nova graficka - napajanje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ---, Dec 13, 2010.

  1. techton

    techton Aktivista

    Vidio sam ime teme, pa rekoh da se nadovežem, pošto u biti imam isti problem. Ubrzo trebam dobit hd 3870x2, ali moje napajanje (Fortron ATX-350PNF) ne može pogurati tu kartu ni u ludilu. Moje pitanje je može li se naći neka napojna u rangu od stotinjak maraka koja će bez problema da radi svoj posao? Ostatak konfiguracije nije nešto zahtjevan, intel c2d wolfdale, 2gb ram 800, hdd maxtor 500gb sata 2, DVD-RW
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znam par slucajeva gdje su ljudi tjerali 8800GTX i 4870 sa tim fortronom 350pnf tako da nije iskljuceno da ce i sa 3870x2 raditi a u klasi 100km da valja je fortron 500APN
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    3870X2 je imho previse za 350W PNF. Mada, ostatak racunara ti ne trosi puno. Moglo bi mozda kad bi malo downclockao graficku i dobro provjetrio kuciste, jer snaga napajanja opada sa temperaturom.
     
  4. techton

    techton Aktivista

    Ma sto se tice clockova mogu samo da idu gore, optimalna rezolucija monitora mi je 1680x1050 tako da vjerujem da ce mi trebat malo vise snage, za novije naslove naravno.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bilo kako bilo ako ces tu grafu dobiti dzaba OK ali ako si je mislio kupiti radije zaobidji.To je bio prvi pokusaj ATIa da napravi dualGPU grafu i to samo da bi odnio pobjedu sa najbrzom grafom na trzistu i opet ju je 8800GTX u mnogim naslovima derala a onda pati i od bolesti mikro trzanja. Ekvivalent te grafe sa jednim GPUom je HD4850 pa bolje potrazi nju a opet gledaj da bude neka sa custom hladjenjem jer se one referentne i nisu bas proslavile. :wink:
     
  6. techton

    techton Aktivista

    Da nije dzaba mogao bih naci za cca 150 maraka graficku slicnih performansi, ali posto jeste moram se prema tome i ravnati, tako da mi je puno izletiti vise od stoje. Stoga i sva ova prica o napajanju, jer ovo koje imam je zasad sasvim ok.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda uzivaj. :D