nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Koliko je para bila? :p
     
  2. cryptex

    cryptex Novi član

    Odlicno rjeseno hladjenje, evo meni situacije trenutno:

    [​IMG]


    Gornja 64c, doljna 62c. Ventovi 50%, load 100%. Doduse jesam front panel skinuo, drop 5c tako.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Da, nisam siguran da su bas morali ici na 3 ventilatora, posto MSI, Evga, Palit, Zotac i jos neki imaju modele sa 2.. S druge strane, 480, 680, 970 sam isao sa Asusom + garancija, pa hajde..
     
  4. cryptex

    cryptex Novi član

    Sta te potrefi, Samsung ili Micron?
     
  5. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Naručio MSI GTX 1060 6GT OC s OLX-a (GamingShopBN). Valjda se neću pokajati :)

    Predugo sam čekao RX480, samo da bih bio razočaran užasnim cijenama...


    btw prvi post na forumu, yay for me!
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Dobrodošao na forum! GTX 1060 je dobra kartica, može se koristiti i na 25x14 rezolucije, na 19x12, naravno, i više nego dovoljna. Postavi slike i utiske kad kartica dođe do tebe.
     
  7. cryptex

    cryptex Novi član

    +200 na core, +800 na mem (Samsung) stabilno. (1070 Strix)
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mogao si uzeti od mene za 4.5 stoje. :D
     
  9. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    A ko si ti? :D :lol:


    Tek sam se registrovao, nisam ni znao da hwbase postoji, pa tako nisam znao ni da ti postojiš :D
    A na PIK, tek stigla jedna - čo'ek traži 720KM, drugi su mi kroz PP suptilno objasnili kako mogu nabaviti, ali se ne isplati jer je 700 i više KM :cry:


    @EnisDonKing hvala, hvala :) Postaviću slike, dakako, čim stigne


    Kakav je OC potencijal ove varijante koju ja kupujem? Znam da nije Strix, pa ni ne očekujem da mogu izvući boga-oca, ali eto, bilo bi lijepo malo "nagaziti" :D
     
  10. somer

    somer Aktivista

    Bolji je oc potencijal nego kod bilo koje 480ke, kako god.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Al' ce je 480-ka rasturit u DX12 igrama (naravno ne onim Gameworks naslovima).
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Odakle to izvuce?
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Neko nije pratio desavanja. :mrgreen:

    Cak i najstarije GCN kartice (7900 serija) su spremnije za DX12 nego zadnje Pascal kartice. Nvidia DX12 zamislja kao DX11 sa smanjenim CPU overheadom. Nemaju mogucnost paralelizma.

    Tek naredna Nvidia generacija bi trebala biti DX12-ready.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pisaj ti to na papiru, real life je test, i tu nvidia dominira, a da ne govorim da nemaju nikakvu grafu u visem segmentu da parira zelenima, gtx 1080/1070 i titan dominiraju.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima još par godina do cisto DX12 naslova. Ni game developerima se ne isplati izbaciti Dx12 only igre dok oba tabora nebudu 100% spremni. Uzmi u obzir BF1, podrzava Dx11 i 12 ali ljudi i sa AMD karticama imaju problema sa framedrop-ovima.
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Još uvijek je suvišno o DX12 pričati.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Zar ne pričamo ovu priču o karticama (ali i procesorima, sa aspekta broja jezgri) koje se u datom trenutku sporije, da će kao biti neusporedivo brže kad budu neki novi naslovi sa novim DX-om, engineom, optimizacijama i slično, pa barem 10 godina? :)
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Netko je vec pisao o tome, neo ja mislim.
    Fazon je sto se kod amd-a sve svelo cekaj ovo, cekaj ono, doci ce novi softwer i tako ukrug.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: RE: Re: nVidia GTX 10x0 [Pascal]

    U DX11 da. Testovi koje danas gledas su sve DX11 aplikacije. Ja ne negiram ocito, da je Nvidia tu brza. BTW i to sto ima DX12, poput novog 3DMarka, je DX12 kakav Nvidia moze izvesti, bez paralelizma. Nvidia sad koci DX12 jer nema DX12 ready GPU.
    Igra je neoptimizirana u DX12, dokaz je nizi framerate u DX12 nego u DX11, za oba tabora.
    Mozda jeste prerano, ali ne suvisno.
    Znam da je ta prica stara, no u ovom slucaju AMD-ov GCN godinama nazor izvodi DX11, to je bio DX12 GPU mnogo prije nego sto je DX12 zacet.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  20. somer

    somer Aktivista

    Re: RE: Re: nVidia GTX 10x0 [Pascal]

    Fulao si poentu, pričali smo o OC potencinalu. I sa DX12 i sa Vulkanom, qrac joj je OC potencijal u poređenju sa Nvidijom.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk