Novi LCD monitor

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by reni90, Aug 24, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To stoji, ali tu nije kriv monitor, nego same igre. Ima igara koje nativno podrzavaju WS, onih za koje je potreban trik :D, a nazalost i onih koje uopce ne podrzavaju WS.

    Kad razvalis COD na 1680x1050, daleko je veci FOV nego na CRT-u. Znao sam tako pratit ljude, obzirom da vecina ima 4:3 ili 5:4 monitore, cesto pute nekog ne bi vidjeli i zbog toga bi poginuli. A ja sam mogao lijepo vidjeti i izbjeci "havariju". :D
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    varas se cod nema uopce podrsku za WS i kada je nastimas onda dobijes V-.Mora da si mislio na cod2 koji ima nativnu ws podrsku i u kojoj je fov veci :)
    Ali vjeruj mi i nije to neka prevelika prednost kada se pogleda.Naravno da su igre krive za to.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na dvicu sam mislio, da.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako mislis nije neka velika prednost kad se pogleda? Naravno da je prednost ako je H+
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    nije velika prednost iz nekoliko razloga. Prije svega ti se u igri kreces tako da nonstop mijenjas ugao gledanja tako da to sa strane dodatnih par redova pixela nema bas neku veliku prednost. H + imas prednost u slucaju kada kempas u nekoj igri, stojis, onda ti tih par dodatnih linija pixela moze pomoci. Inace u live akciji sve to pada u vodu. I sada kada bi me neko pito, da li da izabere izmedju 4:3 monitora ili wide monitora preporucio bih 4:3 monitor. Igre se jednostavno rade interno za 4:3 reze, wide reze su cista kozmetika. Znam da to zvuci u prvi mah wow imam veci fov ali meni vishe steti nego da pomaze..
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hmm cudno a meni je taj osjecaj, da nije potreban 16:10 vec je dovoljan 4:3, u svemu osim u igrama! Jednostavno kada pokrenem neku igru u 4:3 poslije 16:10 nikako da se naviknem, kao da mi neko stavio povez do pola ociju :D. I nije to nekoliko linija vec je 20% veca slika po sirini!