Novi gamer pc

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by DangerousB, Apr 15, 2015.

  1. DangerousB

    DangerousB Novi član

    pozz ljudi nije me odavno bilo i vrijeme doslo za novu masinu.. Mislio sam potrositi oko 1600/700 maraka za novu masinu koja bi sluzila iskljucivo za gaming :D Eh sad ne znam sta bi mogao sastaviti za te pare da budem miran bar 3 godine... ako moze neko da mi pomogne da sastavim neku konfiguraciju ne treba mi monitor jer imam samo kuciste :) iz sarajeva sam
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Zasto ti ne treba monitor ako imas samo kuciste? Bas bi ti onda trebao monitor.

    1600/700 = 2,2857

    :smt006
     
  3. DangerousB

    DangerousB Novi član

    zato sto imam vec monitor Samsung Monitor S22D300H LED TN... zato kazem samo mi je kuciste potrebno
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Ako Imaš kućište i monitor. Znači trebaju ti samo komponente. :)

    Trebaš navesti koje su ti opcije kupovine,jeli dolaze u obzir ove "taldžije" sa pika-olx ili moraš kupovati u radnji(ma).
     
  5. DangerousB

    DangerousB Novi član

    ljudi greska u pisanju meni nemam kuciste hocu samo kuciste da uzmem odnosno za PC... a dolazi sve u obzir gledao sam ovog mickey84 na piku ima finih vec gotovih konfiguracija ali opet bolje kad sam sastavim i da zaboravio sam reci da bih volio da bude intel/nvidia ili ako za te pare mogu bolju opciju dobiti radeon/amd
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Izvini ali mislim da će se morati malo potruditi oko ovih postova da ih smislenije napišeš, ako očekuješ da ti neko da neki konkretan savjet.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Nije bilo potrebe za novom temom, ali hajd kad si je vec otvorio.

    Pregledaj ovdje, temu koja se zove Nova konfiguracija i koju si mogao procitati, skoro je bio prijedlog za racunar do 1500KM:
    https://forum.hardwarebase.net/viewtopic ... 76#p457376

    Znaci ovo sa slika (mozda bolji SSD) + grafa i to je to.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    I mozda kakve instrukcije iz "umetni naziv jezika" pravopisa. :D
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jest da me bas nasmijao prvi komentar, al nema potrebe tako da zezate covjeka :lol:
     
  10. DangerousB

    DangerousB Novi član

    na poslu sam bio kada sam tipkao i zurio sam da me direktor ne vidi :D ako ima neko neki dobar prijedlog za konfiguraciju nek iznese?! Pogledao sam kod ovog mickey84 ima fine komponente sad samo jos da slozim nesta za gaming i ja bio bih vam zahvalan..
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ma ne zeza niko s losom namjerom, nadam se da autor nece zamjeriti :) Meni je jasno samo da se doticni posteno priprema za GTA V. Kao sto je selvin rekao, ima vec dosta istih tema, manje vise je budget oko 1500 pa se samo dodaju periferije kakve jace ili boosta neka komponenta. Sretno! :)
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako izlazi GTAV za PC tako raste prodaja novih racunara. :D
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Napojna: http://printex.ba/shop/napojna-jedinica/869-napojna-jedinica-fsp-550w-raider.html

    Kod ovoga pik prodavaca uzmes grafiku, cpu, plocu, ram i ssd.

    http://www.olx.ba/artikal/16909570/akci ... b-acx-2-0/

    Gpu- EVGA GTX970 - 675KM
    Cpu- intel i5 4590 - 390KM
    Ploca- Asrock Z97 Pro4 - 225 KM
    RAM - kingston HyperX beast 2400MHz 2x 4GB - 180KM
    SSD - Samsung 850 Evo 120GB - 160KM
    Kuciste - neko najjeftinije za pocetak ili neko dzaba :)

    UKUPNO: 1740KM

    Uglavnom nesto u ovom fazonu pogledaj i kod drugih pik prodavaca, AMD verzija sa FX 8320 procesorom bi bila malo jeftinija.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta ce mu 2400MHz RAM? Z97 ploca nema smisla pored zakljucanog i5. Bolje H81 i zakljucan i7.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa nadji mu tu opciju na piku i uklopi u cijenu, razlika u cijeni izmedju 1600 i 2400MHz memorije je 20KM.
     
  16. DangerousB

    DangerousB Novi član

    evo ja kod ovog mickey84 sastavio ovako nesta:

    MB AM3+ 970 Asus M5A97 R2.0= 179km
    AMD FX-8320 BLACK EDITION Vishera 8x3.5-4.0GHz = 294
    GIGABYTE Radeon R9 280X WindForce 3 3GB 384-bit GDDR5= 584km
    Kingston HyperX Savage DDR3 8GB 2400MHz= 174km
    Seagate 1000GB SATA 3 6GB/s=124km
    Kuciste Raidmax Vortex V3=80km
    SSD SATA3 120GB Samsung 850 EVO 540/520MB/s = 188km

    sve ukupno: 1628km eh sad ima vise grafickih kartica ali ovdje jos napajanje fali ne znam koje bi bilo dovoljno :S
    @KingT gledam kod ovog lika sto si ti postavio link da je jeftiniji od ovog mickey84
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Previse je 584 za 280x...
     
  18. DangerousB

    DangerousB Novi član

    koju mi graficku onda mozete predloziti? ako je ostatak komponenti ok?
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Bolja ti je moja opcija gore navedena, mnogo brza graficka EVGA GTX 970 za 665KM.
     
  20. DangerousB

    DangerousB Novi član

    nema je vise vec prodao.. :/