenovo, Dell-a, Sony-a, Toshibu ili sl.:

    i7-3610QM ili i7-3720QM
    8GB DDR3 1333MHz
    17,3" Full HD ekran
    64GB ili 128 GB SSD + 640+GB HDD
    GeForce GT640, 650, 660, ili neki 7xxx Radeon, zavisi sta se mogne uklopiti u budzet, obavezno sa GDDR5 memorijom
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    za 3D ce posluzit i ovaj, za gejming se ima konzole / PC :) Al mi jeste sad zao sto nisam dodao jos par stoja i uzeo lapash sa GeForce 555 ili sl, kad su ostale komponente vrh - da i grafa bude.
     
  5. Guest

    Guest Guest

    Razmisljam o ovoj konfiguraciji:DELL XPS L702x i7-2630QM 6GB, 750GB, GT 555M3GB, 17,3", W7
    U plusu je 2600KM----STa mislite?
     
  6. neko

    neko Aktivista

    ja kontam o DELL Insp N7110 i7-2670QM/6GB/640GB/GT 525M,2GB/5Y(DI7110272051365) 1 728,87

    Sta mislite jel' ovo ok kupovina? (izvinjavam se postavljacu teme)
     
  7. neko

    neko Aktivista

    vedo, sta si kupio? ako ti je zao, mozda bi meni taj tvoj odgovarao? ja nemam tih par stoja vishe. :)
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Uzeo sam tog Della, javi na PM koliko nudis pa cemo skontat mozda nesta ;)

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    ja sam uzeo n7110, i3-2330m, 4 GB, 640 GB, gt525 itd, a imas isti u comtrade u alti za 1500 mpc. Od jacih laptopa vidio sam i dobrih toshiba, pa navrni tamo ako si u mogucnosti.
     
  10. neko

    neko Aktivista

    Znas kako, "ne moze kuja zeca stici nikako". Ja ne bih desktop, jer bih prenosivi racunar. Nisam u mogucnosti da sjedim stalno na istom mjestu dok nesto radim, ali s druge strane, volio bih poigrati i dobrih igara, pogotovo ovih najavljenih, poput hitmana, max paynea i sl. a mislim da to na ovom laptopu nece biti uzivanje(?), jer nove igre ce sigurno gutati resurse. doduse, ja bih trazio n7110 sa i7 i 6GB, a mozda cak i doplatio za jos 2gb odmah.

    *da nije skup taj i3 za 1500? za 1730KM mozes naci i7 i 6GB?
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    imam ti ja jos jedan desktop replacement i iz iskustva cu ti reci da takvi laptopi jedino dobro idu na radni stol. Dakle, na igranje na bateriji zaboravi kao i igranje na krevetu, krilu ili bilo kojoj neravnoj povrsini. Dalje, ja preferiram uzeti novu stvar iz radnje pa ako je izvan mog budzeta, nadjem nesto sto se uklapa u budzet. Ovaj sam platio 1350 u genelecu u tuzli za gotovinu, slazem se za comtrade da moze jeftinije. Moj ti je savjet da ne dajes toliko para na laptop, i misljenja sam da je i i3 solidan izvodjac, ali to je stvar licnog izbora.
     
  12. neko

    neko Aktivista

    prijatelju, tri-cetiri godine imam laptop i nova mi je baterija i dalje. nikad je ne koristim, vec ono sto ti kazem je da ne moram doslovno sjediti za stolom i igrati se. prikljucim na adapter, sjednem na krevet, stavim atlas ispod lapasha, da moze da se hladi i radim ono sto zelim da radim. :)
    nisam mislio da idem u altu i da igram max payne-a na bateriji. :)
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    mi se brinemo da li cemo moc novoh maxa na desktopima a ti bi na lapashu :D
     
  14. neko

    neko Aktivista

    pa zar je to dotle doslo prijatelju? :D nisam ja zahtjevan korisnik, ne mora tu biti sve cakum pakum, samo da tecno ide igra. ne patim za fhd, sve na ultra i jos mish od 400KM :D
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Ako jos nisi kupio i nije ti neka super hica da to zavrsis, strpi se malo dok se pojave Ivy Bridge modeli u kombinaciji sa novim Nvidia / AMD rjesenjima.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  17. neko

    neko Aktivista

    Ma ja, sacekati jos malo, pa onda.
     
  18. neko

    neko Aktivista

    Na koji model sad ici, do 2000KM? lenovo y580 izgleda best buy i dalje?
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne vidim sta bi mu moglo parirati trenutno, sve sa i7-3xxxQM i GTX 660M je dosta skuplje od drugih proizvodjaca, osim MSI-a GE60 ali njega je vjerovatno jos teze naci.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma


    haman im crkla stranica :D
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018