nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. Zer0

    Zer0 Aktivista

    A u svakom slucaju nikad interesantnija karta, konacno dovoljna kolicina Vram-a, barem za 1080p.
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nije bas tako, 3.5GB na GTX 970 je sasvim dovoljno za sve igre 1080p na ultra. :)
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nakon sinoćnje konferencije, 970 sada vrijedi 350-400KM, a 980-tka ne više od 500KM. :D
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Na piku ne možeš gtx 770 uzet ispod 4 stoje. Tačno mi se plače od muke kad vidim cijene na piku :D
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Bit ce moja 770GTX za 350 na prodaju u Junu :D

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Bilo ih je na piku za tu cijenu prije godinu :D
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ono sto je zanimljivo da ce na launch-u referentni modeli kostati a.k.a. "Founders edition" kostati 699$ za GTX 1080, 449$ za GTX 1070 a da ce partnerske verzije drugih vendora kostati od 599$ tj 379$.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja bi uvijek uzeo neku sa custom hladjenjem (2 ili 3 venta). 3x do sad imao referentne grafe i zujale su ko turbina sa onim jednim ventom.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kad ce izaci ta custom rijesenja? Mada ovdje tdp malen grijanje isto tako ne bi smjelo biti problema.
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Meni je ref GTX 980 bila sasvim OK , necujna i temp oko 80C a izbacuje sav topli vazduh iz kucista, a i cool izgledaju i dolaze sa backplateom mada ne bih platio vise u odnosu na custom modele kako ce biti slucaj sa ovim GTX 1080.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni sa itx kućištem ne odgovara ništa osim blower coolera. Btw mislim da se Founders Edition odnosi na specijalno binovane čipove za maksimalni oc potencijal, ne i na cooler. Mada je bilo priče da neće biti referentnih hlađenja za 1070 već samo za 1080.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    assuming that the Titan X comparison holds true, the GTX 1070 offers a potential 40-55 per cent improvement in performance over the GTX 970.

    Znaci ako igra sa GTX970 ide 40 fpsa, sa ovom GTX1070 ce ici 56-62 fpsa. Nije lose. Jbte, sta nam sve serviraju narednih par mjeseci, PS4K, PSVR, GTX1070, NX. Ima novcanici da se tope.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam skroman pa bi mi Vive i GTX1080 bili dovoljni. :D
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je zbog novog Vulkan API-ja. Mislim da bi 1060 mogao biti u rangu 970-tke za cca $250.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Čekam najavu te karte ili neki povoljan deal na postojeći roster, jer je kod nas jeftinije kupovati nove grafičke nego polovne. Ljudi ko da vino prodaju, što je starija grafa to skuplja :D
     
  17. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Kod nas nije likvidno trziste.
     
  18. xman

    xman Komšija

    Cijena 1070 bi kod nas trebala ici izmedju 800-900 KM sto znaci da ja mogu prodati svoju i kupiti kartu slicnih ili identicnih performansi i da mi ostane 200KM :D
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kad ove nove izadju nece polovna GTX 980 Ti vrijediti vise od 800KM. Tako bolje sad prodaj pa kad izadje Pascal ugrabis novu.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma kakvi 800KM, pa nove GTX1070 ce bit toliko (ili manje). Nece vrijedit ni 600KM.