1. comrade

    comrade Aktivista

    Zdravo ljudi
    Prvo da kazem da sam totalno ispao iz fazona kad su u pitanju novije komponente.
    Doslo vrijeme za novi pc pa sam imao na umu sljedece.
    I7 6700
    16gb rama
    gtx1070
    ne znam koji ssd, napojnu, maticnu niti kuciste.
    Idem logikom da ne dajem puno za maticnu jer kad mijenjam pc mijenam sve, i mislio sam uzeti neko ne bas tako "dobro" kuciste za pocetak pa nekad tamo kasnije uzeti bolje, cisto da ustedim za ove bitnije stvari.
    Pa ako moze preporuka za ssd,napojnu, kuciste, i maticnu XD
    Pc uglavnom sluzi za gejming, wow,dota, i ima da me sluzi za battlefield 1.
    Ako neko ima sta bolje da mi preporuci a da manje kosta...rado cu poslusati.

    I da, sve namjervam uzeti preko pika i racunam da ce me sve izaci do 2100-2300 km
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    maticnu ganjaj asus il asrock, sto jeftiniju za taj socket sa 4 ram slota


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

  4. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    SSD obavezno uzmi Samsung EVO.
    Sad možeš 500GB uzeti za ~280KM, a 256GB je ~180KM


    Matičnu: slažem se sa prethodno rečenim

    Napojna: Uvijek rado predložim Seasonic M12II EVO 620W

    Kućište: Source 340, ako hoćeš da se zaljubiš.
    Ako hoćeš tehnički odlično kućište - onda se uhvati OLX.ba i pregledaj.
    Ja sam odlučio uložiti pare umjesto u kućište - u memoriju i grafičku, uzeo svoje staro "Codegen Superpower" kućište i trenutno radim modding istog :)
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imao Samsung evo i sad imam neki sandisk... Iskreno, ne primjerom razliku...

    Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
     
  6. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ne kažem da je Sandisk ili drugi loši, samo kažem svoje mišljenje: Ja ne bih dalje od Samsunga :)

    btw @comrade: za gaming ti može i i5 procesor, tako da možda razliku u novcu možeš preusmjeriti u druge komponente, ali to je do tebe. Ako baš želiš i7, lupaj! :D
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Preskupa za dizajn iz 2010 godine, Bronze efikasnost, ova EVGA SuperNOVA GQ 650W GOLD koju sam predložio je efikasnija, jeftinija i bolja.
    Imao sam nekoliko Seasonic napojnih a među njima i M12II 850W EVO, znam da je dobra ali je bucna i preskupa.
     
  8. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Slažem se :)
    Samo nudim napojnu za koju znam da je pouzdana ;)
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Na kojem monitoru i rezoluciji igraš? To ti je pored hardverskih komponenti ipak ključni za neki doživljaj pri igranju..

    Mislim da ispod 25x14 i nekog 27" monitora nema puno smisla ići na high-end.
     
  10. comrade

    comrade Aktivista

    Sad bas o tome citam
    Igram na 1900x1200
    Tako da sam vec odlucio uzeti i56600 umjesto i7
    I kontam gtx1060
    Tako bi dosta ustedio
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    cpu nema veze sa rezolucijom, ali da slazem se sa i5 ne gubis nista sto se gaminga tice. A sto se grafe tice idi ipak na 1070.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako mozes uguraj i7 i gtx 1070, imat ces fenomalan combo.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Što se tiče igre na 19x12, ja bi išao tako i5+GTX1060 sada, a razliku novaca ostavio za eventualni upgrade grafe naredne godine. Nemoj samo ući u priču da sastavljaš "PC za 5 godina", to je najbitnije.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moze i ovo sto enis kaze, i tu je upravo, nikad pc ne planiraj za vise godina, tako sam ja davno prije napravio gresku sa jednim buildom.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne treba pravit PC za narednih pet godina nego svoja očekivanja postaviti na odgovarajući nivo za narednih pet godina :)
     
  16. Piroman

    Piroman Komšija

    Ako je za gaming, logično sve podređuješ grafičkoj koja bi trebala biti daleko najskuplja komponenta u tom build-u, ostalo sve biraš samo da ne bude bottleneck istoj! :smt002
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ne znam, mislim da je bolje uzet dobro balansiranu masinu, ne moze se od graficke svakako ocekivat da sve leti i nakon 3 godine. Nego ako je sve ostalo dobro, za par godina samo nova graficka i masina osvjezena. A ako sad uzme sto jacu graficku pa stedi na ostalom, kroz par godina mu to nece ic uz novu, jacu graficku.
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Da uletim, gdje najjeftinije uzeti (provjereno naravno) neki fin hdd 500GB ili 1TB, novo?
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    Zavisi, ako recimo uzme skylake matičnu može i CPU (po potrebi) promijeniti za koju godinu jer je kaby lake isti socket, ali svakako da ne mislim da sada uzme i3 CPU! :mrgreen:
     
  20. comrade

    comrade Aktivista

    fractal r5
    i56600
    16gb ddr4
    maticna ASROCK B150M Pro4
    250gb ssd
    napojna EVGA SuperNOVA GQ 650W GOLD
    i gledam ove 2 grafe GIGABYTE G1 GTX1070 8GB (950km) ili GTX 1070 ROG STRIX 8GB DDR5 (1100km) ?? 150 km vise ,jel vrijedi ?
    pa da narucujem
    radujem se ko malo dijete XD