1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Idi na gigu, cisto jer je jeftinija.
     
  2. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ja ne bih preporučio Gigabyte
    Radije onda idi na MSI ili EVGA varijantu.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Neki razlog?
     
  4. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Prije svega nekoliko loših iskustava

    A također i činjenica da EVGA i ASUS prave top tier nVidia grafe, a odmah za njima MSI

    Ne kažem da je Gigabyte loš, nego da ovi vrijede svoje cijene
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zar nije bolje stavit 150KM u dzep a dobijes skoro isto?
    Nikad ne znas sta te moze potrefit, meni na asusovoj r9 280x poceo da krcka ventilator, necu sad izbjegavat asus radi toga.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jarane EVGA grafike valjaju samo Kingpin modeli, ovo ostalo totalno nije vrijedno cijene koju traze.
    Gigabyte grafike itekako valjaju pogotovo sa triple fan coolerom kakav je G1 model.
     
  7. comrade

    comrade Aktivista

    momak trenutno nema na stanju asrockovu maticnu i nudi mi MSI B150M BAZOOKA
    i napojnu xfx ts 750w gold ??
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    maticna je OK, to su sve ploce u istom rangu.

    Napojna je kvalitetna, zapravo je rebrandiran Seasonic 750 G Series, ali nije modularna sto znaci da ces imati sumu kablova u kucistu jer se ne mogu kablovi koje neces koristiti iskopcati iz maticne.
    Ako ti to ne smeta uzmi je, samo koja je cijena za napojnu?
     
  9. comrade

    comrade Aktivista

    290 km
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Lupas gluposti.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod Evga je dobra garancija i support, meni prihvatili reklamaciju pokvarene gtx770 bez računa, jos mi vratili novac koju su na carini tražili. :)
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo EVGA ako se uzima "na divlje" ili u inostranstvu.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni svejedno, uzimao sam od svakakvih proizvodjaca, spreman sam na taj rizik.
    Uglavnom uzimam referentne zbog kompatibilnosti sa vodenim blokovima.
     
  15. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    @Sena: Ako se ne slažeš s nečijim mišljenjem, onda navedi argumente i braem pokušaj kulturno i civilizovano razgovarati/raspravljati.
    Moja iskustva nisu gluposti. To su moja iskustva iz kojih sam ja nešto naučio i na osnovu kojih ja mogu nešto da tvrdim i da zauzmem stav.
    To i dalje ne omalovažava tvoje mišljenje ili tvoja iskustva.

    Tu sam da pokušam pomoći pokretaču teme, isto kao i ti. Samo što ja to ne shvatam kao priliku za dokazivanje i ličnu zadovoljštinu.

    Skuliraj.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Gle druskane, vidim da si novi ovde.
    Imam ja itekako dobre argumente, imao sam preko 30 karti, i dvije koje su bile defektne su bile msi, ali nikad nisam rekao da je msi smece.
    I da sjetio sam se asus hd 7950 dc2 koja je fabricki imala los kontakt baze hladnjaka sa chipom, kingt je kasnije to fixao.
     
  17. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Gdje sam ja rekao da je Gigabyte smeće?
    Kakve veze ima što sam novi ovdje? Sad svo znanje o IT-u počinje od dana kad se čovjek prijavi na HWbase?
    Argumenti ti očigledno nisu jača strana.

    Neću uopšte više raspravljati s tobom. Kad već ne znaš drugačije, onda molim te - okani me se i piši svoje, ja ću svoje.
    Čisto iz poštovanja prema ostalim forumašima, da ima ne kenjamo po temama :smt006
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Gle imam pametnijeg posla nego raspravljat se s tobom, ja sam rekao svoje misljenje nek op odluci sta ce kupiti.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa bi li se moglo tako na shipito kupiti i da ti vrate carinu i PDV?
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne, ovo je kod njega reklamacija, kad ti nov proizvod uvozis moras platiti dazbine.