Novi LCD monitor

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by reni90, Aug 24, 2007.

  1. burner

    burner Aktivista

    AFAIS (as far as I'm sure :D ), reklamacija dolazi u obzir kada postoje 3 "grupisana", tj. jedan do drugog ili 7 "pojedinačnih", tj. raštrkanih.
    @Loki: zar još uvijek vrebaš ovaj monitor...
     
  2. Loki

    Loki Komšija

    Ma kako sam krenuo izgleda će i nova mašina u penziju sa starim monitorom. Kad bi uz'o nov monitor i za koji dan mi se pojavi nešto crno da me bode u oči a da neće da mi zamijene objesio bi nekoga pa sebe.
     
  3. reni90

    reni90 Aktivista

    Nismo nista pricali o tome.
    Sta cu pricati, ako nadjem nesto da nevalja odem i zamjenim za drugi, garancija je zato tu.
     
  4. reni90

    reni90 Aktivista

    E kad smo vec kod monitora, kako se cisti ekran?
    je li ima neki poseban nacin kod ovih lcd?
     
  5. Raptor

    Raptor Aktivista

    Ja sam dobio "screenTFT" spraj/pjenu. Dobra stvar. Mislim da je oko 10-15KM, nisam siguran...

    Samo lagano s nekom mekanom krpicom...

    edit: http://www.cyfronika.com.pl/art09/screentft.jpg
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Voda. Voda se koristi za ciscenje LCD-ja. Dakle vlazna krpica i deri.
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    nemoj bas derati nego polahko .....

    Inace zasto govorite 4:3 da je kocka kada nije :), posto sam i ja kupio kod comtrade - a LG204WT ali misteriozno ne radi mi DVI kontektor, sada ide na analgni kontektor. Da li da se zezam sa time i da idem reklamisati ili pak da ovako i dalje radim.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    ReklamiRati naravno. Pa platio si da sve radi.
     
  9. dHM

    dHM Aktivista

    pa dobro 4:3 i nije kocka, a ovaj kod mene 4:5 iskreno jest kvadrat :D samo ja to volim, lakse je u autocad-u radit na ovakvom ekranu po mom misljenju, tako da mi wide ne bi odgovaralo
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    4:3 je OK, ja kad kazem kocka i mislim na 5:4. Nema glupljeg omjera.
     
  11. dHM

    dHM Aktivista

    pa nemoj tako, nije toliko los :D ozbiljno mislim zavisi sta trazis, za gledanje filmova je katastrofa, jer wide film gledas na nekih 30% ekrana, mozda cak i manje, al za autocad i slicne programe, mislim da je puno bolji od 16:9, mozda je samo stvar navike, al kod mene je tako, kad uzmem radit na 16:9 i non-stop moram vertikalno pomijerat da bi mogao radit, a to ubi zivce
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    U pravu si za auto cad definitivno nije dobar omjer 16:9 a nije vala ni za weba, jedino u cemu ima prednost wide je za igre i filmove! Ali ne znam ko to gleda filmove na monitoru? Imam 22" wide da ne bude da pljujem po onom sto nemam :D. I da na laptopima je definitivno bolji izbor wide, nekako djeluje kompaktniji a i vise mjesta za tastaturu :D
     
  13. Raptor

    Raptor Aktivista

    Ja gledam filmove na monitoru :wink:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ti se ne javljaj, imas 215TW :D Itekako da je 16:9 iskoristiv, ali za CAD ionako monitori ispod nekoliko somova kmica nemaju smisla. Primjera radi, ja na 19" WS-u mogu otvorit dva dokumenta jedan pored drugog, sto je nemoguce na 5:4. Filmovi i igre, to je druga prica, tu je WS neprikosnoven.

    Slazem se da je za surfanje bolji 5:4 ili 4:3 format, nema govora.
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Wide je odlican, ali preko 20''.
     
  16. Amash

    Amash Aktivista

    So do I :) necu ih valjda gledati na ovom shitu od televizora sto imam u sobi :|
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni filmovi puno bolje izgledaju na CRT sony tv-u nego na 22" lcd-u. Sve sto je van rezolucije LCD-a mi ne pashe :D. A i veca mi je slika na tv-u iako je 4:3 a monitor 16:10.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je istina. divx jako lose izgleda na LCD-u. Ali HDTV... :D :D :D Jos ja imam 19" WS pa je slika gotovo po cijelom FOV-u.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    A koji su to filmovi u HDTV? :D

    ode ovo u OT :)
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    U ovom se bas i ne slazem u potpunosti. Jer koliko sam ja primjetio. Naime o cemu se radi.
    Recimo da igras cod2 i da zoomas sa mp44 i da je recoil od oruzja na standardnoj 4:3 rezi recimo 2 cm u stranu i 2 cm u visinu. I kada to pogledas u 4:3 omjeru sve je OK. No kada pogledas to u 16:10 omjeru onda je relativni odnos daleko drugaciji i ispada kao da ti recoil iznosi 3 x 3 cm, napomnjem relativno. Jos zorniji je primjer igra koja nema nativnu Wide rezu tu je katastrofa, recimo, cod1, kojem rucno moras unijeti wide rezu preko console, i ne dobijas H+ nego V- i ispada kada zumiram sa MP44 i kada opucam musica mi se popne skroz na vrh ekrana, sto nikada nece/nije radila /uraditi na 4:3 monitoru. Malo manja je razlika u igrama koje imaju Wide podrsku ali je svakako uocljivo, barem meni. Jer jednostavno imam osjecaj da je interno racoil napisan za 4:3 reze a da je tek ono dodana podrska za WS ne vodeci racuna na to kako se recoil oruzja ponasa.

    No opet ovo je moje zapazanje, nakon sto sam 3 godine igro na CRT i preso na 20 ' WS ekran na kojem sam ev vec ima pa haman 10 tak mjeseci :)