Nvidia G92 i derivati

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Nani, Sep 3, 2007.

  1. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    mangupe ne kaci vise slike visoke rezolucije. stavi link ili se brise...
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Vec su je uklonili. Greska u koracima.
     
  4. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    I ja sad vidim.... mora da im je nvidia mahnula prstom da maknu jer sigurno nije jos sve definitivno oko specifikacija... a i sliku su bili postavili. u zadnje vrijeme je dosta dezinformacija u vezi 8800gt,negdje citam da ce biti jaca cak i od 8800gtx :mrgreen: sto je naravno nerealno,a negdje da ce biti slabija i od 8800gts 320... treba jednostavno sacekati kraj oktobra i onda cemo konacno znati sta i kako...
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Ma pricali su da ce i 8600Gt biti bar 30% brza od 7900GS..Nema logike da nVidija sama sebi lomi noge, da izda cip od 200-250 USD koji je brzi od 8800GTS a kamoli Gtx. Bit ce to tu negdje izmedu 8600GTS i 8800GTS ;)
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Treba pricekat da kartica dodje u prodaju. Nema nista od ovakvog nagadjanja. A moguce je da bdue brza od "stare" 8800GTS, navodno su zbog tog povecali broj SP-a kod "nove" 8800GTS. Uglavnom tu ce to negdje bit.
     
  7. starac

    starac Novi član

  8. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

  9. Riddick

    Riddick Aktivista

  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    :smt003 :smt003 :smt003 Ovo je moja nova grafa, jaca od 8800GTS / 2900XT a mrvu slabija od 8800GTX, samo da bude do 5 joja :smt007
     
  11. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    i moja,ali jedino pod uslovom da bude bas sve ovako kao sto se pise po netu... ako ne onda 8800gts 320,ali mislim da je ovo tu negdje kao u testovima. elem koliko sam citao nesto na netu,prvom G80 (8800GTX) izgleda da nije radila dodatna MUL jedinica u SP-ovima pa je nvidia uspjela da nasvira shader clock tako sto su iskljucili dodatnu MUL jedinicu. Moguce je da su uspjeli da srede tu dodatnu MUL jedinicu u ovom novom G92 chipu i sada imaju performanse koje ni sami nisu ocekivali :) pa po ovom testu ona skoro pa kao 8800gtx,cak sa ukljucenim AA razbija i 2900xt...

    elem,evo ovog kineskog testa samo prevedeno na engleski :)
    http://translate.google.com/translate?h ... n%26sa%3DG
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Here they come...
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    omg they are so sexy, jedva cekam da vidim rezultate pa da prodajem ovu 8800 GTS ACS3 :)
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Ovaj XFX ce biti naclockan do nebesa a ovaj gigabytica ima najljepse pakiranje, pravo mi se djasvi ovaj referentni cooler koji je gigabyte ostavio, samo nek cjenom budu sto povoljniji, SLI ce raja pucat samo tako, 2 8800GT ce biti 500$ tacno kao i jedna 8800GTX, performanse...ma ima da vristi!
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    zanimljiva fora da se dosta vendora ovaj put odlucilo da kutiju kartice dizajniraju na osnovu igre iz bundlea. ocito je nvidia sugerisala :)
     
  16. Amash

    Amash Aktivista

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Cisto sumnjam prosto nevjerujem :) da ce ova kartica biti 5 stoja kod nas :?
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Zanimljiva fora i mogu da kazem da mi se pakovanja vise nego svidjaju, sminkerski onako, kako rekoh pogotovo ovaj gigabyte, ma ne i otvarao kutiju :D Moze biti da je nvidia imala rijec, dobro si to primjetio.

    Sto se cijene tice, lafe moj kod nas nebi me cudilo da kartica bude i 7 glava al zivi bili pa vidjeli.
    Evo jos jedno zanimljivo pakiranje od XFX sa natpisom za steku od vrata :D
    Do ovih sam slika uspio doci a kao i ostali i XFX ce imati pakovanje sa game motivom u ovom slucaju Company of Heroes
    [​IMG][​IMG]
     
  18. artemis

    artemis Komšija

    Attached Files:

  19. Nani

    Nani Komšija

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Geforce 8800 GT će dolaziti u pet varijanti, pri čemu će skoro svaka dolaziti u izdanjima sa 512 MB i 256 MB memorije. Prva varijanta predstavlja referentni dizajn karte sa taktovima jezgra i memorije od 600 MHz i 1800 MHz za 512 MB verziju, dok će verzija ove karte sa 256 MB memorije imati radni takt memorije od 1400 MHz. Druga karta je deklarisana kao referentna + SPOC (Shader Processor Overclocking) i posjedovaće istovjetne radne taktove jezgra i memorije kao i referentan model, ali uz povećan takt Shader procesora. Brzine nisu precizirane, već je partnerima ostavljeno da sami vide koji odnos taktova najviše "prija" kartama.Treća varijanta nosi oznaku Cost down $14 +SPOC, gde su Shader procesori i dalje overklokovani, ali i GPU i memorija mogu biti overklokovani. Ova grafička karta će koristiti 8-slojni PCB. Četvrta varijanta nosi oznaku Cost Down more than $14 +SPOC i dolazi sa 6-slojnim PCB-om i 256 MB memorije sa radnim taktom od 1400 MHz. Ovaj model bi trebao da bude najjeftiniji od svih. Konačno, poslednja karta nosi oznaku Native HDMI i dolaziće sa HDMI interfejsom i radnim taktovima referentnog modela.
    http://www.techamok.com/?pid=3561

    Ne lozi vise sa ovim gigabytom :D
     
  20. artemis

    artemis Komšija

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Vec vidim ovu gigabyticu kod sebe,nekako je "stylish" :) ...Nadam se da ce i radeon 3800 biti konkurent,ali 2 slota,te crvena "uzarena",moze biti svasta....