Novi forum fenomen

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Aug 17, 2008.

  1. GW

    GW Moderator

    Ako su ga starci prebili za disk, onda je rastavljanje ipak bolje. :smt005
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Sta rece i osta' ziv
    hhh
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Zar ti nisi napustio forum ? LoL
     
  4. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Eno ga gleda anime po cijeli dan :D
     
  5. TopniK

    TopniK Komšija

    Kao što neko pomenu na drugoj temi, neki očekuju to moljenje da ostanu uz gratis par pohvala i uvlačenja. Što je najgore, navedeni poslije ostanu i još su k tome ekstra sa svima.

    Ali moram navesti da sam i ja jednom nešto slično zahtijevao, mada ne iz ovih dječijih razloga. Prije godinu dana sam radio u jednoj firmi koja se bavila prodajom IT opreme, a moj direktor je tada znao da sam član ovog foruma i da mi je username ''TopniK''. Pomislio sam da bi mogao pregledati moje postove među kojima vjerovatno ima i smiješnih amaterskih pitanja (jbga ne mogu biti majstor u krevetu i IT stručnjak :mrgreen: - rijetka je to kombinacija - hhh...lol) a i možda hvale drugih firmi i proizvođača, pa sam se bojao da bi to moglo negativno utjecati na naš odnos, te sam privatnom porukom Enisa zamolio da mi obriše account, da ne bih ja brisao postove i time ''sakatio'' teme. Ali eto, tu sam firmu ubrzo napustio pa mi više nije bitna historija mojih postova. :D
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije mi jasno zašto se pravdate ovim stručnjacima. Ako im se ne sviđa uvijek mogu poslat PM Enisu da im obriše acc :smt005
    Treba zaključat ovu spam temu.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    TopniK, Zar ti Enis nije mogao preimenovati nick ak oje tako "delikatna" situacija? Onda Topnik nebi vise postojao.

    Mada meni naj bolji prijatelj ne zna na kojem sa forumu registrovan a kamoli neki direktor :roll:
     
  8. TopniK

    TopniK Komšija

    Najbolji se piše sastavljeno.:)

    A direktor je često bio tu kad sam forumario. A inače smo na poslu iz nekih razloga komentarisali određene teme sa hardwarebase-a, pa su svi iz firme znali da sam tu registrovan kao TopniK, kako su me inače nerijetko i zvali. Ne smatram ja forum nečim previše krupnim da bi krio svoj profil ili identitet na istom, mada, eto, nekada se i to dogodi. Nikada čovjek ne zna. :wink:
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    TopniK, sad je naj-bolje da me "umetnes" u roflmao :lol: (ako vec neko nije odradio)

    Bas zato.. sto forume ne smatram necim "jako" bitnim rijetko ko da zna da sam po par foruma a kamol' na kojim sam forumima i to pod kojim imenom.

    Ma ne osudjujem te niti te prozivam.. ali kao da je citava tvoja ekipa s posla pratila tvoj "progres" na HWB-u.
     
  10. TopniK

    TopniK Komšija

    Ti...ti to mene prozivaš...Ti...ti to mene ismijavaš. :mrgreen:

    Onda ako je tako...Ja odlazim sa ovog foruma...Sve vas mrzim...Umrite gadovi...Ali vratiće se Topa.... :mrgreen: :lol:
     
  11. ming

    ming Veteran foruma


    Hajde da vjerujemo ovom kvazimodo postu, nick ti je bio imperatoR, sad je topniK. Svaka veza sa sahom i njubastim kombinacijama malih i velikih slova je slucajna :lol: Zavarao si direktora (prije bi ga navzvao pijacarski gazda ako ga te stvari tangiraju) do jaja.
     
  12. TopniK

    TopniK Komšija

    Hhh...Hajde...nisi daleko od istine. Nego, furka mi je da su prvo i posljednje slovo u nazivu napisani velikim slovom. A šahu ništa ne fali. Nekome šahovska figura, nekome zmaj sa dvije glave...svejedno... :wink:

    EDIT: BTW, da li su ti podaci na osnovu sjećanja-pamćenja, ili kao moderator možeš pogledati historiju nekog accounta? Čisto me onako interesuje, informativno...
     
  13. monK

    monK Komšija

    Na ovom site-u su fino klasificirane sve klase i podklase forumskih ratnika...

    http://www.winternet.com/~mikelr/flame1.html


    Mislim da je ta vrsta ponašanja najbliža ovoj definiciji...Neka me neko ispravi ako griješim:

    http://redwing.hutman.net/~mreed/warrio ... lodyte.htm

    Hoću reć, fenomen i nije baš nov...Na matičnom forumu na kojemu obitavam (tj. na kojemu sam obitavao > ovo me svrstava u Enta), desilo se milion puta da ljudi prijete odlaskom i sličnim glupostima, i onda bi kao neko trebao plakati zbog toga...Možda korištenje interneta kod nas tek dolazi do tih zrelijih faza kada počinjemo primjećivati i te sindrome patetičnosti i gluposti. A tako je bilo i prije...

    Recimo, tek sada možemo reći da je forum (kao oblik komunikacije kod nas) zreo za klasifikaciju populacije...Nema tu neke hijerarhije, niti onoga da neko ima nekakav poseban status, a da je neko ugrožen...Sve su to fiktivne kategorije...Pojedini forumaši jednostavno moraju evoluirati i konačno shvatiti da forum neće propasti zbog njihovog odsustva...Jel'te...Al' to je izgleda moguće jedino kroz godine sazrijevanja koje su potrebne da bi neko zaključio tako neku banalnu stvar...

    Situacija ovdje na ovom mjestu, obzirom na dominantna godišta, još je i blistava, pogotovo kada se uporedi sa situacijom na forumima gdje su dominantniji trogloditi - metuzalemi...
    Ovdje se ipak radi o mlađim generacijama i da, za njih ima nade...

    Tako da s Icom treba biti strpljiv...Možda će mu trebati vremena da shvati, ali će shvatit' jednog dana...
    Ne kažem sada da treba biti milostiv...
    Naprotiv!
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Hahaha, prvi link je strasan.

    Izvadio sam i ovo:

     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo sa jednog foto-foruma gdje sam moderator:

    Sada se stvarno moram sloziti sa Enisom da ovoga prije nije bilo. Mozda jeste u malom procentu ali sada je ovo definitivno neka furka ili sta vec. Ja ne znam sta ljudi kontaju sta su forumi.. ccc
     
  16. Esh

    Esh HWB

    S foruma su uvijek vodila dva puta - Banovici i prestanak pisanja/dolaska, no mislim da je negdje neki masovni medij nabacio neku pricu u smislu opasnosti od svih ovih "Internet accounta" pa je sada neka masovna histerija...
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Bravo majstore.. svaka cast. Da to je to. Bezbroj puta sam na TV nov@ kanalu gledao kao "udarna" vijest sta je neko pisao po nekim forumuma. Traze se dotisni likovi. Neki prjeti nekome preko foruma, bloga. Sta je neko postavio na youtube protiv Hrvatske i slicno.. da da ..sad se sjetih kako sam pizdio i govorio da to sve laprdaju ljudi koji veze nemaju sta je internet a kamol blog, forum i slicno.

    Cak ako se neko sjeca, jednom se njihovom novinaru prjetilo da uklni blog koji pise ili ce ga kao likvidirati.

    Yebali ih forumi.
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sta si to uradio crni zeleni? :mrgreen:
     
  20. monK

    monK Komšija

    Gay vadiona!
    Ne mogu ne primijetiti :mrgreen: